Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Аналіз лікарської рослинної сировини, яка вміщує біологічно активні речовини різних груп.

9.1. Охарактеризувати невисихаючі (маслинова, мигдальна, персикова), напіввисихаючі (соняшникова, кукурудзяна, гарбузова, горіхова), висихаючі жирні олії (лляна), жирні олії, які містять специфічні кислоти (рицинова), олії, які є джерелами фосфоліпідів (соєва, із зародків пшениці), тверді рослинні жири (масло какао) згруповуючи дані у таблицю:

Латинські та українські назви ЛРС, ЛР та родини Назва олії, лікарського препарату Діючі речовини Фармакологічна дія та застосування

 

9.2. Охарактеризувати лікарські рослини, що вміщують тритерпенові сапоніни (солодка гола, гіркокаштан звичайний, аралія висока, плющ звичайний, синюха блакитна, мильнянка лікарська, остудник голий, авран лікарський, ортосифон тичинковий, жень-шень, астрагал шерстистоквітковий), згруповуючи дані у таблицю:

Латинські та українські назви ЛРС, ЛР та родини Заготівля сировини Вміст діючих речовин Фармакологічна дія Лікарські препарати

 

9.3. Підібрати рослини, які вміщують тритерпенові сапоніни і проявляють тонізуючі та адаптогенні властивості. Дані згрупувати у таблицю:

Латинські та українські назви ЛРС, ЛР та родини Зовнішні діагностичні ознаки рослини Зовнішні ознаки рослинної сировини

 

9.4. Згрупувати ЛРС, яка містить сапоніни і використовується у складі біологічно активних добавок та харчових продуктів (жень-шень, солодка гола, первоцвіт весняний, юкка, діоскорея, стеблелист рутвицелистковий, огірочник лікарський, хамеліріум жовтий, холодок лікарський, діоскорея волохата) за наступною схемою:

Латинські та українські назви ЛРС, ЛР та родини Поширення рослини Вміст діючих речовин Рослинна сировина Фармакологічна дія

 

9.5. Охарактеризувати лікарські рослини, що вміщують стероїдні сапоніни (діоскорея ніппонська, якірці сланкі, гуньба сінна, агава американська, юкка славна), згруповуючи дані у таблицю:

Латинські та українські назви ЛРС, ЛР та родини Заготівля сировини Вміст діючих речовин Фармакологічна дія Лікарські препарати

 

9.6. Скласти таблицю відмінних зовнішніх та мікроскопічних ознак листків рослин роду наперстянка за формою:

ЛРС Зовнішні ознаки Мікроскопічні ознаки
             
             

 

9.7. Скласти еколого-фітоценотичну характеристику наперстянки пурпурової та великоквіткової, горицвіту весняного, конвалії звичайної за формою:

Латинська, українська назви ЛРС, ЛР та родини Ареал Еколого-фітоценотичні умови зростання

 

9.8.Описати ЛР і ЛРС народної медицини, що вміщують тіоглікозиди (гірчиця сарепська, часник посівний, цибуля городня), за наступною схемою:

Латинська, українська назви ЛРС, ЛР та родин Еколого-фітоценотичні умови зростання Хімічний склад Застосування

 

9.9. Класифікація глікозидів, заснована на хімічній структурі аглікону. Характеристика, властивості, поширення в рослинному світі та застосування в медицині тіоглікозидів. Написати схему гідролізу синігрину.

 

9.10. Класифікація глікозидів за типом зв’язку. Класифікація глікозидів за будовою геніну. Характеристика, властивості, поширення в рослинному світі та застосування в медицині ціаноглікозидів. Написати схему гідролізу амігдаліну.

 

9.11. Скласти еколого-фітоценотичну характеристику рослин, що вміщують іридоїди (бобівник трилистий, золототисячник зонтичний, тирлич жовтий, кульбаба лікарська, валеріана лікарська, калина звичайна) за наступною схемою:

Латинська та українська назви рослини Ареал зростання Еколого-фітоценотичні умови зростання

 

9.12. Описати відмінні ознаки лікарських видів золототисячника (малий, гарний) та видів, які не допускаються до заготівлі (колосовидний, звичайний, болотний), згруповуючи дані у таблицю:

Латинська та українська назви рослини Зовнішні ознаки органів рослин
Стебло Листки Суцвіття Квітки

 

9.13. Згрупувати ЛРС, що вміщує іридоїди (бобівник трилистий, золототисячник зонтичний, тирлич жовтий, кульбаба лікарська, валеріана лікарська, калина звичайна) за їх фармакологічною дією, назвіть препарати, які з них виробляються.

Латинська та українська назви ЛРС, ЛР та родини Лікарські препарати та лікарські форми Фармакологічна дія та застосування

 

9.14. Скласти еколого-фітоценотичну характеристику рослин, що вміщують сесквітерпенові лактони (аїр болотний, оман високий, полин цитварний, багно болотне, арніка гірська ) за наступною схемою:

Латинська та українська назви рослини Ареал зростання Еколого-фітоценотичні умови зростання

 

9.15. Скласти порівняльну характеристику зовнішніх діагностичних ознак арніки гірської та ботанічно близьких видів - арніки Шаміссо та арніки густолисткової.

