Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дія електричного струму на організм людини

Людина, яка випадково опинилась під напругою, замикає електричний ланцюг, по якому протікає відповідний струм. Цей струм викликає певну реакцію організму, вид якої залежить від сили струму. При конструюванні захисних засобів за безпечну приймається сила струму 50-75 мкА. Найменше значення струмів, що викликають реакцію людини, називають граничними. Так, при силі струму частотою 50 Гц на рівні 0,6-1,5 мА людина виявляє мимовільне тремтіння пальців рук – це граничний струм. При силі струму 10-15 мА виникає судорожне скорочення м'язів руки, у якій затиснутий провідник; людина втрачає контроль над своїми діями і не в змозі самостійно звільнитися від провідника. Таке граничне значення характеризують як невідпускаючий струм. Обумовлено це дезорганізацією дії біострумів в організмі під дією зовнішнього джерела енергії. У випадку надмірної дратівної дії струму сигнали центральної нервової системи можуть викликати не тільки скорочення м'язів, але і небезпечну для життя реакцію, у тому числі припинення діяльності серця і легень. При граничному фібриляційному струмі (порядку 100 мА) наступає безладне скорочення волокон серцевого м'яза (фібрил). Серце втрачає здібність перекачувати кров, при припиненні кровообігу серце розслаблюється і зупиняється.

При силі струму, що проходить через тіло людини більш 1 А, відбувається негайна зупинка серця і припинення подиху – наступає клінічна смерть. Якщо протягом 6 - 8 хвилин відновити нормальне скорочення фібрил, то можливе пожвавлення роботи серця – у противному випадку наступає біологічна смерть (необоротне припинення усіх функцій організму). Короткочасний потужний імпульс струму здатний припинити виниклу фібриляцію серця; на цьому принципі заснована дія медичного прибору – дефібрилятора.




Переглядів: 520

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок звукоізоляції постів управління | Фактори, які впливають на результат поразки людини струмом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.