Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Типи металографічних мікроскопів

Металографічний мікроскоп застосовується для вивчення внутрішньої будови об’єкта у відбитому світлі. Це основний прилад для виконання мікроструктурного аналізу матеріалів. В залежності від складності та універсальності мікроскопу в ньому може бути реалізовано одразу декілька, або лише один спосіб дослідження об’єкту. Найчастіше в металографічних мікроскопах застосовують світле поле, темне поле, поляризоване світло.

За типом оптичні мікроскопи діляться на: біологічні, металографічні, люмінесцентні, ультрафіолетові, поляризаційні, стереоскопічні, порівняльні, інструментальні.

За конструкцією металографічні мікроскопи діляться на два види:

- прямі мікроскопи (див. рис. 1.1, а)

- інвертовані мікроскопи (див. рис.1.1, б)

 

При прямій компоновці мікроскопу об’єктив знаходиться над об’єктом, досліджувана поверхня якого направлена вверх. При такій конструкції виникають дві проблеми: необхідність перпендикулярності оптичної осі й поверхні об’єкту та неможливість дослідження великих предметів. Перша вирішується шляхом фіксації об’єкту на плоско-параленьній пластині за допомогою пластичної фіксуючої маси (наприклад, пластиліну) й пресу. Дослідження великих предметів виконується, або за допомогою високого штативу, або встановленням основи мікроскопу безпосередньо на плоску й горизонтальну частину об’єкту.

 

а б

Рисунок 1.1 – Металографічний мікроскоп: а – прямий, б – інвертний.

 

При інвертованій (перевернутій) конструкції металографічного мікроскопу об’єктив знаходиться під об’єктом, який повернутий досліджуваною поверхнею донизу. При інвертованій компоновці мікроскопа знімаються обмеження стосовно форми та розміру зразка, але виникають обмеження за вагою, яка давить на фокусувальний механізм мікроскопу. Крім того, для інвертованих мікроскопів недоступні деякі методики, що пов’язані з обробкою поверхні матеріалу реактивами.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні теоретичні відомості | Схема формування зображення в мікроскопі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.