Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Коефіцієнт співвідношення борг/позиковий капітал

Борг, або борговий (позиковий) капітал, у широкому розумінні цього слова включає всі зобов’язання корпорації як довгострокові, так і короткострокові, як із виплатою процентів за боргом, так і безпроцентні.

За балансом корпорації “Кока-Кола” наприкінці 2000 р. налічувалося 11,518 млн дол. неоплачених зобов’язань. З усієї заборгованості корпорації виділимо довгострокову і короткострокову заборгованість, за якою нараховуються проценти. За балансом “Кока-Кола” (помічено символом Ö) це короткострокові позички і зобов’язання, поточні погашення довгострокового боргу і довгостроковий борг 4,795 + 21 + 835 = 5,651 млн дол. Фінансові аналітики корпораціїКока-Колакористуються показником чистий борг, який розраховується відрахуванням з процентного боргу таких статей поточних активів: кошти і їх еквівалент, ринкові цінні папери, суми коштів, що визначені як необхідні для проведення поточних операцій. Крім того, до них можуть бути віднесені деякі тимчасові інвестиції, пов’язані зі специфічною діяльністю.

Визначаючи співвідношення позикового і власного капіталу, фінансові аналітики користуються різноманітними методами під час розрахунку коефіцієнтів, виходячи з поставлених управлінських завдань.

Перший метод характеризується використанням усього сукупного боргу корпорації, тоді коефіцієнт визначається відношенням усього боргу до сукупних активів (або борг + акціонерний капітал). У нашому прикладі: . Це означає, що 55,3 % у фінансуванні корпорації припадає на позиковий капітал, у якому враховані всі борги. Коефіцієнт показує боргове навантаження на 1 дол. активів. Показник 55,3 % досить високий, близький до критичного.

Другий метод характеризується використанням тільки тих боргів, за якими корпорація виплачує відсотки, тоді коефіцієнт визначається відношенням процентних боргів до акціонерного капіталу, тобто: , або 60,7 %. Отриманий коефіцієнт показує боргове навантаження на 1 дол. акціонерного капіталу корпорації. Результат доволі високий. Цей метод звичайно використовують банки й інші фінансові установи.

Третій метод характеризується визначенням частки власного капіталу в усьому капіталі корпорації. Капітал корпорації визначається додаванням акціонерного капіталу і процентних боргів: . Коефіцієнт, що називається також коефіцієнтом акціонерного капіталу, показує його частку в усьому капіталі, що перебуває в розпорядженні корпорації.

Четвертий метод використовується під час визначення частки процентного боргу в капіталі корпорації. Отриманий коефіцієнт показує боргове навантаження на капітал корпорації, за яким корпорація сплачує відсотки. У літературі його називають коефіцієнтом боргу. Для корпорації “Кока-Кола” він становить:

.

Зіставимо перший коефіцієнт боргового навантаження на 1 дол. активів 55,3 % із коефіцієнтом боргового навантаження на 1 дол. капіталу корпорації — 37,8 %. Другий показник, який використовують фінансові менеджери корпорації, нижчий.

П’ятий метод використовується при визначенні коефіцієнта чистий борг/чистий капітал. Вище ми відзначали, що фінансові аналітики корпорації “Кока-Кола” обчислюють показник чистого боргу і вищезгаданий коефіцієнт. У фінансовій звітності за 2000 р. чистий борг дорівнює:

5,651 – 1,892 = 3,759 млн дол.,

де 1,892 млн дол. — поточні активи за статтями кошти та їхні еквіваленти і ринкові цінні папери. Показник чистий капітал дорівнює сумі чистого боргу плюс сума акціонерного капіталу 3,759 + 9,316 = 13075, тоді коефіцієнт дорівнює:

.

У фінансовій звітності корпорації “Кока-Кола” й аналітичних матеріалах що до них додаються, дається історична інформація щодо двох останніх коефіцієнтів. Вона показує, що виходячи з управлінських завдань, за значних обсягів боргу, у корпорації поглиблено вивчається боргове навантаження на капітал корпорації.

Графік, складений на підставі фінансової звітності корпорації, ілюструє коливання в борговому навантаженні на капітал (рис. 7.4).

За період із 1990 до 2000 р. аналізовані коефіцієнти змінювалися. Найвищі показники спостерігалися в 1992 р., коли коефіцієнт борг/капітал становив 45,2 %, а чистий борг/чистий капітал — 33,1 %. Найнижчі показники спостерігалися в 1997 р. — 34,8 % і 22,0 % відповідно. Збільшення боргового навантаження в 1992 р. пояснюється значним приростом боргу, у тому числі довгострокового, і скороченням акціонерного капіталу. З 1991 до 1992 р. приріст боргу становив 919 тис. дол., або 28,7 %. Що стосується акціонерного капіталу, то відбулося його скорочення на 355 тис. дол., або на 9,2 %.

 

Рис. 7.4. Коефіцієнти боргового навантаження на капітал корпорації “Кока-Кола”[96]




Переглядів: 1685

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимірювання структури капіталу | Коефіцієнт покриття процентних платежів прибутком

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.