Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Можливі причини пригнічення імунної системи

· Коли йде мова про пригнічення імунної системи, мають на увазі виникнення імунологічної недостатності.

· Імунологічна недостатність – це уроджений або набутий дефект імунної системи, який проявляється неспроможністю організму повноцінно здійснювати реакції гуморального і (або) клітинного імунітету.

· Імунологічна недостатність може бути первинною та вторинною.

· Первинною називають імунологічну недостатність, яка виникає внаслідок уроджених дефектів імунної системи. Причиною виникнення первинних імунодефіцитів можуть бути:

а) генні мутації; дефектні гени, що утворилися передаються або зчеплені зі статтю (1/3 відомих на сьогодні імунодефіцитів), або автосомно-рецессивно;

б) хромосомні мутації; найбільш часто до розвитку імунодефіцитів призводять аномалії 14, 18, 20-ї пар хромосом та синдром Дауна. Імунологічна недостатність при цьому поєднується з іншими складними синдромами, що виникають внаслідок хромосомних аберацій;

в) внутрішньоутробні інфекції; часто до виникнення імунологічної недостатності призводять вірус краснухи та цитомегаловірус, що викликають складні вади розвитку.

· Вторинною називають набуту імунологічну недостатність (син. – імунодепресивні стани). Причинами її розвитку можуть бути екзогенні фактори фізичного (іонізуюче випромінювання), хімічного (речовини, що мають цитостатичну дію - імунодепресанти) та біологічного (віруси) походження.

· Ендогенними факторами, які сприяють розвитку вторинних імунодефіцитів, є старіння та інтоксикація (при уремії, опіковій хворобі, злоякісних пухлинах).

· Одним з найбільш клінічно важливих імунодефіцитних станів є синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Вперше цей синдром був описаний у 1981 році американськими дослідниками. Але ретроспективний аналіз свідчить про те, що СНІД уражував людей і раніше. Встановлено, що кожні 12-14 місяців число зареєстрованих випадків захворювання подвоюється. Але, співвідношення інфікованих осіб та захворівших коливається від 50:1 до 100:1. Найбільше розповсюдження СНІД має серед гомо- та бісексуальних чоловіків, наркоманів, реціпієнтів гемотрансфузій (хворих на анемію); дітей батьків, хворих на СНІД.

· Збудник СНІДу належить до групи ретровірусів підсімейства лентивірусів. Вірус СНІДу позначають як ВІЧ- вірус імунодефіциту людини або ЛАВ – лімфоаденопатичний вірус. Раніше його називали Т-клітинним лімфотропним вірусом людини.





Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування імунних реакцій | Поняття про імунну пам’ять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.