Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення періоду окупності проекту

Метод розрахунку періоду окупності коштів вкладених у проект широко використовується фінансовими менеджерами корпорації. Його сутність полягає у тому, що визначається термін, протягом якого інвестиції в проект будуть дорівнювати планованим грошовим потоком від проекту. Фінансовий менеджер може прийняти проект у тому разі, якщо окупність проекту буде менше або дорівнює встановленому граничному показнику.

Період окупності визначається по формулі:

.

Метод розрахунку окупності може бути ускладнений шляхом дисконтування планованих грошових потоків від проекту.

Розглянемо ситуацію по визначенню терміна окупності проекту.

Ситуація 1. Фінансовий відділ корпорації розглядає два взаємовиключні проекти. Граничний термін окупності кожного — три роки (табл. 9.12).

Таблиця 9.12

Гадані грошові потоки по проектах (тис. дол.)

Проекти 1 – 4
А –400
Б –400

 

Решение.

1) Обидва проекти окупаються за три роки. Проект Б привабливіший тому що принесе в перший рік грошові потоки рівні 50 % початкових вкладень, крім того. Після терміна окупності на четвертий рік корпорація одержує 500 тис. дол., проти 200 тис. дол. по проекті А. Загальга сума вхідних грошових потоків по проекті А — 600 тис. дол., по проекті Б — 900 тис. дол.

2) Фінансові аналітики можуть також використовувати метод дисконтування грошових потоків. Припустимо, що дисконтна ставка становить 10 % (табл. 9.13).

Таблиця 9.13

Гадані що дисконтуються грошові потоки
по проектах (тис. дол.)

Проекти 1 – 3 1 – 4
А –400 90,1 82,6 150,3 323,0 136,6 459,6
Б –400 180,2 82,6 75,1 337,9 341,5 679,4

 

Картина істотно змінюється з застосуванням концепції вартості грошей за часом, що враховує ризик грошових потоків. Окупність проектів не досягає встановленого трирічного терміна. Фінансовому відділу варто з’ясувати головне питання: правильно визначений граничний термін окупності в три роки. У тому випадку, якщо відповідь буде позитивним, то обидва проекти можуть бути заперечені. З цією метою використовуються також інші методи оцінки проекту. Слід зазначити, що метод оцінки окупності проекту не є першорядним. Його звичайно застосовують як доповнення до інших методів.

Визначення терміна окупності як метод оцінки проекту має як переваги, так і недоліки. До позитивних рис методу варто віднести його простоту і ясність. Крім того, його застосування звичайно має місце на перших стадіях розгляду проекту, коли необхідно відкинути проекти, що не відповідають поставленим вимогам, що дає можливість відкинути проект без використання більш складних методів. Визначення термінів окупності проекту має першорядне значення для корпорацій з обмеженими фінансовими можливостями.

До недоліків методу в західній літературі відносять неможливість використання концепції тимчасової вартості грошей[136]. Проте використання грошових потоків що дисконтуються дає можливість певною мірою врахувати ризик проекту. До недоліків варто віднести планове визначення терміна окупності, що дуже важко розрахувати. З економічної точки зору також фактом, який трудно пояснити, є неприйняття до уваги грошових потоків, які корпорація одержує після встановленого терміна окупності.




Переглядів: 717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення коефіцієнтів вигоди/витрати по проекті | Оцінка проекту на основі балансової норми прибутку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.