Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Невідкладна допомога


1. У 5-літньої дитини гостро виник приступ серцебиття, що супроводжується нудотою, запамороченням, загальною слабкістю. На ЕКГ зафіксована тахікардія з частотою серцевих скорочень 220/хв. Шлуночкові комплекси деформовані і розширені. Який першочерговий препарат ви призначите для надання невідкладної допомоги?

A. Седуксен

B. Новокаінамід

C. Строфантин

D. *Лідокаїн

E. зоптин

2. Хворий 10 років переніс епідемічний паротит після чого з‘явився біль у правій половині калитки з іррадіацією в пахову область, збільшення правої половини калитки, гіперемія калитки, підвищення температури тіла до 38 С. Яєчко справа великих розмірів, щільно-еластичної консистенції, різко болюче, калитка гіперемійована і набрякла, ліве яєчко на дні калитки, безболісне. Який найбільш ймовірний діагноз?

A.Перекрути яєчка

B.*Орхоепідедеміт

C.Гостра водянка яєчка

D.Перекрут гідатиди Моргань

E. Пухлина яєчка

3. У хлопчика 10 років після укусу бджоли з‘явилася набряклість в пара орбітальній області, яка супроводжувалася гіперемією та свербінням. При клінічному обстеженні ЧСС 94/хв., АД 100/60. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Анафілактичний шок

B. Кропивниця

C. *Набряк Квінке

D. Атопічний дерматит

E. Дерматоміозит

4. Дитина раптово втратила свідомість, з‘явилась різка блідість шкіри і слизових оболонок, розширення зіниць. Реєструються окремі судомні вдихи. Пульс на променевій та сонній артерії не визначається. Вкажіть першочергові заходи.

A. Забезпечити доступ до центральної вени

B. Терміново запросити досвідченого лікаря для консультації.

C. Опустити голову та підійняти хворого

D. Терміново провести ЕКГ дослідження

E. *Реанімація хворого за системою АВС

5. Дитина 8 років, що страждає на протязі 3 років цукровим діабетом, доставлена у відділення в стані гіперглікемічної коми. Первинну дозу інсуліну ви призначите з розрахунку

A. 0,05 ОД/кг/год

B. *0,1-0,2 Од/кг/год

C. 0,2-0,3 ОД/кг/год

D. 0,3-0,4 Од/кг/год

E. 0,4-0,5 ОД/кг/год

6. Дівчинка 12 років потрапила до стаціонару з школи, де під час уроку знепритомніла. Почалися судоми. Протягом кількох років страждає на цукровий діабет. Дівчинка непритомна, судом немає, менінгіальні знаки відсутні, на шкірі рук та стегон численні сліди від ін‘єкцій. Глюкоза крові 1,6 ммоль/л. В якому стані стані перебуває дівчинка?

A.Гіперосмолярна кома

B.Гіперглікемічна

C.*Гіпоглікемічна

D.Молочно-кисла

E. Надниркова недостатність

7. У дівчинки 13 років під час уроку фізкультури у школі з’явилися скарги на слабкість, запаморочення, ЧСС 140/хв., викликаний лікар швидкої допомоги зареєстрував на ЕКГ пароксизмальну надшлуночкову тахікардію. Який засіб невідкладної допомоги необхідно провести першим?

A. *Механічні (рефлекторні) дії

B. Електроімпульсну терапію

C. 0,05% розчин строфантину в/в

D. 0,1% розчин обкидану в/в

E. 1% розчин лідокаїну

8. У хлопчина 2 років, що на протязі 2 діб хворіє на гостру пневмонію з тоу\ксичним синдромом на фоні підвищення температури тіла ло 40 С, розвинулися тоніко-колнічні судоми. Який захід необхідно првести першочергово?

A.5% гексенал в/м

B.Дроперідол 0,25 в/м

C.Сульфат магнію 25% в/м

D.*Седуксен 0,5 в/м або в/в

E. Маннітол 20% в/в крапельно

9. У дівчинки, що має тетраду Фалло після психо-емоційного збудження розвився задухо-ціанотичний приступ. У цьому стані мати дитини звернулася до педіатра, що проводив прийом у дитячій поліклініці. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?

A.Калію хлорид 4 % в/в

B.Корглікон 0,06 % в/в

C.Інкубація трахеї

D.Папаверин 2% в/м

E. *Обзидан внутрішньо або в/в

10. У дівчинки 8 років, що на протязі 3 років хворіє на цукровий діабет, розвилася гіперглікемічна кома. Яка опрична могла привести до цього ускладнення?

A.Надмірне введення інсуліну

B.Недостатнє приймання їжі

C.*Недостатнє введення інсуліну

D.Недостатній прийом рідини

E. Призначення бігуанідів

11. Хлопчик 2 років з дефектом між шлункової перетинки знаходиться в кардіологічному відділенні з приводу тотальної серцевої недостатності. На 4 добу насичення дігоксином у дитини розвинулась пароксизмальна предсерна тахікардія, спостерігається ознаки глікозидної інтоксикації. Який засіб є найкращим для лікування цього ускладнення?

A. Хлорид кальцію

B. *Хлорид калію

C. Анаприлін

D. Фенобарбітал

E. Лідокаїн

12. Дитина віком 4 років з 2 річного віку страждає на цукровий діабет. Скарги на головні болі, болі в животі, запах ацетону з рота. Шкіра та видимі слизові сухі. “рум‘янець” щік. Печінка + 4,5 см. Яка з ком найбільш ймовірна?

A.Гіпеоосмолярна

B.Лактатацидемічна

C.Гіпоглікемічна

D.*Кетоацидотина

E. Мозкова

13. Дитина поступила в стаціонар з гострим інфекційно-токсичним міокардитом. На 2 добу перебування в стаціонарі у дитини розвинувся приступ пароксизмальної тахікардії. Який медикамент є препаратом вибору для зняття приступу?

A.*Феноптін (ізоптін)

B.Норадренілін

C.Серцеві глікозиди

D.Морфін

E. Хінідін

14. У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зникнення пульсу на магістральних судинах, звуження зіниць. Ваші першочергові заходи.

A. В/в еуфілін

B. *ШВЛ, закритий масаж серця

C. Промивання шлунку

D. Оксигенотерапія

E. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

15. Після декілька хвилин після в/м введення пеніциліну дитині 6 років стан її різко погіршився. Спочатку відмічалася різка слабкість, нудота, блідість, холодний піт. Відмічалася кропивниця. У матері хворої дитини спостерігалася медикаментозна алергія на антибактеріальні препарати. Які невідкладні заходи ви проведете в першу чергу?

A.Парентеальне введення еуфіліну

B.Промити шлунок

C.*Місце ін‘єкції обколоти 0, 5 мл 1% розчину адреналіну

D.Церукал

E. Дати понюхати нашатирний спирт

16. Під час в/м введення вакцини АКДП в поліклініці у дитини віком 3 місяці раптово з‘явилися явища ларингоспазму, блідість шкіри, ціаноз губ, “крик півня”, зупинка дихання, напруження всього тіла з запрокинутою головою, алергологічний анамнез дитини не обтяжений. Перед щепленням педіатр відхилень від норми не відмічав. Який найбільш ймовірний діагноз?

