Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація і діяльність ревізійних комісій на підприємствах

 

Організація як смислове поняття передбачає упорядкованість взаємодії окремих елементів, що перебувають у функціональній залежності.

Організація контрольно-ревізійної роботизумовлена потребою координації і взаємної ув’язки цілого ряду однорідних за технічним характером процесів, виконання яких здійснюються колективом працівників.

Контрольно-ревізійна робота Держфінінспекції та її територіальних органів – це сукупність трудових і матеріальних елементів, пов’язаних з виконанням контрольно-ревізійного процесу, а також створення необхідних умов для його здійснення.

Ревізійна комісія є органом, який контролює ефективність управлінської діяльності виконавчого органу підприємства.

Завданняревізійної комісії полягає у здійсненні планових ревізій, і позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності товариства, його філій та представництв.

Створення та регламентація діяльності ревізійної комісії на підприємстві відбувається згідно чинного законодавства України на основі Статуту підприємства та Положення про ревізійну комісію.

У товариствах, кооперативах обрання членів ревізійної комісії відбувається шляхом голосування загальних зборів акціонерів (учасників).

Право висувати кандидатури для обрання в члени ревізійної комісії мають: акціонери (учасники), органи управління підприємством, і трудовий колектив. До складу ревізійної комісії може бути обраний лише акціонер (учасник) даного товариства (кооперативу).

Член ревізійної комісії не може одночасно бути членом Спостережної Ради, правління або іншою посадовою особою товариства (кооперативу). Одна і та сама особа може обиратись членом ревізійної комісії необмежену кількість разів.

Відсутність фактів про наявні заборони суду займатись певними видами діяльності, непогашені судимості за розкрадання, хабарництво та інші корисливі злочини, будь-яку суперечність інтересів кандидата у члени ревізійної комісії та інтересів підприємства чи його дочірніх підприємств, у яких кандидат або його родичі мали або мають безпосередню чи опосередковану зацікавленість (матеріальну чи іншу) слід підтверджувати письмово особі, яка висувається в члени ревізійної комісії.

Спеціаліст з контролю господарської діяльності повинен володіти загальнотеоретичними дисциплінами в обсязі, що необхідні для контролю правильності планування, фінансування, кредитування, обліку, звітності й аналізу господарської діяльності підприємства й проведення досліджень в цій галузі. Такий фахівець також повинен поєднувати широку фундаментальну наукову та практичну підготовку, досконало володіти своєю спеціальністю, безперервно підвищувати власні професійні знання, вміти на практиці застосовувати принципи наукової організації праці, володіти передовими методами управління трудовими колективами.

Робочі питання діяльності ревізійної комісії вирішують на засіданнях її членів. На першому засіданні ревізійної комісії обираються голова, заступник голови та секретар ревізійної комісії.

До повноважень голови входить організація роботи комісії, скликання засідань та головування на них, затвердження порядку денного засідань, організація ведення протоколів засідань; доповідь результатів проведених ревізійною комісією перевірок загальним зборам акціонерів, (учасників), а також Спостережній Раді товариства (кооперативу), або керівництву підприємства; підтримка постійних контактів з іншими органами та посадовими особами підприємства.

Заступник голови ревізійної комісії надає допомогу голові ревізійної комісії в організації роботи комісії та виконує функції голови у разі відсутності останнього.

За інформаційне, технічне та протокольне забезпечення діяльності ревізійної комісії відповідає її секретар. Зокрема, під час засідання секретар ревізійної комісії веде його протокол, який підписується всіма членами Ревізійної комісії, що брали участь у засіданні, підшивається до книги протоколів, а потім передається до архіву підприємства, де зберігається протягом усього строку діяльності підприємства.

Книга протоколів або засвідчені витяги з неї повинні надаватися для ознайомлення будь-кому з членів ревізійної комісії, Спостережній Раді та акціонерам (учасникам) у порядку, встановленому внутрішніми нормативними актами підприємства.

Член ревізійної комісії повинен особисто виконувати свої обов’язки й не може передавати свої повноваження іншим членам ревізійної комісії або третім особам. Виконання обов’язків членами ревізійної комісії здійснюється на платній основі. Зокрема, із членами ревізійної комісії укладається відповідна цивільно-правова угода. Розмір та порядок оплати встановлюється рішенням Загальних зборів акціонерів (учасників).

Організаційною формою роботи ревізійної комісії є проведення ревізійних перевірок.

Ревізійна комісія проводить перевірки у черговий та позачерговий спосіб.

Документи пов’язані з проведенням перевірки господарської діяльності підприємства повинні бути остаточно оформлені ревізійною комісією не пізніше трьох робочих днів з дня закінчення перевірки.

За підсумками проведення чергових та позачергових перевірок ревізійна комісія товариства (кооперативу) складає висновки, які підписується, всіма членами комісії, що брали участь в перевірці.

 
 

 


Рис. 4.1. Випадки проведення чергових та позачергових перевірок

 

Висновки, пропозиції щодо усунення виявлених перевіркою недоліків, помилок і порушень, затверджуються на засіданні ревізійної комісії та протягом дня з дати їх оформлення надаються до Спостережної Ради, виконавчого органу підприємства, а також ініціатору проведення позапланової перевірки.

З метою оперативного розгляду та реагування на результати здійсненого контролю документи у випадку позачергового проведення перевірки мають бути передані Спостережній Раді не пізніше 7 днів після закінчення перевірки, а за підсумками річної перевірки – не пізніше ніж за 10 днів до річних загальних зборів акціонерів (учасників).

Голова ревізійної комісії доповідає про результати проведеного контролю та складені за його підсумками висновки Загальним зборам та Спостережній Раді товариства (кооперативу) на найближчому засіданні, або керівництву підприємства. Його доповідь повинна містити:

1) інформацію про проведення планової (позапланової) перевірки, складені за її підсумками висновки з посиланнями на відповідні документи та необхідними поясненнями до них;

2) пропозиції щодо усунення виявлених під час перевірки порушень та недоліків у фінансово-господарській діяльності підприємства;

3) інформацію про достовірність річного балансу та необхідні пояснення до нього, а також рекомендації щодо його затвердження загальним зборами.

Засідання ревізійної комісії проводяться за необхідністю, але не рідше одного разу на три місяці.

Обов’язковим є проведення засідань перед початком проведення перевірки для визначення планів, завдань, порядку та строків проведення перевірки, а також після її проведення з метою підбиття підсумків та оформлення пропозицій щодо усунення виявлених під час перевірки порушень і недоліків у фінансово-господарській діяльності підприємства.

 




Переглядів: 801

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Термінологічний словник | Положення про ревізійну комісію підприємства, його структура та зміст

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.