Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Українська діаспора у повоєнні роки

Друга світова війна спричинилася до суттєвих змін у становищі української діаспори. Насамперед вони були пов’язані із кардинальними геополітичними змінами у світі. Особливо це стосувалося Європейського континенту. Традиційні центри української діаспори, що склалися тут у міжвоєнне двадцятиліття внаслідок наближення радянської експансії стали переміщатися на Захід, почасти у західноєвропейські країни, а відтак на Американський континент. Перестали діяти найважливіші осередки міжвоєнної української політичної еміграції у Празі, Варшаві, Берліні, Відні. Характерною особливістю було й те, що кількість українців, які стали виїжджати на захід різко зросла. Здебільшого це була інтелігенція, а також вояки першої дивізії УНА „Галичина”, що закінчили війну у Північній Італії і були інтерновані англо-американськими військовими властями в Ріміні (12 тис. чоловік). Загальна кількість українських емігрантів воєнних і повоєнних років становила 260-300 тис. З них 150-175 тис. оселилося у Північній Америці, 25-30 тис. в Австралії.

Після закінчення війни найбільше українців опинилося на території Німеччини – майже 3 млн. Більшість з них добровільно і примусово до кінця 1945 р. було репатрійовано до СРСР. Майже 300 тис. українців залишилися в еміграції і деякий час перебували у таборах переміщених осіб спочатку під егідою командування головного штабу експедиційних військ союзників, а потім ООН. Вони розташовувалися на території Західної Німеччини й Австрії, англо-американській та французькій зоні окупації. У 1946 р. українці проживали у 125 таборах, 1949 в 110. Найбільші українські табори розташовувалися у західній Німеччині - Мюнхені, Авгсбурзі, Берхтесгадені, Ганновері, Штутгарді, Міттенвальді, Регенсбурзі, а також на території Австрії – в Зальцбурзі, Лінці, Брегенці, Клягенфурті та інших. Тут перебувало 12 тис. українців. Незважаючи на несприятливі умови табірного життя українці зуміли налагодити політичне, громадське та культурне життя. Так, станом на 1948 р. в таборах працювало 102 народних школи, 35 гімназій, 12 середніх шкіл, 43 фахові школи, виходило 232 періодичних видання, побачило світ 818 книжкових видань. Упродовж 1947-1952 рр. більшість переміщених осіб переселилася за океан. Частина з них залишилася в Німеччині та Австрії. Здебільшого це були люди похилого віку, особи, що потребували медичної опіки, або не підходили до вимог імміграційних законів країн, у які бажали виїхати. Решта пересилилися в інші західноєвропейські держави, отримали право на політичний притулок у статусі втікачів. Оскільки частина з них не побажала прийняти громадянство країн, в яких оселилася, то на них поширено Женевську конвенцію про втікачів 1951 р. Велику допомогу в облаштуванні післявоєнної української еміграції надали українські організації, що діяли в діаспорі – Злучений українсько-американський допомоговий комітет, Український католицький допомоговий комітет, Фонд допомоги українців Канади. Загалом повоєнна українська еміграція була найбільшою за всю попередню історію. Вона охопила всі українські землі, хоча найчисельніша була з Галичини – понад 60%. Характерною її рисою була висока питома вага осіб з із середньою та вищою освітою (10-12%), 60% емігрантів становили чоловіки. Масове переміщення українців із території своєї батьківщини в останній рік війни та перші повоєнні роки значно збільшило українську діаспору, активізувало її політичну, громадську та культурну діяльність. На жаль Україна в силу свого бездержавного статусу у черговий раз втратила найактивніший елемент населення.

 




Переглядів: 355

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Українська діаспора у країнах Європи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.