A.Менінгізм, тоніко-клонічні судоми

B.Анафілактичний шок, клонічні судоми

C.Менінгоенцефалітична реакція, клонімо-тонічні судоми

D.Крововилив у головний мозок, клонічні судоми

E. *Спазмофілія, тонічні судоми

 

17. З дому поступила дитина 3 років, у якої на фоні гіпертермічного синдрому, спричиненого грипом. Упродовж 50 хв утримуються тоніко-клонічні генралізовані судоми. Терапії не пороводилось. Для негайноголікуцвання судомного синдрому необхідно

A.Ввести кальцій

B.*Ввести діазепам

C.Фізичні методи охолодження

D.Фенобарбітал перорорально

E. Жарознижуючі

18. Дівчинка 12 років доставлена в лікарню в непритомному стані, хворіє цукровим діабетом, отримує інсулін. Після введення інсуліну не снідала, через 2,5 год з‘явилися запаморочення, сонливість, втрата свідомості. Шкіра бліда, холодний піт, дихання поверхневе, гіпертонус м‘язів, судоми. Найбільшймовірний діагноз.

A.Гостра серцево-судинна недостатність

B.Гіперглікемічна кетоацидотична кома

C.*Гіпоглікемічна кома

D.Непритомність

E. Епілепсія

19. У переношеного новонародженого, що народився на 43 тижні вагітності, відмічається апное, блідість, дитина покрита зеленуватою амніотичною рідиною, перші кроки реанімації новонародженого включають

A. Катетеризацію умбілікальної вени

B. Штучну вентиляцію за допомогою маски з мішком

C. Штучну вентиляцію за допомогою ендотрахеальної трубки

D. Застосування 100% кисню

E. *Відсмоктування вмісту трахеї

20. Хлопчик 10 років доставлений в клініку після укусу бджоли. З‘явився набряк губи, обличчя, шиї, відчуття жару і нестачі повітря. Дихання утруднене, шумне, пінисті виділення з рота, кашель, шкіра бліда, холодна, брадіпное, тони серця глухі, аритмічні. Пульс ниткоподібний. Який діагноз поставить лікар-реаніматолог?

A.*Гостра серцево-судинна недостатність

B.Набряк Квінке

C.Бронхіальна астма

D.Анафілактичний шок

E. Церебральна кома.

21. Дитина народилася недоношеною, у перші години життя відмічалися рясні пінисті виділення з рота, при спробі нагодувати чи напоїти виникали приступи асфіксії. Через 8 год після народження стала наростати задишка, апное. У легенях маса різнокаліберних вологих хрипів. Найбільш ймовірний діагноз.

A.*Пневмопатія

B.Порушення мозкового кровообігу

C.Аспірацій на пневмонія

D.Діафрагмальна грижа

E. Трахео-стравохідна нориця.

22. У дитини 8 місяців батьками відзначено зниження апетиту, блідість шкірних покривів, збільшення живота в обсязі за рахунок правої його половини. При пальпації правої половини живота відзначається щільно-еластичної консистенції пухлино подібне утворення 10,0 × 7,0 см, позитивний симптом балотування. Найбільш ймовірний діагноз.

A.Пухлина кишечнику

B.Пухлина печінки

C.Природжений гідронефроз

D.Патологія товстої кишки

E. *Нефробластома (пухлина Вільямса)

23. Дитина 5 міс захворіла гостро та поступила в інфекційне відділення з явищами діареї до 10 разів на добу. При огляді сухість та сповільнення розправлення шкірної складки. Про який з нижче перерахованих станів свідчить зниження еластичності шкіри?

A.Гіпотрофія

B.Рахіт

C.*Синдром дегідратації

D.Склерема

E. Синдром мальабсорбції

24. У хлопчика 10 років встановлений діагноз цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В аналізах крові рівень цукру20,5 ммоль/л, цукор сечі 20 г/л. Ацетон сечі +++. Чим можна пояснити появу ацетону в видихуваному повітрі і сечі?

A.*Посиленим розпадом кетогенних кислот та ліпідів

B.Порушенням водно-електролітного балансу

C.Порушенням кислотно-лужного балансу

D.Порушенням процесів фосфорилювання глюкози

E. Послабленням процесів гліколізу

25. Хвора 3 роки знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозои гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. На ЕКГ високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу ST нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?

A.Гіперкальціемію

B.Гіпокаліемію

C.Гіпокальціемію

D.*Гіперкаліемію

E. Гіперфосфатемію

26. Дівчинка 7 років у відділенні інтенсивної терапії з приводу гострої ниркової недостатності. В біохімічному аналізі крові рівень калію становить 7 ммоль/л, даний стан загрозливий виникненням

A.Анорексії

B.*Асистолії

C.Анурії

D.Гіпоксемі

E. Їгіперкапнії

27. У хлопчика 4 міс через 15 хв після другого щеплення вакциною АКДП були зафіксовані ознаки набряку Квінке. Який препарат ви використаєте для надання дитині невідкладної допомоги?

A.Седуксен

B.Гепарин

C.Адреналін

D.Фуросемід

E. *Преднізолон

28. У хлопчика, що страждає бронхіальною астмою, приступи ядухи почали спостерігатися кілька разів на день. Під час останнього приступу інгаляція астмопенту ефекту не дала. Інтенсивна терапія приступ не купірувала. Дитина переведена в реанімаційне відділення з діагнозом астматичний статус 2 ступеню. Що стало провідним механізмом розвитку цього стану у дитини?

A. Набряк слизової оболонки бронхів

B. Посилена секреція опасистими клітинами біологічно активних речовин

C. *Повна рефрактерність (блокада) бета-2-адренорецепторів

D. Запалення слизової оболонки бронхів

E. Спазм гладких м‘язів бронхів

29. У дитини 14 років раптово виник напад, що супроводжується запамороченням, серцебиттям, блідістю. ЧСС 180 уд/хв, на ЕКГ тахікардія, АТ 110/70 мм.рт.ст. ваш діагноз.

A.симпато-вдреналовий криз

B.ваго-інсулярний криз

C.*приступ суправентрикулярної пароксизмальної тахікардії

D.гіпоглікемічний криз

E. афективно-респіраторний стан

30. У дитини 14 років раптово розвинувся напад, що супроводжується серцебиттям, запамороченням, блідістю. ЧСС 180 уд/хв., на ЕКГ тахікардія, Ат 110/70 мм.рт.ст. які першочергові заходи треба виконати?

a.*провести вагусні проби

b.призначити бета-блокери

c.ввести 10% глюкозу

d.призначити серцеві глікозиди

e. призначити лідокаїн 0,5 мг/кг

31. У дитини 5 років на тлі перенесеного кардиту з‘явилась задишка, серцевий біль, ЧСС до 160 уд/хв. АТ 80/50 мм.рт.ст. На ЕКГ змінений, розширений інтервал QRS, атріо-вентрикулярна дисоціація, ЧСС 160 уд/хв. Вагальні проби ефекту не дали. Які заходи треба призначити першочергово?

