Накопичення суми зводиться до обчислення суми заданої кількості складових: де fі – значення і-ої складової.
Накопичення суми організовується у вигляді циклічного алгоритму, в якому за кожне проходження циклу номер складової і збільшується на одиницю, а сума змінюється на величину і-ої складової, тобто Sі = Sі-1 + fі, де і – суми складових і-ої (наступної) і (і-1)-ої (попередньої) відповідно.
Цикл повторюється доти, доки не будуть додані всі n складових. Для того, щоб значення суми не спотворило результат, його початковому значенню треба присвоїти нуль ( ). Оскільки результат є завжди єдиним, то його вивід можна здійснити після закінчення роботи циклу.
Зрозуміло, що запам’ятовувати всі значення функції і проміжні значення суми немає потреби. Тому для накопичення суми доцільно використати формулу S:=S+F. В цьому виразі попередня сума S і обчислене значення виразу F, тобто S+F, присвоюється змінній S як її нове значення. Якщо перед циклом задати початкове значення S=0, то після першого виконання циклу сума S буде дорівнювати першій складовій, після другого виконання – сумі першої та другої складових і т.д. Після закінчення циклу сума S буде дорівнювати сумі усіх обчислених складових.