Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історична довідка з криптографії

Криптографія, як наука, має велику історію. Історію криптографії поправу визначають як історію розвитку науки захисту інформації. Тому перед тим, як розглянути основні криптографічні методи захисту інформації, наведемо історичну довідку з розвитку криптографії.

Криптографічні методи захисту інформації з’явились більш ніж п’ять тисяч років тому, практично одночасно з зародженням письменності. Історія криптографії має окремі факти використання шифрованих повідомлень у древніх цивілізаціях Єгипту, Месопотамії та Індії.

В державах давньої Греції у V-VI сторіччях до нашої ери криптографія активно розвивалася та використовувалася. В працях грека Полібія того часу наводиться опис системи шифрування “квадрат Полібія”, в древній Спарті були створені та використовувалися прилади для шифрування – таблиця Енея та низка інших. У Давньому Римі також використовували криптографію – відомою є праця Юлія Цезаря, де є опис шифру. Внесок в розвиток криптографії зробили видатні мислителі того часу – Аристотель, Піфагор, Платон.

Подальший розвиток криптографія набула у VIII-IХ сторіччях нашої ери в країнах арабського світу. Сучасні математика та криптографія зобов’язані арабському світу того часу арабським цифрам та арабським системам шифрів, в тому числі шифрів із застосуванням декількох шифроабеток.

У часи епохи Відродження в ХIV-ХVI сторіччях криптографія продовжувала розвиватися, з’явилися шифри – "Міланський ключ", "Єврейський шифр", код з перешифруванням Л. Альберті, роботи з криптографії Д. Кардано, Б. Виженера. У ті часи були отримані результати з алгебри Л. Фібоначчі, Н. Оремом, Ф. Віетом та іншими, які надали підґрунтя для подальшого розвитку криптографії.

У XVII—XIX сторіччях сформувався та набув подальший розвиток криптоаналіз – наука, яка займається дешифруванням. Розвиток криптоаналізу був стимульований спеціальними службами провідних країн світу того часу, яки створили дешифрувальні служби. Становлення дешифрувальної справи того часу пов’язують з іменами математиків та фахівців Д. Валлисом в Англії, А. Россиньолем та Ч. Беббиджем у Франції, графом Гронсфельдом в Германії, Х. Гольбахом, Ф. Епінусом в Росії та іншими. У ці часи також продовжився розвиток криптографії.

Історія криптографії ХХ сторіччя пов’язана з винаходом та активним використанням під час другої світової війни електромеханічних шифраторів. Лідирували шифратори двох типів: на комутаційних дисках чи роторах та на цевочних дисках. Широковідома німецька шифрувальна машина "Энігма" використовувала перший тип комутаційних дисків, а американська шифрувальна машина М-209 – другий. В ті часи на розвиток криптографії працюють такі всесвітньо відомі математики як К. Шеннон та С. Куллбак в Сполучених Штатах Америки, В. Котельников, А. Марков та А. Гельфонд в Радянському Союзі, та інші.

В наші часи криптографія остаточно оформилась як математична наука, вона орієнтована на сучасні засоби обчислювальної техніки та телекомунікацій.

 




Переглядів: 522

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Захист від несанкціонованої зміни структур на рівні апаратних та програмних засобів у процесі експлуатації | Основні поняття криптографії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.