Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


V. Живопис. Графіка.

ІV. Скульптура

Виток монументальних й станкових скульптур. Головне завдання – створення пам’ятника Шевченкові (перемога скульптор Манізер та архітектор Лангбард). Велике значення скульптор Кавалерідзе – пам’ятники Ользі у Києві, Сковороди в Ловиці, Шевченкові в Полтаві.

Скульптурна спадщина Василя Бородая – монумент Батьківщини-матері у Києві, Лесі Українки в Києві, «Кий, Щек, Хорив і Либідь».

Розповсюджувається паркова скульптура. Тема – боротьба радянського народу проти фашистських загарбників, люди праці, інтелігенція.

V. Живопис. Графіка.

Яскрава творчість М. Бойчука та його послідовників І.Падалка, Седляр. Орієнтація творчості на осмислення спадщини всього європ. Монументального мистецтва. Прагнув створити новий стиль – примітивізм й візантизм. Роботи – розпис Луцьких казарм у Києві, Червонозаводський театр У Харкові, санаторій у Одесі. У 30 рр – репресовано усіх. М.Самокиш – твори про героїчні подвиги народу («Розвідка»),визвольну війну укр.. народу 17 ст. («В’їзд Богдана Хмельницького у Київ»).

І Їжакевич – образи кріпаків(«Уманська різня»)

Ф . Кричевський – (триптих «Життя»)філософський зміст творів, власний стиль,тема любові, надбань, втрат.

Олександр Мурашко. Жив у молодості у Парижі (твори «Паризьке кафе», «На вилицях Парижу»), повернувся на Батьківщину ,звернувся до теми життя народу («Неділя», «Карусель»).

Мурашко
Художники Галичини : І. Труш, О. Новаківський, О . Кульчинська (антивоєнна тематика).Індустріальна тематика – К. Трохименко, О. Шовкуненко.

Якутович
У художніх інститутах діють поліграфічні факультети. Серед вчителів загостра боротьба між представниками реалізму(Заузе, Касіян) та речниками формалізму й натуралізму (Єрмілов, Падалка). Розвиток видавничої справи сприяє розвитку книжкової графіки.У№ графічних майстернях готували спеціалістів у галузі гравюри. Яскрава творчість Георгія Якутовича.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Народне мистецтво та основні центри художніх промислів. Сучасні художні напрями.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.