Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Скриптові віруси

Програмний код може впроваджуватись і в інші види документів, наприклад, в HTML-сторінки, що завантажуються з мережі або локально і подаються на екрані програмою-браузером. При цьому також автоматично виконується програмний код сценаріїв (“скриптів” від англ. script – сценарій) або інших елементів (ActiveX, Java). Програмний код сценаріїв може існувати і окремо, в спеціальних файлах. Деякі мови сценаріїв дуже розвинені, їх можна вважати повноцінними мовами програмування. Наприклад, в операційній системі UNIX/Linux сценарії в якості системних команд використовуються на рівних правах з бінарними виконуваними файлами, далеко не всі користувачі знають, що саме вони запускають – скомпільовану програму чи сценарій. Сценарії можуть мати встановлений атрибут SUID. Не дивно, що в їх середовищі також можуть існувати віруси.

Скриптові віруси розглядають як підгрупу файлових вірусів. Такі віруси можуть бути написаними на різних мовах сценаріїв (VBS, JS, BAT, PHP і т.д.). Вони можуть заражати інші програми-сценарії (командні і службові файли Windows або UNIX), можуть бути компонентами багатокомпонентних вірусів, можуть заражати файли інших форматів (як, наприклад, згаданий вище HTML), якщо в них можливе виконання сценаріїв.

Крім розглянутих нами, іноді в класифікаціях згадують “поштові віруси”, які поширюються електронною поштою. В наш час переважна більшість небезпечних руйнівних програмних засобів дійсно надходить з мережі, в тому числі й електронною поштою. Однак практично всі такі засоби не є специфічними “поштовими вірусами”. Як правило, це звичайні файлові віруси, якими заражені файли, що пересилаються поштою у вигляді вкладень. Ще частіше, такі руйнівні засоби – це типові “троянські коні”. А в окремих випадках (такі випадки є найнебезпечнішими) – це мережеві хробаки.

 




Переглядів: 908

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Макро-віруси | Технології виявлення комп’ютерних вірусів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.