A.провести кардіоверсію

B.*призначити лідокаїн 0,5-1 мг/кг на 10% глюкозі в/в

C.призначити анаприлін 2 мг/кг в/м

D.призначити строфантин 0,5 мл в/в

E. призначити ізоптин 0,1-0,15 мг/кг в/в на 10% глюкозі

32. У дитини з тетрадою Фалло в 6 місяців раптово виник напад ціанозу , задишки, тахікардії. Оберіть потрібний алгоритм дій.

A.*кисень, промедол в/м, обзідан 0,5-2 мг/кг/добу

B.дігоксин, кисень

C.седативні препарати, заспокоїти дитину

D.термінове проведення аортолегеневого анастомозу

E. призначити сечогінні препарати

 

33. У дитини 3 років на тлі госторї пневмонії виник напад тахіпоне, тахікардії, кашлю з виділенням пінного харкотиння світло-рожевого кольору, ціанозом. при аускультації велика кількість дрібно-мміхурцевих хрипів в легенях, тони серця глухі, ритм галопа. призначте терапію.

A.антибіотикотерапія + муколітики

B.інгаляційно кисень + серцеві глікозиди в/в+ сечогінні

C.преднізолон + брнхолітики

D.провести інфузійну терапію

E. провести непрямий масаж серця

34 Хлопчику 1,5 місяці. Мати скаржиться на блювання дитини по 2-3 рази майже щоденно після годування з перших днів життя. Стан хворого не порушений. Крива маси тіла сплощена. Живіт м”який, безболісний. Об”ємних утворень при пальпації не виявлено. Сечопуск 6-7 раз за добу, в незначній кількості. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. *Пілороспазм

B. Пілоростеноз

C. Кишкова непрохідність

D. Халазія

E. Дивертикул Меккеля

35 Дівчинка 9 років без свідомості доставлена до лікарні. 5 років спостерігається з приводу цукрового діабету І типу. Впродовж останніх п‘яти днів високо лихоманить, корекція інсулінотерапії не проводилась. Дихання глибоке шумне, запаху ацетону немає. Рівень глікемії 46 ммоль/л, ацетон у сечі+, глюкозурія – 15г\%. Про яке ускладнення основного захворювання слід думати:

A. *Гіперосмолярна гіперглікемічна кома

B. Гіперглікемічна кетоацидотична к ома

C. Гіпоглікемічна гіпоосмолярна кома

D. Гіперглікемічна лактацидотична кома

E. Гіперглікемічна гіпоосмолярна кома

36 Лікарі швидкої допомоги реанімують хлопчика 4 років після електротравми. Дитина без свідомості, самостійне дихання відсутнє, пульс на периферії та центральних артеріях не визначається. Під час штучної вентиляції легень та непрямого масажу серця була знята ЕКГ, на якій замість шлуночкових комплексів спостерігаються хвилі різної форми та амплітуди з частотою 350 за хвилину. Якою повинна бути першочергова дія лікарів?

A. *Прямий масаж серця

B. Трансфузія кристалоїдів

C. Інтубація трахеї

D. Введення лідокаїну

E. Електрична дефібриляція

37 Хлопчик 7 років хворий на гострий мієлолейкоз, М3. На 2-й день хіміотерапії розвинувся тяжкий геморагічний синдром. ЗАК: тромбоцити 60 Г/л, протромбіновий час 16 с, тромбіновий час 14 с, парціальний тромбопластиновий час 55 с, вміст VIII фактору 50\% від норми, фібріноген 1,8 г/л, продукти деградації фібрину +++. Найімовірніша причина кровотечі:

A. *Дисеміноване внутрішньосудинне зсідання

B. Дефіцит I, II, V, VII, X факторів зсідання

C. Тромбоцитопенія та тромбоцитопатія

D. Вроджений дефіцит VIII фактору зсідання

E. Гіпофібриногенемія

38 Хлопчик, 14р., доставлений у непритомному стані. Захворів гостро 4 дні тому. З’явилася блювота, пронос, поліурія, полідипсія. Хворіє на цукровий діабет 3 роки. Шкіра суха, бліда. Тургор знижений. Пульс — 120 на хв. Тони серця ослаблені. Na сироватки — 160 ммоль/л, K сироватки — 3,0 ммоль/л, цукор крові — 35 ммоль/л. Ацетон сечі негативний. Ваш діагноз?

A. *Гіперосмолярна кома

B. Кетоацитодична кома

C. Гіпоглікемічна кома

D. Лактатацидотична кома

E. Гіповолемічний шок

39 У дівчинки 10 років під час уроку фізкультури в школі з’явилися скарги на слабкість, серцебиття, почуття стискання у грудях, запаморочення. Через 20 хвилин лікар швидкої допомоги при обстеженні визначив у дитини прискорення серцевого ритму (ЧСС – 190 за хв.). На електрокардіограмі реєструються комплекси QRS без деформації з частотою 196 за хвилину. Який захід невідкладної допомоги є першочерговим ?

A. Верапаміл внутрішньовенно

B. Новокаїнамід внутрішньовенно

C. Обзидан внутрішньовенно

D. Корвалол внутрішньо

E. *Рефлекторна стимуляція вагуса

 

40 Дівчинка 6-ти років, що хворіє на тяжку бронхіальну астму, в приступному периоді скаржиться на різку слабкість, задишку, утруднення дихання, біль та стиснення за грудиною. При огляді холодний ціаноз шкіряних покривів, набряк шийних вен. Пульс слабкого наповнення. Тони серця ослаблені, тахікардія, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Про яке ускладнення перебігу бронхіальної астми можна думати ?

A. Гостра лівошлуночкова серцева недостатність

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Гідроторакс

D. Обтурація бронхів стороннім тілом

E. *Гостра правошлуночкова серцева недостатність

41 Дитина 7-ми років поступила у лікарню на 2-гу добу захворювання зі скаргами на різкий головний біль, повторне блювання, підвищення температури тіла до 39,2(С. При огляді: виражена блідість шкіри, на нижніх кінцівках рясний плямчастий висип, який не зникає при натисканні. Яке захворювання, найбільш ймовірно, має місце у даному випадку?

A. *Менінгококова інфекція

B. Кір

C. Скарлатина

D. Краснуха

E. Вітряна віспа

42 У хлопчика 7 років після конфлікту в школі з’явився гострий біль в животі, нудота, блювання. В анамнезі перінатальне ураження ЦНС. Стан важкий за рахунок диспептичного, больового та інтоксикаційного синдромів. Об’єктивно: біль в правому підребір’ї, позитивні симптоми Ортнера, Мюсси. При УЗД- після пробного сніданку жовчний міхур скоротився на 75\%. Найбільш вірогідний діагноз?

A. *Гіпермоторна дискінезія жовчного міхура

B. Хронічний холецистит, період загострення

C. Хронічний гастродуоденіт, період загострення

D. Хронічний панкреатит, період загострення

E. Гіпомоторна дискінезія жовчного міхура

43 Хлопчик 3-х років доставлений в стаціонар у тяжкому стані. Об’єктивно: сомнолентність, гіперрефлексія, судоми, гіперестезія, невпинна блювота, температура тіла 39,9оС , ЧСС 160/,хв., АТ 80/40 мм.рт.ст. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу?

