Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Загальні теоретичні відомості

ЛАБОРАТОРНА РАБОТА № 2-5с

ВИВЧЕННЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ПОЛЯ

 

 

Мета роботи: ознайомитися з одним із способів вивчення характеристик електростатичних полів, що ґрунтується на математичному моделюванні на прикладі поля з осьовою симетрією..

Прилади та пристрої: симулятор планшета з електродами

Загальні теоретичні відомості

Конструюючи електронні лампи, електронні лінзи та інші прилади, потрібно знати розподіл електричного поля в просторі між електродами довільної форми. Теоретичний розрахунок таких полів можливий тільки для найпростіших конфігурацій поля, в загальному випадку такого розрахунку виконати не можна. Тому електричні поля складної конфігурації досліджується експериментально, за допомогою методу моделювання.

Основними характеристиками електростатичного поля є напруженість і потенціал. Напруженість Е – це силова характеристика поля, що чисельно дорівнює силі, з якою поле діє на одиночний точковий додатний заряд q0, який перебуває в даній точці поля:

.

Електростатичні поля створюються зарядженими тілами, зарядами. Якщо поле створено точковим зарядом q, напруженість на відстані r від заряду визначається формулою:

.

Енергетичною характеристикою поля є потенціал. Для деяких видів полів, зокрема поля точкового заряду, потенціал чисельно дорівнює роботі, яку виконують сили поля, переміщуючи одиничний точковий додатний заряд із даної точки поля в нескінченність:

,

де q0 – заряд, що переміщується.

Потенціал φ поля точкового заряду залежить від відстані r між точкою, у якій визначається потенціал, і зарядом q, що створює поле:

.

Сукупність точок поля, що мають однаковий потенціал, утворює еквіпотенціальну поверхню. Силові лінії поля завжди перпендикулярні поверхні однакового потенціалу. Силова лінія поля – це лінія, дотична до якої співпадає з напрямом сили, що діє на додатний пробний заряд, вміщений у дану точку поля.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Второй способ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.