Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Банківські операції і зміна банківських рахунків. Депозитні і платіжні банківські операції.

Банківські операції - це операції, спрямовані на вирішення завдань банків, тобто ті, що відображають банківську діяльність і, як правило, пов’язані з рухом особливого товару - грошей.

Для того щоб краще зрозуміти як здійснюються банківські операції необхідно розглянути будову банку.


 

БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЇ
         
ПАСИВНІ АКТИВНІ БАНКІВСЬКІ ПОСЛУГИ ВЛАСНІ ОПЕРАЦІЇ
               

 

1. Народження банку. Ми уже зазначили з вами, що первісно банківський капітал формується за рахунок продажу акцій. Припустимо, що підприємці якогось міста вирішили створити новий банк. Для того, щоб сформувати первісний капітал банку необхідно продати певну суму акцій. Допустимо, що акцій було продано на суму 250 тисяч доларів. Частину цих акцій придбали самі підприємці, а іншу жителі міста. В результаті банк має 250 тисяч готівкою на руках і акцій на 250 тисяч. Готівка називається активом, а акції — це особистий капітал банку — тобто пасив. Хоча для власників акцій вони є активами. Ці операції відображуються відповідним записом: готівка 250 тис. в активі, та - акції 250 тис. в пасиві балансу.

Активи(тис дол.) Пасиви (тис дол.)
Готівка 250 Акції 250

 

2. Становлення підприємства: Для того щоб банк почав функціонувати необхідно придбати необхідне майно. Для цього купують будинок за 220 тисяч та обладнання на 20 тисяч. Прослідкуємо, що відбувається в даній ситуації. Придбання власності лише змінює структуру активів. Готівки стало менше на 240 тисяч, але з’явились активи у вигляді нової власності на суму 240 тисяч, але рівновага між активом і пасивом залишилась. Переміщення коштів у балансі ми будемо показувати зірочкою.

Активи(тис дол.) Пасиви (тис дол.)
Готівка 10 * Власність 240* Акції 250

 

3. Прийом вкладів: населення міста вирішило вкласти 100 тисяч в банк. Припустимо, що ці гроші розміщені у вигляді безстрокових вкладів. До чого привели такі зміни? Змінилась структура пропозиції грошей в економіці. Безтермінові вклади збільшились на 100 тисяч, а готівки в обороті зменшилось на 100 тисяч. В цьому випадку змінилась структура, а не величина грошової пропозиції.

Активи(тис.дол.) Пасиви (тис дол.)
Готівка 110* Власність 240 Акції 250

 

4. Резервні вклади в Федеральний резервний банк:Згідно резервної норми всі комерційні банки мають мати обов’язкові резерви у національному банку. Це відображається в балансі таким чином: стаття “готівка” зменшується і на цю ж суму зростає стаття “резерви”.

Активи(тис дол.) Пасиви ( тис дол.)
Готівка 0* Власність 240 Резерви 110* Акції 250 Безстрокові вклади 100

Резерви знаходяться в Федеральному резервному банку. На перший погляд здається, вони збільшують ліквідність банку, запобігають втратам вкладників, є готовим джерелом фондів, за допомогою яких банки зможуть відшкодовувати раптове забирання вкладниками готівки. Але на справді це не так: банкір не зміг би використати резерви у випадку паніки, а якби і міг, то тих коштів не вистачило б щоб покрити всі вимоги під час паніки, тому що резерви є частковими. Вкладники захищають свої кошти за допомогою страхування рахунків та законодавства ( банки не мають права купувати звичайні акції та деякі інші види майна). А за допомогою резервів Федеральний резервний банк контролює можливість комерційних банків проводити кредитування. Мета полягає в запобіганні нестачі або перевищенні банківського кредиту. Резерви комерційного банку являються активом для комерційного банку, але пасивом для Федерального резервного банку.

5. Чек виписаний на банк: Припустимо, що клієнт, який вклав гроші в банк, вирішив купити обладнання на частину своїх грошей — 50 тисяч. Для цього він виписує чек на потрібну йому суму і вручає його продавцю обладнання. Продавець обладнання є клієнтом іншого банку і вкладає цей чек в інший банк. При цьому рахунок продавця в іншому банку збільшується на 50 тисяч( назвемо його банк 2/ . Банк 2 посилає цей чек в Федеральний резервний банк. В результаті цієї операції, резерви комерційного банку 2 зростають на 50 тисяч, а резерви банку 1, зменшуються на 50 тисяч. На кінець, чек посилається до банку 1, який тільки зараз дізнається, що один з його клієнтів виписав чек на 50 тисяч. Банк зменшує рахунок клієнта на цю суму, розуміючи, що резерв банку в Федеральному резервному банку зменшився на цю ж суму.

Можна зробити висновок, що кожного разу, коли чек виписується в одному банку і надається другому, це супроводжується втратою як резервів, так і поточних рахунків банком, на який виписаний чек. Та навпаки, коли банк отримує чек, виписаний в іншому банку, він збільшує свої резерви і рахунки.

Активи(тис дол.) Пасиви (тис дол.)
Власність 240 Резерви 60* Акції 250 Безстрокові вклади 50*

 

В результаті цієї операції ми можемо побачити, що змінився власник резервів, але загальна їх сума не змінилась.

2. Методи формування депозитних грошей індивідуальними комерційними банками




Переглядів: 235

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття резервів і резервного відношення (резервної норми). Види банківських резервів. Фактичні, обов’язкові і надлишкові банківські резерви. | Позика грошей і формування депозитних грошей.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.