A. Люмбальна пункція

B. Реоенцефалографія

C. Комп‘ютерна томографія мозку

D. Рентгенографія черепа

E. Ехоенцефалографія

44 Дитина, народжена від V вагітності з гестозом I і II половини, в пологах виявлена аномалія вставлення головки, пологи за допомогою вакуум - екстракції. Маса при народженні 4000 г. Самостійно не дихає. Серцебиття чітке, шкіра ціанотична. Проводились реанімаційнй заходи. Стан дитини тяжкий. Дихання нерівномірне, ригідність м’язів потилиці. Фізіологічні рефлекси знижені судомна готовність. Ваш діагноз?

A. *Внутрішньочерепна пологова травма

B. Менінгіт

C. Сепсис

D. Внутрішньоутробна інфекція

E. Анемія

45 Хлопчик 4 років. Скарги на різкі головні болі. В анамнезі травм ен було. На диспансерному обліку з гемофілією А. В минулому гемартрози, носові кровотечі. В сім’ї дід по материнській лінії хворий на гемофілію. Оглянутий неврологом, передбачається крововилив в тім’яну долю. Ваша тактика?

A. *Термінова госпіталізація.

B. Введення кріопреціпітату в дозі 50 од/кг.

C. Переливання крові

D. Введення вікасолу

E. Введення кріопреципітату в дозі 10 од/кг

46 На ЭКГ дитина 10 років різке прискорення серцевого ритму (170’), зубец Р нашарується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу PQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

A. *Пароксизмальна тахікардія предсердна форма

B. Гіпертрофія предсердій

C. Гіпертрофія шлуночків

D. Синдром WPW

E. Екстрасістолія

 

47 Дитині 6 років: єкспіраторна задишка, дистанційні хрипи, ПШВ 70 \% від норми, хлориди поту 15 мМ/л. Наибільш імовірно це

A. *Бронхіальна астма

B. Муковісцидоз

C. ГРВІ, гострий бронхіт

D. С-м Хаммена - Річа

E. С-м Картагенера

48 У хлопчика 4 місяців, який знаходиться в інфекційному відділенні з діагнозом гнійний менінгіт, відмічається погіршення стану. Дитина втратила свідомість, з’явилися клоніко-тонічні судоми, ністагм, вибухання джерельця, позитивний симтом Грефе. Який стан ускладнив перебіг гнійного менінгіту?

A. *Набряк мозку

B. Абсцес мозку

C. Інфекційно-токсиновий шок

D. ДВЗ-синдром

E. Нейротоксикоз

49 У новонародженої дитини через 12 годин після народження констатовано різке погіршення стану: появився різкий руховий неспокій, безсоння, клонічні судоми. Вагітність 1-а доношена у 18-ти річної жінки. Пологи своєчасні, стрімкі. Дитина народилася живою, без асфіксії, з масою тіла 4150,0, довжиною 52 см. Аналіз крові: Ер- 4,7* 1012 /л, Нв-130 г/л. Найбільш ймовірною причиною погіршення стану дитини є:

A. *Внутрішньочерепний крововилив

B. Гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку.

C. Внутрішньошлуночковий крововилив

D. Спінальна шийна травма.

E. Спінальний шок.

50 Стан новонародженої дитини різко погіршав через 2 години після пологів з появою різкого рухового неспокою, судомної готовності, клонічних судом, дитина відмовилася від грудей. Вагітність 1-а, доношена, перебігала з гестозом другого триместру. Пологи своєчасні, вторинна пологова слабкість. Родозбудження ензапростом. Дитина народилась з масою тіла 4600,0. Дитину слід годувати:

A. *Через зонд постійний нозогостральний материнським молоком

B. Прикладанням до материнських грудей

C. Повністю парентерально без ентерального годування.

D. Материнським молоком з пляшки-поїлки.

E. Частково парентерально

51 Дитина народилася з масою тіла 3900,0 та довжиною тіла 50 см, з тугим обвиттям пуповини навколо шиї, в помірній асфіксії. Оживлена відсмоктуванням вмісту з рото –носоглотки. У дитини виявлено наростання симптомів синдрому дихальних розладів, ціанозу, пастозність обличчя. На шиї зліва дрібноточкові крововиливи, розташовані лінійно. Описані симптоми найіморвірніше зумовлені:

A. *Странгуляційною спінальною шийною травмою

B. Помірною асфіксією.

C. Геморагічною хворобою новонародженої дитини.

D. Вродженою пневмонією

E. Вродженою вадою серця

52 У глибоконедоношеної дитини, яка народилась в терміні гестації 30 тижнів, з масою тіла 1300,0, констатовано загальне пригнічення, атонію, судомну готовність, брадикардію з ЧСС 92 за 1 хв, наростання симптомів респіраторного дистрес синдрому II ступеню. Яке з досліджень слід провести першочергово для уточнення причини ушкодження головного мозку?

A. *Нейросонографія

B. Люмбальну пункція

C. Рентгенографія черепа

D. Офтальмоскопія

E. Пункція шлуночків мозку

53 У новонародженої дитини через 12 годин після народження констатовано різке погіршення стану: появився різкий руховий неспокій, безсоння, клонічні судоми. Вагітність 1-а доношена у 18-ти річної жінки. Пологи своєчасні, стрімкі. Дитина народилася живою, без асфіксії, з масою тіла 4150,0, довжиною 52 см. Аналіз крові: Ер- 4,7* 1012 /л, Нв-130 г/л. Найбільш ймовірною причиною погіршення стану дитини є:

A. *Внутрішньочерепний крововилив

B. Гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку.

C. Внутрішньошлуночковий крововилив

D. Спінальна шийна травма

E. Спінальний шок.

 

54 У 7-річного хлопчика з різко вираженими симптомами інфекційного токсикозу діагностовано ексудативний правобічний метапневмонічний плеврит з рівнем рідини до IV ребра. Яку тактику повинен вибрати пульмонолог?

A. *Пункція плеври з посівом пунктату на мікробну флору та чутливість до антибіотиків

B. Повторити аналіз крові на тлі дегідратуючої терапії

C. Пункція плеври з її промиванням

D. Переведення в хірургічне відділення для дренажу плевральної порожнини

E. Заміна антибіотика на фоні дезінтоксикаційної терапії

55 У дводенної дитини блювота із кров’ю, мелена. Дитина народилась із масою тіла 3400,0, довжиною 52 см, оцінкою за шкалою Апгар 8 балів. Мати хворіє на епілепсію, під час вагітності приймала антиконвульсанти. Аналіз крові: Ер-4,2*1012 /л, Нв-112 г/л, НТ-0,38 л/л, тромбоцити-45 \%0 . Слід запідозрити

A. *Геморагічну хворобу новонароджених

B. Гемолітичну хворобу новонароджених

C. Трансімунну тромбоцитопенічну пурпуру

D. Перинатальну інфекцію

E. Вроджену апластичну анемію

56 Мати 10-місячної дитини звернулась зі скаргами на посмикування у дитини підборіддя, яке посилюється під час неспокою, конвульсії окремих груп м’язів, здригання. Об’єктивно: блідість шкіри, виражені лобні і тім’яні горби, велике тім’ячко розміром 2*1,5 см, пальпується реберна “вервиця”, “браслети”, “нитки перлин”. Дитина самостійно не стоїть. Який патогенез конвульсій найімовірніший?