 

9.16. Описати відмінні ознаки рослин роду оман (оман високий, оман великий, оман британський), згруповуючи дані у таблицю. До якої сировини може бути домішкою оман британський?

Латинська та українська назви рослини Зовнішні ознаки органів рослин
Кореневище і корені Стебло Листки Суцвіття

 

9.17. Згрупувати ЛРС, що вміщує сесквітерпенові лактони (аїр болотний, оман високий, полин цитварний, багно болотне, арніка гірська) за їх фармакологічною дією, назвіть препарати, які з них одержують.

Латинська та українська назви ЛРС, ЛР та родини Лікарські препарати та лікарські форми Фармакологічна дія та застосування

 

9.18. Скласти еколого-фітоценотичну характеристику рослин, що вміщують ефірні олії (коріандр посівний, меліса лікарська, лаванда колоскова, м’ята перцева, шавлія лікарська, евкаліпт прутовидний, ялівець звичайний, кмин звичайний, ялиця сибірська, сосна звичайна, пижмо звичайне, хміль звичайний, береза бородавчаста, тополя чорна, деревій звичайний, кульбаба лікарська) за наступною схемою:

Латинська та українська назви рослини Ареал зростання Еколого-фітоценотичні умови зростання

 

9.19. Описати відмінні ознаки лікарських видів валеріани (валеріана (в.) висока, в. пагононосна, в. бузинолиста) і схожого з ними виду в. цільнолистої, яка не допускається до заготівлі, згруповуючи дані у таблицю:

Латинська та українська назви рослини Зовнішні ознаки органів рослин
Кореневище Листки Плоди

 

9.20. Описати відмінні ознаки ЛРС “квіти ромашки”, які заготовляються з ромашки лікарської та рослинну сировину схожих видів рослин до ромашки лікарської, які не допускаються до заготівлі (р. без’язичкова, р. непахуча, пупавка собача, польова, російська, піретрум щитковидний), згруповуючи дані у таблицю:

Латинська та українська назви рослини Зовнішні ознаки рослинної сировини
Кошики Квіти Квітколоже

 

9.21. Розділити ЛРС, що вміщує монотерпени та сесквітерпени (коріандр посівний, меліса лікарська, лаванда колоскова, м’ята перцева, шавлія лікарська, евкаліпт прутовидний, валеріана лікарська, ялівець звичайний, кмин звичайний, ялиця сибірська, сосна звичайна, пижмо звичайне, хміль звичайний, береза бородавчаста, тополя чорна, ромашка лікарська, полин гіркий, деревій звичайний, кульбаба лікарська) і препарати, які з неї одержують, за групами фармакологічної дії згідно наведеної форми:

Латинська та українська назви ЛРС, ЛР та родини Лікарські препарати Фармакологічна дія та застосування

 

9.22. Описати рослинну сировину, яка є джерелами харчових волокон (висівки зернових культур). Покази і протипокази до застосування харчових волокон.

 

9.23Охарактеризувати БАД та харчові препарати, які виробляються на основі пшениці, люцерни посівної, вівса посівного.

 

9.24.Згрупувати дані про ЛРС, яка містить полісахариди і використовується у складі БАД (подорожник блошиний, слива домашня, буряк звичайний, в’яз червоний, види роду дивина, огірочник лікарський, фукус пузирчастий, гарцинія мангустан, ферула, кремена гібридна, міра бальзамна, евкомія в’язолиста) за наступною схемою:

Латинська та українська назви ЛРС, ЛР та родини Ареал зростання Вміст діючих речовин Рослинна сировина Фармакологічна дія

 

9.25. Згрупувати дані про ЛРС, яка містить моно- та сесквітерпеноїди, іридоїди та ефірні олії і використовується у складі БАД (тирлич ваточниковидний, бенедикт аптечний, вербена лікарська, гарпогофітум розчепірений, меліса лікарська, лаванда двоколоскова, розмарин лікарський, гісоп лікарський, шандра звичайна, шафран посівний, котяча м’ята справжня, імбир аптечний, сасафрас білуватий, гвоздика запашна, стилінгія лісова, перець кубебе, турнера крислата) за наступною схемою:

Латинська та українська назви ЛРС, ЛР та родини Ареал зростання Вміст діючих речовин Рослинна сировина Фармакологічна дія

 

9.26. Згрупувати дані про лікарські рослини та мікроелементи, які вони накопичують (натрій, калій, фосфор, кальцій, магній, стронцій, силіцій, магній, залізо, цинк, мідь, селен, кобальт, хром, молібден, нікель, срібло), за наступною схемою:

Назви мінеральних речовин Лікарські рослини, які їх накопичують Добова доза Біологічна дія

 





Переглядів: 1259

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Жири і жироподібні речовини. | Практичні завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.