МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань
1.Після розкриття флегмони плеча інструменти пройшли передстерилізаційну обробку. При проведенні бензидинової проби отримано синє-зелене забарвлення на інструменті. Про що свідчить даний результат? Що необхідно робити в даному випадку? 2.Хвора, 35 років, скаржиться на підвищення температури, біль в верхньо-зовнішньому квандранті правої сідниці, які появились після ин’єкції. Хворіє 3 доби. В місці ін’єкції гіперемія шкіри, болючий інфільтрат с розм´ягченням в центрі. Встановлено діагноз: Післяін’єкційний абсцес правої сідниці. Подальша тактика хірурга?
3.Для промивання гнійних ран медсестрі необхідно приготувати розчин фурациліну. В наявності є таблетки фурациліну по 0,02?
4.Хвора В., 48 років скаржиться на біль та наявність ущільнення в правій сідниці. Чотири дні назад в домашніх умовах хворій було виконано ін’єкцію 50% розчину анальгіну з метою зменшення болю в попереку. Через день в сідниці з’явилося ущільнення тканин, а потім біль. Прикладала компреси. При огляді – шкіра на правій сідниці червоного кольору, при пальпації визначається болючий інфільтрат, позитивний симптом флюктуації, Поставте попередній діагноз. 5.Хворому з карбункулом в стадії інфільтрації лікар призначив місцево напівспиртові компреси . Як правильно поставити компрес?
6.Хворий, 60 років, прооперований з приводу флегмони правої стопи. Накладена гіпсова лонгета, 2 доба після операції. Намагається самостійно на милицях йти в перев'язочну. Як правильно доставити пацієнта на перев'язку?
7.Після розкриття флегмони стегна хворого помістили в палату, де лежав його знайомий після апендектомії. Правильно поступила медсестра? Якщо ні, то в чому полягає її помилка? . 8.В поліклініку звернулась хвора зі скаргами на біль і припухлість в лівій підщелепній ділянці, окрім цього – на загальну слабість, підвищення температури до 38,5˚ С та утруднене відкривання рота. Об’єктивно мається припухлість, почервоніння шкіри, болючість при пальпації та флуктуація в центрі. Про що можна думати та яке лікування необхідне?
9. Під час перев’язки хворого після розкриття післяін’єкційного абсцесу сідниці медична сестра рукою, на якій надягнута рукавичка, з порожнини рани видалила тампон, що просяк гнійно-геморагічним вмістом. Яку помилку допустила медична сестра? Який метод роботи застосовується під час проведення перев’язок? 10.Хірургом оглянут хворий Т., 42 років. Діагноз: фурункул правого передпліччя, гнійно-некротична стадія. Проведено розтин фурункула. Пов’язку з яким препаратом треба покласти в фазі гідратації? 11.Медична сестра гнійної перев’язочної закінчила свою робочу зміну і залишила відділення. Після останнього накривання стерильного столу пройшло 7 годин. В перев’язочній має відбутись оперативне втручання хворому, що поступив в ургентному порядку, з приводу флегмони стегна. Як має поступити в такому випадку чергова зміна медичних сестер?
12.У хворого на місці внутрішньом’язової ін’єкції (виконаної вдома) через 2 доби з’явився болючий інфільтрат, підвищилась температура тіла до 37,8º С. Хворий лікувався прикладанням теплої грілки. Покращення не наступило, зберігалась фебрильна температура, шкіра над обмеженим інфільтратом набула багряно-червоного кольору, з’явилось розмягшення в центрі інфільтрату. Про яке ускладнення слід думати у даному випадку ? Тактика лікування ?
13.Хворий 42 років був направлений з поліклініки в хірургічне відділення лікарні з діагнозом “карбункул поперекової ділянки”. Об’єактивно: в поперековій ділянці визначається запальний інфільтрат багряного кольору, розміром 8х8 см. На поверхні інфільтрату є кілька отворів з густим зеленувато-сірим гнійним виділенням. Яким повинен бути обсяг операції? 14.Хворий 20 років, звернувся зі скаргами на болючість в області правої сідниці, наявність там набряку. При огляді в області сідниці відмічається обмежена болючість, болюча припухлість, над якою шкіра гіперемована. Відмічається місцева гіпертермія. Симптом флюктуації позитивний. Визначено наявність абсцесу. Ваша тактика?
15.Після розтину абсцесу пов'язка масивно промокла гнійними виділеннями з рани. Які подальші дії медсестри?
16.При підготовці хворого до оперативного втручання з приводу фурункула була виявлена позитивна проба на новокаїн. Які подальші дії медсестри?
17.Хвора, 34 років, скарги на тупий біль в молочній залозі, набряк, наявність об’ємного утворення, температура тіла 38.8˚С. Хворіє 4 доби. Об’єктивно: у верхньо-зовнішньому квадранті правої молочної залози пухлиноподібне утворення до 5см в діаметрі, щільне, болюче при пальпації, набряк та гіперемія навколо, флюктуація. Ваш діагноз:
|
||||||||
|