A. *Гіпокальціємія, гіпохлоремія

B. Гіперкальціємія, гіпермагніемія

C. Гіперкаліемія, гіперхлоремія

D. Гіпофосфатемія, гіпомагнеємія

E. Гіпермагнеємія, гіпернатріємія

57 У дитини 10 місяців під час гри з’явились приступи ларингоспазму з посиленим потовиділенням. Одночасно виявлено симптоми рахіту III-го ступеня з гострим перебігом. Яке з обстежень необхідно призначити в першу чергу?

A. *Визначення рівня кальцію і фосфору в крові

B. Визначення рівня кальцію і фосфору в сечі

C. Нейросонографія

D. Спинномозкова пункція

E. КТ головного мозку

58 Дівчина 14 років поступила в лікарню зі скаргами на тахікардію (до 120 на хв) задишку в спокої, тремор кінцівок . При огляді шкіра тепла, бархатиста, щитовидна залоза дифузно збільшена. Попередній діагноз:тиреотоксикоз, важкий перебіг. З чого треба починати терапію:

A. Глюкокортикоїди

B. Мерказоліл

C. Субтотальна струмектомія

D. Спазмолітики

E. *Адреноблокатори

59 Доношена новонароджена дівчинка у віці 72 годин поступила у відділення реанімації новонароджених , внаслідок відсутності сечовипускання і масивних набряків. УЗД внутрішніх органів – без змін. Ат-65/30 мм рт.ст. В біохімічному аналізі крові: креатинін 0,250 ммоль/л, сечовина-12 ммоль/л, Nа+ -126 ммоль/л, К+ -4,4 ммоль/л. Відомо, що мати дівчинки страждає ожирінням, артеріальною гіпертензією, протягом останнього триместру приймає еналаприл 30 мг/добу). Яка причина тривалої анурії в немовляти?

A. *Функціональна ниркова недостатність

B. Важка асфіксія при народженні

C. Приподжена вада нирок

D. Сепсис новонароджених

E. Гостра недостатність наднирникових залоз

60 Дитина 7 років поступила в клініку в стані середньої тяжкості з ознаками пневмонії. На 2-й день стан різко погіршався. Дитина стала неспокійною, шкіра бліда з ціанотичним малюнком. ЧД + 50 за 1 хв. Дихання поверхневе. Легені здуті. Аускультативно кількість хрипів зменшилась ЧСС=120 за 1 хв. Тони серця ослаблені. Живіт здутий. За добу виділилося 150 мл сечі. На ЕКГ - зубець Т від”ємний . Вкажіть ускладнення пневмонії, що спричинило погіршання стану дитини .

A. Гостра наднирникова недостатність.

B. Гостра правошлуночкова недостатність

C. Гостра лівошлуночкова недостатність.

D. Гостра коронарна недостатність

E. *Гостра ниркова недостатність.

F.

61 Дитина 7 міс. поступила в клініку з високою температурою, непродуктивним кашлем, задишкою, дрібноміхурцевими хрипами в нижніх відділах обох легень. При огляді підвищеного живлення, пастозна, млява. На 2-й день стан різко погіршився. Дитина стала адинамічна. Шкіра мармурова з ціанотичним відтінком, різка м”язова гіпотонія, швидко розвинувся сопор В загальному аналізі крові зріс лекоцитоз від 10 до 16 х 10 9/ л, зсув формули вліво [п - 20\%]. В біохімічному аналізі крові цукор 2,2 ммоль/л, сечовина 16,4 ммоль/л. Вкажіть ускладнення пневмонії, що спричинило погіршання стану дитини.

A. Нейротоксикоз.

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гостра судинна недостатність

D. Набряк мозку

E. *Гостра наднирникова недостатність

62 Дитина 7 років лікувалась в інфекційному відділенні з приводу вірусного гепатиту. Через 2 тижні на фоні зменшення в розмірах і розм”якшення печінки стан погіршався. Дитина стала збудженою, з”явились галюцинації. Умовні рефлекси пригнічені, із збереженням безумовних. М”язовий гіпертонус, гіперфлексія. Ригідність м”язів потилиці, носова кровотеча, кровотечі з місць ін”єкцій. Вкажіть причину погіршання стану дитини

A. Менінгіт.

B. ДВЗ – синдром

C. Нейротоксикоз.

D. Метаболічні порушення

E *Печінкова кома

63 У дитини 5 річного віку 5 днів тому з”явились катаральні явища. Була в контакті з хворим на менінгококову інфекцію. Стан різко погіршився 5 годин тому. З”явився головний біль, блювота, поступово дитина втратила свідомість. Доставлена в клініку в церебральній комі. При огляді загальна гіпертензія, менінгеальні знаки. Вкажіть, яке обстеження дозволить верифікувати діагноз.

A. Загальний аналіз крові.

B. Змиви на вірус з носоглотки.

C. Огляд невропатолога

D. Бакпосів з носоглотки на менінгокок

E. *Спинномозкова пункція

64 Хлопчик 8 років поступив зранку у клініку в коматозному стані. З анамнезу відомо, що він хворіє цукровим діабетом з 3-х річного віку. Півроку тому переніс тяжку форму вірусного гепатиту В. Часто хворіє на ГРВІ, останнє захворювання тиждень тому. Напередодні ввечері впав з велосипеда, травмував голову і кінцівки, проте почував себе добре. При огляді очі відкриті, зіниці розширені, адинамія, арефлексія. Дихання аритмічне типу Куссмауля. Брадикардія, аритмія. Вкажіть етіологічний чинник церебральної коми

A. Вірусний енцефаліт

B. Вірусний менінгоенцефаліт

C. Цукровий діабет.

D. Печінкова недостатність

E. *Травма головного мозку

65 Хлопчик 10 років поступив у клініку в тяжкому стані: з опіками ІІ ст.. Шкіра суха, м”язова гіпотонія, млявість, блювання. Діурез 150 мл за добу. В біохімічному анамнезі крові - сечовина 24 ммоль/л, креатинін - 0,3 ммоль/л, калій - 6,5 ммоль/л. Вкажіть невідкладний засіб початкової протишокової терапії.

A.*Внутрішньовенно розчин Рінгера

B.Внутрішньовенно кріоплазма.

C.Внутрішньовенно строфантин.

D.Внутрішньовенно адреналін.

E. Внутрішньовенно альбумін.

66 Хлопчик 6 міс. поступив в приймальне відділення з приводу гострої кишкової інфекції. Хворіє 2-у добу. При огляді загальний стан дитини тяжкий. Хлопчик збуджений , виражена спрага. Температура тіла 38,6 градусів С. Шкіра бліда, суха, слизова губ потріскались, в роті в”язкий слиз. Велике тім”ячко помірно запавше. Частота дихання 40 за 1 хв., ЧСС 144 за 1 хв., тони серця ослаблені, тахікардія. Живіт здутий, печінка виступає з-під краю реберної дуги на 3 см. Втрата маси 8 \%. Діурез знижений. Зі слів матері у дитини за останню добу відмічалося тричі блювання та 8 разів рідкі водянисті жовто-зелені випорожнення. Який тип ексикозу має місце в даному випадку?

