Визначте причини та наслідки входження південно-західних руських земель до складу Великого князівства Литовського у ХIV ст.
У ХIV ст.Галицько-Волинські землі зазнавали нападів з боку Угорщини, Польщі та монголо-татар. Це стало однією з основних причин політичного, економічного і культурного занепаду Русі. Прагнучи одержати захист від зовнішніх ворогів, багато руських земель почали встановлювати союзницькі стосунки або переходити у васальну залежність
від нового державного утворення – Литовського князівства. Литовський князь Гедимін напрвив усі свої зусилля на захоплення руських земель. 1340 р. - Волинь потрапляє в залежність від Литви. На чолі стає князь Любарт Гедимінович.
Наступник Любарта його брат Ольгерд Гедімінович намагався об'єднати у своїй державі всі землі Колишньої Київської Русі. 361 — 1362 рр. князь Ольгер затверджується на Київщині, і Переяславщині. Основні напрями зовнішньої політики князя Ольгерда-захоплення українських земель. Однак необхідно було завдати удару по Орді, яка офіційно панувала на цих землях. Восінь 1362 р. - відбулася вирішальна битва неподалік від річки Сині Води.У результаті якої Золота Орда вперше в історії зазнала поразки. Різко послабився політичний вплив орд, в них загострилися суперечки.
Основний підсумок: велика частина української території закріпилася в складі Великого князівства Литовського .