Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Утиліта ping — використовується для перевірки з'єднань в мережах на основі TCP/IP.

Синтаксис команди ping:

ping [-t] [-a] [-n число] [-l розмір] [-f] [-i TTL] [-v TOS] [-r число] [-s число] [[-j списокУзлов] | [-k списокУзлов]] [-w таймаут] конечноеИмя

Утиліта відправляє запити (ICMP Echo-Request) протоколу ICMP вказаному вузлу мережі і фіксує відповіді, що поступають (ICMP Echo-Reply). Час між відправкою запиту і здобуттям відповіді (RTT, від англ. Round Trip Time) дозволяє визначати двосторонні затримки (RTT) по маршруту і частоту втрати пакетів, тобто побічно визначати завантаженість на каналах передачі даних і проміжних пристроях. В результаті виконання команди відображається час, витрачений на передачу пакету інформації в комп'ютерних мережах від клієнта до сервера і назад від сервера до клієнта. Повна відсутність ICMP-відгуків може також означати, що віддалений вузол (або який-небудь з проміжних маршрутизаторів) блокує ICMP Echo-Reply або ігнорує ICMP Echo-Request. Утиліта ping є одним з основних діагностичних засобів в мережах TCP/IP і входить в постачання всіх сучасних мережевих операційних систем. Функціональність ping також реалізована в деяких вбудованих ОС маршрутизаторах, доступ до результатів виконання ping для таких пристроїв по протоколу SNMP визначається RFC 2925 (Definitions of Managed Objects for Remote Ping, Traceroute, and Lookup Operations).

Утиліта tracert– використовується для відстежування маршруту пакету, відправленого поточним хостом віддаленому. Вона може здаватися зручнішою і змістовнішою, ніж ping, особливо в тих випадках, коли віддалений хост недосяжний. Ви зможете визначити район проблем із зв'язком ( у Вашого Інтернет-провайдера, в опорній мережі або в мережі віддаленого хоста) по тому, наскільки далеко буде відстежений маршрут. Якщо Ви побачите рядок із зірочками (*) або з повідомленнями типу "Destination net unreachable", "Destination host unreachable" або "Request time out", можливо, Ви виявили район проблем із зв'язком.

 

Синтаксис команди tracert:

tracert [-h значение1] [-w значение2 ] [-d] IP-address або DNS-ім’я віддаленого хоста

 

Утиліта tracert спрацьовує таким чином: відправляється по 3 пробних пакети на кожен хост, через який проходить маршрут до віддаленого хоста. Утиліта tracert використовує параметр time-to-live (TTL) для обмеження часу проходження пакету по маршруту, на якому кожен хост виявляється. TTL - це кількість "стрибків" або послідовних хостів, через які дозволяється пройти пакету. Стартуючи із значення рівного 1, TTL зростає до тих пір, поки, або пакет не досягне віддаленого хоста або не буде досягнуте максимальне значення "стрибків" (30 за замовчуванням).

 

Утиліта ipconfig— утиліта для управління мережевими інтерфейсами і для виведення деталей поточного з'єднання і управління клієнтськими сервісами DHCP і DNS. Утиліта ipconfig дозволяє визначати, яких значень конфігурації були набуті за допомогою DHCP, APIPA або іншої служби IP-конфігурування або задані адміністратором вручну. Служить для відображення всіх поточних параметрів мережі TCP/IP і оновлення параметрів DHCP і DNS. При виклику команди ipconfig без параметрів виводиться лише IP-адрес, маска підмережі і основний шлюз для кожного мережевого адаптера.

Синтаксис команди ipconfig :

ipconfig [/all] [/renew [адаптер]] [/release [адаптер]] [/flushdns] [/displaydns] [/registerdns] [/showclassid адаптер] [/setclassidадаптер [код_класса]]
Утиліта route виявляється дуже корисною при діагностиці проблем маршрутизації на серверах і клієнтах. Наприклад, у клієнта може бути налагоджена статична таблиця маршрутизації, що забезпечує доступ до тестової мережі, доступної з відкритої мережі організації. Якщо на маршрутизаторі, що надає клієнтові доступ до тестової мережі, зміняться параметри протоколу IP, відповідним чином доведеться змінити статичні маршрути на клієнтському комп'ютері. В ідеальному світі всі статичні маршрути зберігаються на центральному маршрутизаторі для забезпечення централізованого адміністрування. Прикладом використання статичних маршрутів є підключення корпоративної мережі до периферійних офісів за допомогою служби маршрутизації і віддаленого доступу, операційної системи Windows Server 2003, що працює під управлінням. Маршрутизатор може мати декілька інтерфейсів, що піднімаються на вимогу, для підтримки підключень до віддалених мереж. Ця інформація може бути вказана у вигляді статичних маршрутів, які необхідно супроводжувати. Команда route дозволяє переглядати, видаляти і додавати статичні маршрути в таблицю маршрутизації системи.

Синтаксис команди route:

ROUTE [-f] [-p] [команда [вузол] [MASK маска] [шлюз] [METRIC метрика] [IF-интерфейс]

Утиліта ARPстворена на основі протоколу Address Resolution Protocol (ARP), який необхідний для функціонування протоколу TCP/IP. Кожен фрагмент апаратного забезпечення, підключений до мережі, має унікальний 48-ми розрядний ідентифікатор Media Access Control (MAC), який зазвичай виражається в шістнадцятирічній формі. Протокол ARP використовується для скріплення адрес MAC мережевих інтерфейсів, наприклад, 00-60-56-50-1B-DE, з відповідними адресами IP, наприклад, 20.0.0.100. Коли одній системі потрібно зв'язатися з іншою системою в локальній підмережі, вона видає широкомовний запит ARP в локальну підмережу, який містить в собі запит наприклад “який MAC адреса в системи з адресою IP 20.0.0.100?”. Як тільки адреса MAC для цієї адреси IP буде отримана, він записується в системний кеш ARP. Кешування зв'язків адреса IP-MAC адреса дозволяє відмовитися від широкомовного запиту при наступній відправці пакету до цієї системи. Команда arp може виявитися корисною за ситуації, коли одна система не може зв'язатися з іншою системою в тій же підмережі. Прикладом ситуації, коли в кеші ARP виникають неправильні записи, є ситуація, коли обоє комп'ютери випадково отримують однакову адресу IP. Коли це відбувається комп'ютер кешує неправильну адресу MAC відповідно до певної адреси IP. Саме в цьому випадку виявляється корисною команда arp.

Синтаксис команди ARP:

arp -a [адреса IP] [-N <адрес_интерфейса>]

arp -d <адреса IP> [адрес_интерфейса]

arp -s <адреса IP> <адреса MAC> [адрес_интерфейса]

 




Переглядів: 1992

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 | Лабораторне завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.