Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правові аспекти використання територій і об'єктів природно-заповідного фонду

Території та об'єкти природно-заповідного фонду з дотриманням вимог, установлених законодавством України, можуть використовуватися:

- в природоохоронних цілях;

- в науково-дослідних цілях;

- в оздоровчих і рекреаційних цілях;

- в освітньо-виховних цілях;

- для потреб моніторингу навколишнього природного середовища.

Дані види природокористування, а також заготівля деревини, лікувальних і інших цінних рослин і їхніх плодів, заготівля сіна, випас худоби, полювання, рибальство та інші види використання можуть здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об'єктів природно-заповідного фонду, встановленим вимогам з охорони, відтворення і використання їхніх природних комплексів і окремих об'єктів.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України»» від 21 січня 2010 року в Закон «Про ПЗФ України» була внесена стаття 9´ «Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду». Згідно вказаної статті спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, в межах ліміту на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, затвердженого центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, а також на підставі дозволів.

Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється на підставі дозволів, що видаються Мінприроди та його територіальними органами.

Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій
та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення здійснюється в межах ліміту на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, затвердженого Мінприроди та його територіальними органами на підставі дозволів, що видаються місцевими радами за погодженням з територіальними органами Мін природи.

Видача дозволів здійснюється на підставі клопотання (заявки) природокористувача, погодженого із власником або постійним користувачем земельної ділянки та заінтересованими органами.

Здійснення господарської та іншої діяльності за декларативним принципом заборонено.

Науково-дослідна робота на територіях природно-заповідного фонду проводиться з метою вивчення природних процесів забезпечення постійного спостереження за їхніми змінами, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відновлення і використання природних ресурсів, особливо цінних об'єктів. Основні напрямки наукових досліджень на територіях і об'єктах природно-заповідного фонду визначаються з урахуванням програм і планів науково-дослідних робіт, що затверджуються Національною академією наук України і центральних органів виконавчої влади в області екології та природних ресурсів.

 




Переглядів: 534

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус і склад земель природно-заповідного фонду | Правова охорона територій та об'єктів природно-заповідного фонду

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.