Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обробка вхідного сигналу

Сигнал, отриманий з датчика, перетворюється в цифрове значення вимірюваної величини (температури, тиску, витрати і т. д). При роботі з датчиками, що формують на виході уніфікований сигнал струму або напруги (модифікації AT і АН), можна довільно задавати шкалу виміру. Для цього встановлюються наступні параметри роботи приладу : "нижня" і "верхня межа шкали виміру" і "положення десяткової точки". Параметр "нижня межа шкали виміру" визначає, яке значення вимірюваної величини виводитиметься на індикатор при мінімальному рівні сигналу з датчика (наприклад, 4 мА для датчика з вихідним сигналом струму4...20 мА). Параметр "верхня межа шкали виміру" визначає, яке значення вимірюваної величини виводитиметься на індикатор при максимальному рівні сигналу з датчика(наприклад, 20 мА для датчика з вихідним сигналом струму 4...20 мА або 1 В для датчика з вихідним сигналом напруги 0...1 В).

Параметр "положення десяткової точки" визначає кількість знаків після коми, яке виводитиметься на індикатор.

Корекція вимірів :

Перетворені значення можуть бути відкориговані з метою усунення початкової погрішності перетворення вхідних датчиків. Ці погрішності виявляються після проведення метрологічних випробувань і усуваються шляхом введення корегуючого значення δ, встановлюваного в параметрі "зрушення характеристики". До кожного обчисленого значення виміряної величини Твим додається значення цього параметра, і тоді на індикатор виводиться значення Ті.

Корекція "зрушення характеристики" використовується для компенсації погрішностей, що вносяться опором дротів (при підключенні термоперетворювачів опору за двопровідною схемою), що підводять, а також при відхиленні у термоперетворювача опору значення RO від стандартного.

Рисунок 18 – Приклад наведення корекції

Цифрова фільтрація вимірів

Для поліпшення експлуатаційних якостей приладу у блок обробки даних введений цифровий фільтр, що дозволяє зменшити вплив випадкових перешкод на вимір контрольованих величин.

Робота фільтру описується параметром "глибина цифрового фільтру" N, що визначає кількість останніх N-вимірів, для яких прилад обчислює середнє арифметичне. Отримана величина поступає на входи ПІД-регулятора і пристрій порівняння.

Вид перехідних характеристик для різних N показаний на рисунку 19. При значенні параметра рівному 0 або 1,фільтр вимкнений. Зменшення значення N призводить до швидшої реакції приладу на стрибкоподібні зміни контрольованої величини, але знижує завадо захищеність вимірювального тракту. Збільшення значення N призводить до поліпшення завадозахищеності, але разом з цим підвищує інерційність приладу.

Рисунок 19 – Вид перехідних характеристик для N-вимірів




Переглядів: 730

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Керування режимами роботи ВУ з допомогою | ПІД-регулятор пристрою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.