Розгром Японії. Атомне бомбардування міст Хіросіма та Нагасакі
Розгром нацистської Німеччини не означало припинення Другої світової війни. Японія ще продовжувала чинити опір союзникам.
На кінець 1944 р. США фактично знищили японський флот, що на даному театрі бойових дій мало визначальний характер. Отримана на морi перемога дала змогу США звiльнити вiд японських військ Фiлiппiни та ряд тихоокеанських островiв. Навеснi 1945 р. англiйськi вiйська вибили японців з Бiрми. Американськi “лiтаючi фортецi” (В-17, В-29) продовжували нарощувати систематичнi бомбардування японських островiв. Один із американських генералiв запевняв, що Японiя «незабаром повернеться у кам’яний вiк».
Незважаючи на це японці були сповнені рішучості битися до останнього. Про це свідчили бої за острови Іводзіма і Окінава. Так, для захоплення невеликого острова Окінави, який захищало 120 тис. японське угруповання, американській 500-тисячній армії при повній перевазі на морі і в повітрі знадобиося два місяці запеклих боїв (травень-червень 1945 р.). Японці лише тоді припинили опір, коли загинув останній захистник. У битві за острів японці втратили і залишки своєї боєздатної авіації – 4 тис. літаків, а також останні великі кораблі флоту.
Американські втрати складали 50 тис. убитих і поранених, 763 літаки і 36 кораблів.