A. Соледефіцитний.

B. Ізотонічний.

C. Змішаний.

D. Ознаки ексикозу відсутні.

E. *Вододефіцитний.

 

67 Дівчинка віком 11 місяців госпіталізована в реанімаційне відділення з приводу грипу. Загальний стан дитини тяжкий: неспокійна, немотивований плач. Температура тіла 39,5 градусів С. Під час огляду мав місце короткочасний напад загальних клоніко-тонічних судом. Шкірні покриви бліді, ціаноз носогубного трикутника, кінцівки холодні на дотик. Велике тім”ячко 1,5 х 1 см, пульсує. Сумнівна регідність потиличних м”язів. ЧД - 60 за 1 хв., ЧСС - 180 за 1 хв. Тони серця ослаблені. Живіт м”який, печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см. Випорожнення 1 раз на добу, оформленні. Діурез знижений. Яка причина виникнення судом при нейротоксикозі у дитини?

A. Дегідратація.

B. Енцефаліт.

C. Підвищення внутрічерепного тиску.

D. Гіпоксія мозку.

E. *Набряк головного мозку.

68 В приймальне відділення дитячої лікарні поступила дитина віком 9 років. З анамнезу відомо, що протягом 1,5 року дівчинка хворіє на цукровий діабет. При об”єктивному обстеженні загальний стан тяжкий, свідомість відсутня, обличчя амімічне, шкіра бліда, профузний холодний піт, дихання поверхневе, діяльність серця аритмічна, послаблені тони, підвищення сухожилкових рефлексів, тремор кінцівок, тризм щелеп. Яке ускладнення основного захворювання виникло у хворого ?

A. *Гіпоглікемічна кома.

B. Кетоацидотична кома.

C. Лактатацедотична кома.

D. Гіпопітуітарна кома.

E. Гіперосмомолярна кома.

69 Дитина віком 4 міс. поступила в приймальне відділення з приводу диспепсії, дифузного сіро-голубого ціанозу шкіри, вираженої тахікардії. При заборі крові на дослідження відмічено її шоколадне забарвлення. З анамнезу відомо, що дитина знаходиться на штучному вигодовуванні, для приготування суміші використовується вода з криниці. Про отруєння якою речовиною можна думати?

A. *Нітрити.

B. Алюміній.

C. Фосфати.

D. Залізо.

E. Мідь.

70 Мама трьохрічної дитини звернулась до дільничного пеліатра із скаргами на наявність висипки, підвищення температури тіла до 37,5 градусів, блювання, біль у животі. Зі слів мами дитина була в контакті з хворим на ГРВІ і приблизно 3 години тому їла полуниці. При огляді: млявість, на шкірі обличчя, тулубі, сідницях висипка папульозного характеру, неправильної форми, рожева, місцями зливається. Турбує свербіж. Поставте діагноз.

A. Кір.

B. Краснуха.

C. Скарлатина.

D. Екзема.

E. *Кропив”янка

71 У неоперованої 3 річної дитини з вродженою вадою серця [тетрада Фалло] мама відмітила різке погіршання стану на фоні ГРВІ: посилилася задишка, акроціаноз, одутловатість обличчя, пульсація та напруження судин шиї, набряки на ногах, поперековій ділянці, животі, зменшення діурезу. При об”єктивному обстеженні межі серця значно розширені в поперечнику, ослаблені, тахікардія, ЧСС - 190 за 1 хв.,, ЧД 54 в хвилину, печінка +5 см, виражене набухання вен шиї та тилу кистей, периферійні набряки. Яке ускладнення розвинулося у дівчинки?

A. Гостра лівошлуночкова недостатність.

B. Тотальна серцева недостатність.

C. Гострий міокардит.

D. Бактеріальний ендокардит.

E. *Гостра правошлуночкова недостатність.

72 Хлопчик 12 років госпіталізований у дитяче відділення з ознаками генералізованої форми інфекції. В приймальному відділі спостерігалися симптоми симпатикотонічного колапсу. Які засоби доцільно призначити хворому з метою нормалізації судинного тонусу?

A. *Дроперідол.

B. Мезатон.

C. Адреналін.

D. Кордіамін.

E. Фуросемід.

73 Дівчинка 10 років під час шкільної лінійки втратила свідомість. При огляді - шкірні покриви бліді, холодні на дотик, зіниці розширені. Артеріальний тиск - 90/50 мм рт. ст. ЧСС 58 за 1 хв. Яка патологія має місце в даному випадку? .

A. Нейротоксикоз.

B. Колапс симпатикотонічний.

C. Шок.

D. Приступ Морганьї_Адамса-Стокса.

E. *Непритомність

74 У дитини 7 років на тлі гострого респіраторного захворювання з катаральними явищами, гіперемією погіршується загальний стан. Хлопчик став різко млявим, шкіра липка, холодна на дотик. Артеріальний тиск - 70/50 мм.рт.ст Лікарем швидкої допомоги діагностовано паралітичний колапс. В чому полягає патогенетична терапія в даному випадку?

A. Папаверін.

B. Аміназин.

C. Корглікон.

D. Еуфілін.

E. *Мезатон

75 10 місячна дитина поступила в стаціонар з приводу підвищення температури тіла, погіршення апетиту. В сім”ї старша дитина хвора на грип. Через 30 хвилин після поступлення в стаціонар надниркової недостатності і свідомість затьмарена, шкірні покриви бліді, кінцівки холодні, дихання за типом Чейн-Стокса, частота дихання - 38 за 1 хв., ЧСС - 148 за 1 хв., тони серця різко послаблені, живіт здутий. Який препарат необхідно ввести в першу чергу?

A. Інтерферон.

B. Антибіотики пеніцилінового ряду.

C. Антигістамінний препарат.

D. Імуностимулятори

E. *Преднізолон.

76 У доношеної новорожденої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, через 3 години після народження з’явились фокальні судоми за гемітипом праворуч, мідріаз ліворуч. Підозрюється епідуральна гематома. Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?

A. *Комп’ютерна томографія мозку

B. Ультразвукове дослідження мозку

C. Рентгенограма черепа

D. Спинно-мозкова пункція

E. Пальпація кісток черепа

77 У доношеної новонародженої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, пальпується пухлина, обмежена межами тім’яної кості, безболісна, не пульсує, шкіра над нею не змінена.. Встановить діагноз.

A. *Кефалогематома

B. Субдуральна гематома

C. Епідуральна гематома

D. Субарахноїдальна гематома

E. Субапоневротична гематома

78 У доношеної новонародженої дитини, що народилася із застосуванням акушерських щипців, пальпується флюктуюча пухлина, що поширюється з тім’яної на потиличну кість. Стан тяжкий, обумовлений симптомами гіповолемічного шоку. Встановить діагноз.

