Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перелік рекомендованих пожежних датчиків-оповісників

№ п/п Прилад, нормативний документ Позначення Характеристика
СП-105 (сертифікат UA 1.016.21847-99) тепловий
ДИП-3 (сертифікат UA 1.016.21844-99) димовий
СПР-1 (сертифікат UA 1.016.21844-99) ручний
ЗСУ-12/220 (сертифікат UA1.016.21843-99) Світло-звуковий пристрій

 

Датчики-оповісники можуть розміщуватись двома способами:

 
 

1.квадратним (рис.6);

2.трикутним (рис.7).

 

 

Рис.6 Схема квадратного розміщення датчиків-оповісників

 
 

Рис.7 Схема трикутного розміщення датчиків-оповісників

4.3 Захист курсового проекту. Проводиться при наявності розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини, виконаних відповідно до вимог текстових документів та вимог до графічної частини. Захист курсового проекту проводиться в об’ємі тих рішень, які в ньому приводяться.

При підготовці до захисту студенти повинні:

· Виправити помилки, які вказані рецензентом в розрахунково – пояснювальній записці і графічній частині;

· Продумати власні рішення, альтернативні вказівкам рецензента, якщо слухач не погоджується з його зауваженнями;

· Згадати обгрунтування прийнятих рішень, порядок розрахунку і т.д.

Студенти повинні знати технічні характеристики обладнання, що застосовується; визначати це обладнання у натурних взірцях, вміти використовувати нормативну літературу, як при обгрунтуванні прийнятих ними рішень, так і при відповідях.

4.4 Допоміжні матеріали для виконання схеми пожежної сигналізації та схеми розміщення первинних засобів пожежегасіння та шляхів евакуації працюючих.

Загальні положення.

Технічні засоби пожежної сигналізації призначені для виявлення осередку пожежі і передачі тривожних повідомлень на пункт централізованої охорони. Комплекс технічних засобів пожежної сигналізації містить у собі датчики або повідомлювачі, об'єктові приймально-контрольні прилади, концентратори і системи централізованого спостереження.

Датчики перетворюють неелектричні міри в електричні сигнали (розмикання електричного ланцюга переривання світлового променя, поява диму, відкритого полум'я або підвищення температури).

Об'єктові приймально-контрольні прилади контролюють стан шлейфа, реєструють сигнали спрацьовування датчиків, включають місцеву сигналізацію і видають сигнали тривоги на концентратори або системи централізованого спостереження.

Концентратори і системи централізованого спостереження приймають і розшифровують інформацію з об'єктів що охороняються, формують сигнали тривоги, визначають адресу помешкання, із якого надійшов сигнал, і включають сигналізацію. Концентратори і системи централізованого спостереження є пристроями пожежної сигналізації і застосовуються для прийому сигналів про виникнення пожежі.

Шлейф блокування являє собою ланцюг , що проводить струм, що підключається до об'єктових приймально-контрольних приладів або безпосередньо до концентраторів. Крім датчиків, у шлейф блокування включаються контрольні резистори для створення робочого режиму і напівпровідниковий діод для реєстрації короткого замикання шлейфа. Порушенням шлейфа називають його обрив або коротке замикання діода перемичкою. Датчики, що працюють на розмикання електричного ланцюга, включаються в шлейф блокування послідовно. Опір шлейфа блокування не повинно перевищувати 1 кОм при цьому опір відпливу шлейфа повинен бути 10 - 20 кОм.

Пожежні повідомлювачі реагують на один або декілька ознак пожежі (підвищення температури, поява диму або випромінювання полум'я). Порушення шлейфа блокування, викликане спрацьовуванням датчиків або пожежних повідомлювачів, перетвориться в сигнал тривоги об'єктовими приймально-контрольними приладами.

До об'єктових приладів, як правило, підключають шлейфи здавачами або пожежними повідомлювачами. Припускається вмикання їх у єдиний шлейф (сполучене вмикання), при цьому сигнали про проникнення на об'єкт порушника або виникненні пожежі не різняться.

Для захисту людей в приватних будинках, промислових об’єктів, видовищних залів, соціально-культурних будов і т.п. використовуються різноманітні автоматичні системи визначення і тушіння пожеж. Наявність сучасних мало інерційних пожежних повідомлювачів (датчиків) і високоефективних засобів тушіння пожеж дозволяє створювати установки, котрі можуть найти і тушити пожежі на самому їх початку, забезпечуючи тим самим захист обслуговуючого персоналу, технологічного обладнання, матеріальних цінностей і будівельної частини будинків і споруд.

