Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методи підвищення якості й тривалості спінальної анестезії

Одним з таких методів є введення разом з місцевим анестетиком опіоїдів. Результатом спінального введення опіатів є спінальна аналгезія. Ефективність спінально уведених опіатів обумовлена існуванням опіатних рецепторів у спинному мозку. Найчастіше спінально вводять морфін і фентаніл.

Спінально уведений морфін викликає глибоку тривалу сегментарну аналгезію. Велика тривалість аналгезії обумовлена малою жиророзчинністю морфіну. Аналгезія настає в межах 15–45 хв після введення, триває після епідурального введення до 18 год, після субарахноїдального – 24–27 год. Епідурально вводиться від 2 до 5 мг, інтратекально – від 0,2 до 1 мг морфіну. Збільшення доз не поліпшує

якості й тривалості аналгезії, зате збільшує частоту і вираженість побічних ефектів, якими є нудота, блювання, шкірна сверблячка, гіперемія кінчика носа, шкіри грудей і, рідше, зони аналгезії (це ускладнення не пов'язане з виділенням гістаміну і не минає після застосування антигістамінних препаратів), затримка сечі. Найбільш грізним ускладненням є депресія дихання, що розвивається через 6–11 год після субарахноїдального введення анальгетика. Всі ці побічні ефекти купируються внутрішньовенним введенням 0,2–0,4 мг налоксону – чистого антагоніста наркотичних анальгетиків. Важливо зазначити, що при субарахноїдальній аналгезії налоксон не погіршує аналгезію, як після системного введення морфіну. Пояснюється це тим, що концентрація морфіну в спинному мозку в ділянці введення настільки висока, що налоксон не може виконати свою дію. Всі ж побічні ефекти пов'язані з проникненням 15% уведеного спінально морфіну в супраспінальні структури. Уведений внутрішньовенно налоксон знімає дію цієї частини морфіну.

Фентаніл, як і морфін, також уводиться субарахноїдально й епідурально. Він швидко залишає ліквор через високу жиророзчинність, внаслідок чого тривалість аналгезії становить усього 3 год, але в той же час менше тривалість і вираженість побічних ефектів, у тому числі депресії дихання.

Ендогенна ноцицептивна система тісно взаємодіє з іншими система-ми організму, у тому числі з вегетативною нервовою системою. Це відбивається у впливі медіаторів вегетативної системи на ефекти наркотичних анальгетиків і навпаки. Було показано, що Aльфа-адренагоністи потенціюють дію морфіну. Уведений інтратекально адреналін сам по собі підвищує ноцицептивний поріг. Клофелін (центральний альфа 2-адренагоніст) також має деяку болезаспокійливу властивість і потенціює дію опіатів. Анальгетичний ефект клофеліну не пов'язаний з активацією опіатних рецепторів. Імовірно, існує загальна для опіоїдної й адренергічної систем ланка, яка активується через адренергічні рецептори, що функціонально відносяться до пресинаптичних. Клофелін у дозі 0,2–0,25 мг/кг пригнічує не тільки емоційно-поведінкову, але зменшує або усуває пресорну реакцію на біль, чого часто не вдається досягти за допомогою тільки наркотичних анальгетиків, тобто клофелін має вегетонормалізуючі властивості. Клофелін останнім часом часто використовується в складі премедикації та під час загальної анестезії; при інтратекальному введенні істотно подовжує субарахноїдальну анестезію.




Переглядів: 442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Субарахноїдальна анестезія | Комбінована анестезія із застосуванням регіонарних методів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.