A. Субдуральна гематома

B. Епідуральна гематома

C. Субарахноїдальна гематома

D. Пологова пухлина

E. *Субапоневротична гематома

79 На 3 добу життя у доношеної новонародженої дитини з’явилася рвота з домішкамі крові, дегтеподібні випорожнення. Відомо, що мати дитини страждає на хронічний холецистит. Рівень тромбоцитів в крові дитини 300 Г/л. Тест Апта негативний. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A. *Геморагічна хвороба новонароджених

B. Тромбоцитопенічна пурпура

C. ДВЗ – синдром

D. Некротизуючий ентероколіт

E. Синдром заглоченої материнскої крові

80 Хлопчик, 12 років, хворіє гострим гломерулонефритом. На 2-й день хвороби стан хворого став швидко погіршуватись. З’явились головний біль, блювання, погіршення зору, потім втрата свідомості та судоми. Яке ускладнення найбільш вірогідне в цьому випадку?

A. *Ангіоспастична енцефалопатія

B. Гостра ниркова недостатність

C. Уремія

D. Внутрішньочерепний крововилив

E. Гостра серцево-судинна недостатність

81 У дитини 4 місяців з типовою менінгококцемією при зверненні: сопор, блідість, акроцианоз, холодні кінцівки, ниткоподібний пульс, тахікардія, артеріальна гіпотензія, задишка, анурія. З чого починати невідкладну допомогу на до госпітальному етапі?

A. Левоміцетин-сукцинат натрія в/м’язово в добовій дозі 100 мг/кг.

B. Преднізолон в/м’язово 5 мг/кг – разова доза.

C. Бензилпеніцилін в/м’язово в добовій дозі 300000 ОД/кг.

D. Лазікс в/м’язово 1 мг/кг – разова доза.

E. *Внутрішньовенне швидке введення ізотонічних сольових або колоїдних розчинів в дозі 20-30 мл/кг.

F.

82 Дитина 5 днів, яка народилась від матері страждаючої на ендометрит , в родах у неї підвищення t тіла до 37,9?С, передчасне ізлиття колоплідних від. У дитини – кардіо-респіраторна депресія при народженні, апноє до 3-5?, протягом 3-х діб знижений тонус м’язів, повторюваність судом, до наступного часу блювання, Р-160 в 1', АТ- 50/30 мм.рт.ст Мікроциркуляторні порушення, рідкі сечовипускання. Який ймовірний діагноз?

A. Пізній перинатальний сепсіс

B. Ранній перинатальний сепсіс

C. Системна запальна реакція

D. Менінгіт

E. *Септичний шок

83 У дитини 5 міс., яка другий день хворіє на гостру респіраторну вірусну інфекцію з’явилась різка в’ялість, повторне блювання. Лікар бригади швидкої допомоги виявив висипання геморагічного характеру на сідницях, стегнах, тахікардію, тахіпное. Пульс слабкий, тони серця глухі, АТ- знижений. Олігурія. Введення якого препарату є обов’язковим на догоспітальному етапі?

A. Фурасемід

B. Контрікал

C. Амінокапронова кислота

D. Дипірідамол

E. *Преднізолон

84 Дівчинці 4 тижні. Хворіє з дня народження. Скарги на втрату ваги, млявість. Повторне зригування та блювання незалежно від прийому їжі. Народилась з вагою 3700,0 тепер вага- 3000,0. Бліда, підшкірна клітковина відсутня, сухість слизових оболонок, западіння тім’ячка. Пенісоподібний клітор. Тахікардія. Тони серця приглушені. Натрій крові – 86ммоль/л. Калій- 7,8ммоль/л. Який найбільш вирогідний діагноз у цієї дитини?

A. *Уроджена дисфункція кори надниркових залоз

B. Дизбактеріоз

C. Ентероколіт

D. Гіпотрофія

E. Пілоростеноз

85 У дівчинки 20 днів з’явилась різка в’ялість, адинамія, повторне блювання „фонтаном”, діарея. З дня народження скарги на блювання незалежно від прийому їжі, втрата ваги, слабкість, тони серця глухі. Натрій крові – 86ммоль/л. Калій- 7,0ммоль/л. З яким ускладненням пов’язано погіршення стану дитини?

A. Пілоростеноз

B. Ентероколіт

C. Пілороспазм

D. Гостра серцева недостатність

E. *Гостра надниркова недостатність

86 Дитина 6 місяців захворіла гостро з підвищення температури тіла до 39,50С, блювоти, яка не пов’язана з вживанням їжі, неспокою. При огляді: дитина лежить на боці з запрокинутою головою, підтягнутими до живота ногами, велике тім’ячко вибухає, напружене, виявлені гіперестезія, позитивний симптом Лесажа, ригідність м’язів потилиці. З боку інших органів патології не виявлено. Попередній діагноз:

A. Пухлина мозку

B. Енцефаліт

C. Гостра кишкова інфекція

D. Харчова токсикоінфекція

E. *Менінгіт

87 Дитина 5 років, захворіла гостро з підвищення температури до 390С, головного болю, повторного блювання. При огляді: ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. За даними анамнезу 15 днів тому був у контакті з хворим на епідемічний паротит. Які обстеження слід призначити в першу чергу?

A Змив з носоглотки на віруси

B Діастаза сечі

C Посів калу на флору

D *Спинномозкова пункція

E Посів крові на стерильність

88 У дитини віком 3 дні з’явилась мелена, яка збільшилась на 4 день. На шкірі та слизових численні петехії, а в калі домішки крові малинового відтінку. При проведенні теста Апта колір калових мас не змінився. В крові низький вміст ІІ,VІІ,ІХ,Х факторів зсідання крові, гемоглобін 160 г\л, еритроцити 4,5, тромбоцити 250. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Гемолітична хвороба новонароджених

B. Афбріногенемія

C. ДВЗ-синдром

D. Хвороба Віллебранда

E. *Геморагічна хвороба новонароджених

 

89 При огляді дома новонародженого хлопчика лікар виявив збільшені грудні залози справа та зліва. Температура тіла підвищена до 38?. З правого боку шкіра над грудною залозою рожевого кольору. При пальпації дитя неспокійне,спостерігається флюктуація. З яким захворюванням Ви маєте справу та яка Ваша тактика?.

A. Рожисте запалення. Госпіталізація до інфекційного відділення.

B. Абсцес грудної стінки.

C. Мастит немовляти. Госпіталізація в терапевтичне відділення.

D. *Мастит немовляти. Невідкладна гопіталізація у відділення хірургії новонароджених.

E. Мастит немовляти. Спостереження лікаря дома.

90 У новонародженої дитина на 10 день виялено почервоніння на поперековій ділянці шкіри. Температура підвищена, шкіра має набряк. Поширюеться швидко. Лікар на пропускнику поставив діагноз: флегмона немовляти. Яка тактика лікування?

A. Місцеві розтини в шаховому порядку

B. Стаціонарно,консервативне лікування

C. Антибітико терапія.

D. Вичікувальна тактика.

E *Комплексне, стаціонарно, місцево розтини в шаховому порядку

91 У доношеної дитини з гемолітичною хворобою (резус-конфлікт) шкіра в перші години життя має субіктерічний відтінок, рівень білірубіну пуповинної крові становить 85 мкмоль/л. Який метод лікування показаний в цьому випадку?