Одним з найважливіших елементів систем пожежного захисту є пожежні повідомлювачі (датчики). По виду контрольованого признаку пожежі автоматичні пожежні повідомлювачі діляться на теплові (реагуючі на температурні параметри навколишнього середовища), димові (реагуючі на аерозольні продукти горіння) і світлові (реагуючі на задане оптичне випромінювання). Повідомлювачі, які реагують на два або більше контрольованих параметри називаються комбінованими.

Основні характеристики автоматичних пожежних повідомлювачів:

чутливість (порогове значення контрольованого параметру, при якому повідомлювач спрацьовує);

інерційність (проміжок часу від початку дії порогового значення контрольованого параметру до спрацювання повідомлювача );

зона дії (контрольований простір, в межах якого надійно реєструється виникнення пожежі);

надійність (властивість повідомлювача зберігати робочий стан в визначених умовах експлуатації);

конструктивне виконання (звичайне, водозахисне,тропічне, вибухо безпечне) для різноманітних умов експлуатації;

Пожежні повідомлювачі виготовляються багаторазової дії, виключенням є теплові повідомлювачі ИП-104-1 однократної дії.

До класу теплових повідомлювачів відносяться:

–максимальні

–диференційні

–максимально – диференційні

Температура спрацювання більшості максимальних теплових повідомлювачів , площа контрольована одним приладом коливається в межах з інерційністю .

.Диференційніспрацьовують при певній швидкості наростання температури

Максимально – диференційні спрацьовують при досягненні одного з двох параметрів.

Одним з найбільш поширених максимальних теплових повідомлювачів є ИП-104-1 і ИП-105-2/1.

Повідомлювач ИП-104 має тепловий замок, який є основним елементом. Замок спаяний сплавом Вуда (рис. 8)

Рис. 8 Схема замка повідомлювача ИП-104 1-контакти; 2-тепловий замок   Рис.9 Схема магнітного повідомлювача ИП-105: 1-кільцеві постійні; 2-магнітні теплоприймачі; 3-колба геркону; 4-контакт геркону

При підвищенні температури повітря в контрольованому приміщені більше допустимої спай з сплаву Вуда розплавляється і контакти теплового замка розмикаються (розривається електричне коло шлейфу).

Конструкція магнітного повідомлювача ИП-105 заснована на магнітоуправляємому контакті (герконі) закріпленого на балоні замкнутою магнітною системою (рис. 9).

Вибір повідомлювачів в конкретних об’єктах промислової, приватної зони, суспільно-видовищних будівель залежить від багатьох факторів в тому числі і від характеру можливого розвитку пожежі, наявності автоматичних засобів пожежегасіння.

Так в приміщеннях:

-житлових, лікарнях, торгівлі, загального харчування встановлюються теплові пожежні повідомлювачі;

-музеї і виставки – димові чи світлові;

-в архівах, холах, коридорах, гардеробних кімнатах суспільних будинків – димові..

Димові пожежні повідомлювачі. Випускаються 2 видів: радіоізотопні (іонізаційні) і оптико електронні (фотоелектричні). Димові повідомлювачі РПИ-Д реагують на аерозольні продукти горіння, а комбіновані РПИ-К реагують на аерозольні продукти горіння і другі причини пожежі (підвищення температури, зміна оптичної щільності, наявність ультрафіолетового і інфрачервоного випромінення полум’я).

Світлові пожежні повідомлювачі спрацьовують при появі відкритого полум’я,оптичне впровадження якого реєструється в ультрафіолетовій чи інфрачервоній області спектру. Приймачами променевої енергії в повідомлювачах використовують фотоелементи і фоторезистори, які мають високу спектральну чутливість в ультрафіолетовій і інфрачервоній областях спектру і нечутливі до видимої області. Світлові повідомлювачі малоінерійні і дозволяють контролювати великі площі.

Автоматичніповідомлювачі встановлюють в закритих приміщеннях і контролюють площу:

-теплові до 25м2 при висоті встановлення до 3,5м

-теплові до 20м2 при висоті встановлення від 3,5...6м

-димові до 85м2 при висоті встановлення до 3,5м

-димові до 70м2 при висоті встановлення від 3,5...6м.

В одному приміщені встановлюють не менш 2-х пожежних повідомлювачів. Один шлейф контролює не більше 5-ти суміжних чи ізольованих приміщень, розташованих на одному поверсі.

З метою якісного виконання завдання запропонована для розгляду система автоматичної пожежної сигналізації невеликого підприємства.




Переглядів: 747

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прилади приймально-контрольні охоронно-пожежні. | Приклади виконання схем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.