Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Реформа державного ладу

Імператор Японії Муцухіто, що прийшов до влади в результаті реставрації Мейдзі, у своїй клятві в квітні 1869 р. пообіцяв створити широкі зборий усі державні справи вирішувати беручи до уваги громадську думку. Незабаром були створені дві палати:верхня (з представників феодальної аристократії) та нижня (із самураїв і буржуазних елементів). Та вже в 1873 р. через гальмування реформи самурайську палату було ліквідовано. Наприкінці 70-х рр. XIX ст. опозиційні течії (рух за свободу та народні права) й утворені політичні партії (Ліберальна партія (Дзіюто), Партія конституційних реформ та ін.) вимагають уведення парламентських форм правління, політичних свобод і місцевого самоврядування.

У1881 р. імператор видав указ,в якому обіцяв увести парламент­ське правління в 23-й рік Мейдзі(1890 р.). З огляду на перспективу


введення такого правління, в 1885 р. за європейським зразком створюється Кабінет Міністрів(особлива роль в якому відводиться його голові - міністру-президенту). У 1886 р.відновляється дорадчий орган при імператорі - Таємна рада(спеціальним завданням якої було затвердження проекту конституції); запроваджується екзаменаційна система призначення на посади чиновників. У1888 р. здійснено нову адміністративну реформу(в кожній префектурі створено виборні органи управління з функціями та підпорядкова­ністю міністерству внутрішніх справ). Уведено нові титули знатності (князів, маркізів, графів, баронів, віконтів).

З відомих юристів і державних діячів створюється конституційна комісія на чолі з графом Іто, що направляться в Європу для ознайом­лення з констиіуційним досвідом провідних європейських держав. Після восьми років роботи комісія подала на затвердження імператорові Конституцію Японії,за основу якої було взято Конституційну хартію Пруссії 1850 р. Та, обговорюючи цей проект, правлячі кола Японії визнали її ліберальною й до проекту конституцій були внесені доповнення, що закріплювали особливий статус імператора та необмеженість його влади. 11 лютого1889 р. імператор офіційно "подарував" підданим Конституцію, що з1 квітня 1890р. набувала чинності.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реформи 70-80-х рр. XVIII ст. в Японії | Конституція Японії 1889 р.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.