Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. Вступ. Сутність, цілі і задачі фінансового менеджменту

Інтегрованість з загальною системою управління підприємством. Управлінське рішення, прийняте в будь-якій сфері діяльності підприємства, напряму чи опосередковано впливає на формування грошових потоків та результати фінансової діяльності по підприємству в цілому.

Комплексний характер формування управлінських рішень. Всі управлінські рішення, прийняті в області формування, розподілу та використання фінансових ресурсів і організації грошового обороту підприємства тісно пов’язані та напряму чи опосередковано впливають на результати його фінансової діяльності. Фінансовий менеджмент повинен забезпечувати розробку взаємопов’язаних управлінських рішень, кожне з яких робить свій внесок в досягнення встановлених стратегічних цілей підприємства.

Високий динамізм управління. Не всі управлінські рішення, розроблені підприємством у минулі періоди можуть бути застосовані у майбутньому, що пов’язано з постійною зміною умов зовнішнього середовища, функціонування підприємства.

Багатоваріантність підходів до розробки окремих управлінських рішень. Підготовка кожного управлінського рішення в сфері формування та використання фінансових ресурсів повинна враховувати альтернативні можливості діяльності підприємства.

Орієнтованість на стратегічні цілі розвитку підприємства. Управлінські рішення повинні бути відхилені за умов їх протиріччя зі стратегічними цілями та орієнтирами розвитку підприємства.

Механізм фінансового менеджменту – система основних елементів, що регулюють процес розробки і реалізації управлінських рішень в області фінансової діяльності підприємства.

Принцип незалежної діяльностіфункціональних центрів управління – контакти між підрозділами обмежуються лише інформаційними зв’язками (виробнича, збутова, фінансова діяльність, управління персоналом).

Принцип взаємопов’язаної діяльності функціональних центрів управління – більшість управлінських рішень в рамках конкретної функції управління приймаються підрозділами самостійно, а ряд управлінських рішень, що потребують комплексної розробки, виробляються разом з іншими функціональними службами підприємства.

Інформаційна система фінансового менеджменту – процес безперервного цілеспрямованого підбору відповідних інформативних показників, необхідних для проведення аналізу, планування та підготовки ефективних оперативних управлінських рішень по всіх аспектах фінансової діяльності підприємства.

Фінансове планування – процес розробки системи фінансових планів і планових нормативних показників по забезпеченню розвитку підприємства необхідними фінансовими ресурсами та підвищенню ефективності його фінансової діяльності в наступному періоді.

Фінансова ідеологія підприємства – система базових принципів здійснення фінансової діяльності конкретного підприємства, що визначаються його місією та фінансовим менталітетом його засновників та менеджерів.

Фінансова стратегія підприємства – система довгострокових цілей фінансової діяльності підприємства, що визначаються його фінансовою ідеологією, та найбільш ефективних шляхів їх досягнення.

Фінансова політика – форма реалізації фінансової ідеології та фінансової стратегії підприємства в розрізі найбільш важливих аспектів фінансової діяльності та окремих етапах її здійснення.

Етапи формування фінансової стратегії підприємства:

Визначення загального періоду формування фінансової стратегії.

Дослідження факторів зовнішнього фінансового середовища та кон’юнктури фінансового ринку.

Формування стратегічних цілей фінансової діяльності підприємства.

Конкретизація цільових показників фінансової стратегії по періодах її реалізації.

Розробка фінансової політики по окремих аспектах фінансової діяльності.

Фінансовий контролінг – система, що контролює та забезпечує концентрацію контрольних дій на найбільш пріоритетних напрямках фінансової діяльності підприємства, своєчасне виявлення відхилень фактичних її результатів від передбачених та прийняття оперативних управлінських рішень, що забезпечують її нормалізацію.




Переглядів: 485

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Державні цільові фонди | Тема 2. Матриця фінансової стратегії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.