A. Інфузійна терапія

B. Фототерапія

C. Призначення ентеросгелю

D. Призначення фенобарбіталу

E. *Проведення операції замінного переливання крові

92 Новонародженому з гемолітичною хворобою за клініко-лабораторними показниками признечено проведення замінного переливання крові. Який препарат слід обов”язково вводити після кожних 100мл уведеної донорської крові?

A. 2\% розчин натрію гідракарбонату

B. 1\% розчин вікасолу

C. 5\% розчин альбуміну

D. А нтибіотик

E. 10\% розчин кальцію глюканату

93 Новонароджений хлопчик, 6 діб. Із анамнезу відомо, що народився з гестаційним віком 35 тижнів, мати страждає хронічним пієлонефрі-том. В клінічній картині домінує неспокій, напруга великого тім”яч-ка, судоми, аномальний рух очей з симптомом Грефе. Лабораторно: в аналізі крові лейкоцитів 30 000х109/л, тромбоцитів 120 000х109/л. Яку діагностичну процедуру необхідно здійснити насамперед для встановлення клінічного діагнозу?

A. Рентгенографія черепа

B. Бактеріологічне дослідження крові

C. Магнітно-резонансна томографія головного мозку

D. Електроенцефалографія

E. *Спинномозкова пункція

94 Новонароджений хлопчик, віком 12 діб, у відділенні реанімації та інтенсивної терапії на штучній вентиляції легенів. Із анамнезу відомо, що гестаційний вік 34 тижні, безводний період складав 28 годин. Мають місце млявість, набряк та еритема передньої черевної стінки, тахікардія, клініко-рентгенологічні ознаки пневмонії, гепатомегалія. Лабораторно у аналізі крові: лейкоцитоз – 32 000 х109/л, С-реактивний протеін – 4мг/дл, тромбоцитів – 100 000х109/л; гіпербілірубінемія з переважанням прямої фракції. Ваш діагноз?

A. *Сепсіс новонароджених

B. Геморагічна хвороба новонароджених

C. Синдром аспірації меконію

D. Вроджена вада серця

E. Пологова травма

95 Дівчинка 9 місяців під час чергової вакцинації (АКДС) в процедурному кабінеті скрикнула, після короткочасного апное посиніла, потім зблідла, відмічалась м’язова гіпотонія. Об’єктивно: стан дитини не порушений, шкіра чиста. Форма голови „квадратна”, живіт „жаб’ячий”, виражені реберні „чотки”. Визначаються симптоми Труссо, Люста, Хвостека. Поставте діагноз.

A. *Рахіт ІІ ступеня тяжкості. Спазмофілія.

B. Респіраторно-аффективні судоми

C. Гіпопаратиреоз

D. Гіпервітаміноз D.

E. Епілепсія.

96 У доношеної дитини з гемолітичною хворобою на 2-й день життя з’явилися показання до операції замінного переливання крові. Мати має кров О(І) Rh(+), дитина – A(II) Rh(-). Що треба замовити для проведення операції?

A. *Еритроцитарну масу (відмиті еритроцити) О(І) Rh(-), плазму АВ (IV) в співвідношенні 2:1

B. Еритроцитарну масу O(I) Rh(+), плазму AB(IV), 2:1

C. Еритроцитарну масу A(II) Rh(-), плазму A(II), 1:1

D. Цільну кров O(I) Rh(+)

E. Цільну кров A(II) Rh(-)

97 Дитині 12 років. Після повторного введення ампіциліну внутрішньовенно виникла задишка, тахіпное, різка блідість, акроціаноз, психомоторне збудження. АТ 80/50 мм.рт.ст., ЧСС 120 на хвилину. Найбільш ймовірно це:

A. Гострий напад бронхіальної астми

B. Набряк Квінке гортані

C. *Анафілактичний шок

D. Інфекційно-токсичний шок

E. вегето-судинна дистонія

98 Дитині 12 років. Після повторного введення ампіциліну внутрішньовенно виникла задишка, тахіпное, різка блідість, акроціаноз, психомоторне збудження. АТ 80/50 мм.рт.ст. Яка одноразова доза адреналіну показана дитині при підшкірному введенні у разі розвитку анафілактичного шоку?

A. *0,01 мл/кг

B. 0,05 мл/кг

C. 0,03 мл/кг

D. 0,1 мл/кг

E. 0,02-0,04 мл/кг

99 У дитини 10 років після контакту з кішкою виник напад утрудненого свистячого дихання, здуття грудної клітини, сухий кашель. Скільки інгаляцій сальбутамолу можна вжити протягом першої години розвитку цього стану?

A. Від 1 до 4

B. Від 1 до 2

C. Одну

D. Дві

E. *Три

100 У дівчинки 14 років після прогулянки у парку виник напад утрудненого свистячого дихання, здуття грудної клітини, сухий кашель. Який препарат недоцільно використовувати для надання допомоги дитині?

A. Сальбутамол

B. Фенотерол

C. *Інтал

D. Беродуал

E. Комбівент

101 Дитина 7 років знаходиться у відділенні інтенсивної терапії першу добу з приводу астматичного статусу. Який препарат недоцільно використовувати для надання невідкладної допомоги дитині?

A. Сальбутамол

B. Еуфілін

C. Беродуал

D. Преднізолон

E. *Фліксотид

102 Дитина 5 років знаходиться у відділенні інтенсивної терапії другу добу з приводу синдрому Лайєла. Дайте характеристику клініко-морфологічним проявам цього захворювання:

A. Багатофомна бульозна еритема

B. *Бульозний епідермальний некроліз

C. Папульозна токсикодермія

D. Ексфоліативний дерматит

E. Гостра фебрильна пухирчатка

103 Дитина 5 років знаходиться у відділенні інтенсивної терапії другу добу з приводу синдрому Лайєла. Який стан може спричинити смерть цієї дитини?

A. Водно-електролітні порушення

B. Сепсис

C. Шлунково-кишечна кровотеча

D. Інтоксикація та ниркова недостатність

E. *Усе вище перераховане

104 Після вживання цитрусових к дитини 8 років виникла клініка набряку Квінке. Які з перерахованих препаратів не використовуються для надання допомоги при цьому стані?

A. *Діуретики

B. Протигітамінні засоби

C. Гіпоалергенна дієта

D. Кортикотероїди

E. Ентеросорбенти

105 Хлопчик 4 років страждає на бронхіальну астму. На тлі ГРВІ виник напад ядухи, ефект від призначення інгаляційних бронхолітиків незадовільний. Яка одноразова доза еуфіліну для внутрішньовенного капельного введення може бути використана для надання допомоги дитині?

A. 1 – 2 мг/кг

B. 2 – 3 мг/кг

C. 3 – 4 мг/кг

D. *4 – 5 мг/кг

E. 7 – 10 мг/кг

106 Дитина 6 років надходить до стаціонару зі скаргами на виникнення приблизно 2 години назад почервоніння та набряку обличчя та тулуба з подальшим прогресуючим формуванням пухирів. Який з препаратів не показаний для надання невідкладної допомоги?

A. *Задітен

B. Тавегіл

C. Супрастін

D. Преднізолон

E. Дексаметазон


Рекомендована література.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Інформаційні ресурси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.045 сек.