Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Митний Союз між Росією, Білоруссю та Казахстаном

Питання участі України у Митному Союзі Росія, Білорусь, Казахстан виникло разом із активізацією співпраці України та Росії взимку 2010 р. та обговорення умов поставки російського газу в Україну.

Формування Митного союзу розпочалось 1 січня 2010 р. із запровадженням спільних тарифів. 1 липня 2010 р. набув чинності Митний кодекс Митного союзу для Росії і Казахстану, а 6 липня – для Білорусі. Документ визначає компетенцію, права і обов'язки членів організації, включаючи правоохоронну діяльність, а також права і обов'язки учасників. Передбачено формування єдиної товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, визначення країни походження товарів і їхньої митної вартості, видів митних платежів і порядок їх застосування і стягнення.

Цей митний союз, передусім, орієнтований на торгівлю товарами, залишаючи побіч торгівлю у сфері послуг та інші пов'язані з торгівлею питання, які на сьогодні генерують найбільше пов'язане з торгівлею підвищення добробуту.

На сьогодні Україна відмовилася від участі у цьому Митному союзі. Приєднання до Митного Союзу спровокувало б низку багатосторонніх міжнародних переговорів та узгоджень у рамках СОТ. Якщо б за основу взяли чинний перелік тарифів Митного союзу, Україні довелося б погоджувати ці зміни з усіма зацікавленими членами СОТ та виплачувати компенсації, оскільки ввізні мита Митного союзу часто перевищують відповідні ставки зв‘язаного тарифу в Україні.

 

Регіональні торговельні угоди з країнами Європи

 

Угода про вільну торгівлю з Македонією

Першою та донедавна єдиною угодою про вільну торгівлю, яку Україна уклала не з країнами СНД, є Угода про вільну торгівлю з Республікою Македонія від 2001 р. Угода головним чином охоплює питання торгівлі товарами. Крім того, вона торкається питань захисту прав інтелектуальної власності, митних процедур, антидемпінгових заходів та питань визначення походження. Відповідно до Угоди формування зони вільної торгівлі передбачається протягом десятирічного перехідного періоду. Однак зобов’язання сторін у сфері торгівлі товарами повністю застосовуються, починаючи зі вступу в силу угоди. Україна взяла зобов’язання у 84,54% тарифних ліній, серед яких 97,32% - це промислові товари, а 9,32% - сільськогосподарська продукція.




Переглядів: 321

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Єдиний економічний простір (ЄЕП) | Угода про вільну торгівлю з Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.