Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Продовольче забезпечення військовослужбовців

Харківський університет Повітряних Сил

 

Методична розробка

Для проведення занять з навчальної дисципліни

„Управління повсякденною діяльністю підрозділів в мирний час”

Зі студентами факультету підготовки офіцерів запасу

 

Тема 5: „ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ УСІМА ВИДАМИ ПОСТАЧАННЯ”.

 

Забезпечення військовослужбовців видами постачання

Продовольче забезпечення військовослужбовців

 

Завдання постачання військових частини та підрозділів продуктами харчування покладено на продовольчу службу.

Основним завданням продовольчої служби є забезпечення з’єднань, військових частин, установ, військових навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України харчами, фуражем а також організація харчування військовослужбовців за встановленими нормами.

Забезпечення особового складу продуктами харчування проводиться за нормами добового постачання (пайками), склад та харчова цінність (калорійність) яких встановлюється та оголошується провідними документами Міністерства оборони України.

Нормами добового постачання військовослужбовців називають кількість та асортимент продовольства, встановлені на одного чоловіка в добу з визначеного виду пайка.

Основними нормами постачання визначаються кількість та асортимент продуктів, які видаються на харчування одного чоловіка на добу.

Визначена чітка градація продовольчих пайків: п’ятнадцять основних (норми 1–15), дванадцять додаткових (норми 1д – 12д), десять раціонів (комплектів сухих та бортових пайків (норми 16 – 25), два комплекти аварійного запасу (норми 26 – 27) і раціон лікувально-профілактичного харчування (норма 28)

Норми добового постачання (продовольчі пайки) різняться на основні та додаткові.

До основних видів пайків :

1. загальновійськовий;

2. офіцерський;

3. льотний;

4. спеціальний;

5. курсантський;

6. високогірний та шпитальний;

7. пайки інженерно-технічного складу авіації;

8. пайки для особового складу підводних човнів;

9. пайок для ліцеїстів

Додатковими нормами постачання визначаються кількість та асортимент продуктів, які видаються на харчування однієї людини на добу понад встановлених за основними нормами, з урахуванням ступеню складності проходження військової служби особовим складом.

Додаткові пайки розділяються на додатковий офіцерський пайок, додатковий спеціальний пайок, лікувально-профілактичний пайок для військовослужбовців, які працюють в умовах впливу на організм іонізуючих випромінювань, додатковий лікувально-профілактичний пайок для військовослужбовців, які працюють з паливом, яке містить отруйні компоненти, додатковий пайок для донорів. Також існують додаткові види пайків для льотного складу авіації ВПС та особового складу підводних човнів та надводних кораблів ВМС.

У військових частинах, які мають варти, щотижнево повинна складатися окрема розкладка продуктів, де планується приготування другої вечері, яка повинна складатися з гарячої другої м’ясної страви.

Склад та калорійність кожного пайка встановлюють з урахуванням умов виконання військовослужбовцями їх службових обов’язків. Продукти за нормами продовольчих пайків при триразовому харчуванні розподіляються за калорійністю: на сніданок – 30–35 %, на обід – 40–45 %, а на вечерю – 20 – 30%. У тих випадках, коли планом бойової підготовки передбачені заняття у нічний час, вечеря планується більш високого енергозмісту.

Військовослужбовці строкової служби, курсанти та слухачі вищих і середніх військових навчальних закладів, які не мають офіцерських звань, продовольчі пайки отримують, як правило, у вигляді готової їжі через їдальні військових частин та військових навчальних закладів. Прапорщики та військовослужбовці служби за контрактом продовольчі пайки, які їм видають, можуть отримати як у вигляді готового харчування (перебувати на котловому постачанні), так і одержувати грошову компенсацію замість продовольчого пайка. За минулий час продовольчий пайок чи грошова компенсація замість пайка видається не більш ніж за 30 календарних днів. Військовослужбовцям строкової служби, які мають зріст 190 см. і більше, виплату грошової компенсації проводять без урахування додаткового харчування (половини добового пайка).

Військовослужбовці, які мають право на отримання продовольчого пайка, по прибутті до військової частини (в тому числі до військово- лікувального закладу) зараховуються на постачання наказом командира військової частини з будь-якого прийому їжі (сніданок, обід, вечеря). Обґрунтуванням для зарахування на постачання є атестат на продовольство (Ф 21) та лист відрядження (відпускний квиток).

Атестат на продовольство з документом, що підтверджує, по яке число та за якими нормами якого пайка задоволено військовослужбовця чи команду (підрозділ) продовольством чи грошовою компенсацією замість пайку чи продовольчо-шляховими грошима при відбутті з частини. Він дає право військовослужбовцю на отримання продовольства, харчування, грошової компенсації замість пайка чи продовольчо-шляхових грошей як за новим місцем служби, так і при знаходженні військовослужбовця у службовому відрядженні, у відпустці та на лікуванні у військово-лікувальних закладах.

Організація харчування у військовій частині будується так, щоб кожен підрозділ і кожен військовослужбовець забезпечувались повноцінною, різноманітною та смачною їжею незалежно від їх місця знаходження та умов служби. У військових частинах для забезпечення гарячою їжею рядових, сержантів а також осіб офіцерського складу, які користуються правом на безкоштовне харчування, організовують їдальні (рис. 8.1).

 

 

Рис. 8.1. Їдальня

 

Їжа у їдальні готується за розкладкою продуктів (форма 66), якою встановлюється кількість продуктів, що відпускаються для виготовлення гарячої їжі із розрахунку для однієї особа на добу. Вона служить підставою для виписки накладних (форма 2) на видачу продуктів зі складу військової частини в їдальню а також для здійснення контролю за виходом готових страв, м’ясних та рибних порцій.

Розкладка продуктів складається начальником продовольчої служби разом з начальником медичної служби, начальником їдальні та інструктором-поваром.

Підписується розкладка продуктів заступником командира частини з тилу, начальниками медичної та продовольчої служб частини та затверджується командиром військової частини. Вона складається, як правило, на тиждень окремо по кожній нормі продовольчого пайка у трьох примірниках. Перший примірник знаходиться в діловодстві продовольчої служби і є підставою для виписки продуктів зі складу в їдальню, другий вивішується у вестибулі їдальні для ознайомлення тих, хто харчується. Третій примірник видається інструктору-повару для керівництва при приготування їжі і закладці продуктів у котел.

Затверджена розкладка продуктів може бути змінена тільки з дозволу командира військової частини.

Для виготовлення їжі продукти зі складу військової частини відпускаються в їдальню за накладною інструктору-повару у присутності чергового їдальні окремо на сніданок, обід та вечерю. Продукти, що потребують довгострокової кулінарної обробки (м’ясо заморожене, солона та заморожена риба), видаються заздалегідь з урахуванням часу, який необхідно для їх розморожування або вимочування. З метою більш швидкого відпуску продуктів зі складу в їдальню вони у відповідності з накладною заздалегідь виважуються та укладаються в спеціально призначену тару. В обігу повинно знаходитися два комплекти тари – один у їдальні і один на складі. При отриманні продуктів інструктор – повар повинен перевірити їх масу. Закладка продуктів в котел проводиться за масою в присутності чергового їдальні

 




Переглядів: 3892

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідь Мотовила на книгу Петра Скарги «Про єдність церкви Божої» 1577(?) р. –перший полемічний твір Острозького осередку. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.