Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гігієнічне нормування параметрів повітря робочої зони

Параметри мікроклімату виробничих приміщень нормують залежно від періоду року, категорії робіт щодо важкості їх виконання та інтенсивності виділення тепла технологічним обладнанням у приміщенні та характеру приміщення (Державні санітарні норми ДСН 3.3.6.042-99).

При нормуванні мікроклімату календарний рік поділяють на два періоди:

– холодний і перехідний – це коли середньодобова температура відкритого повітря зовні приміщення нижча 10 °С;

– теплий період – коли середньодобова температура відкритого повітря зовні приміщення становить 10 °С і вище.

Залежно від характеру приміщень, їхрозрізняють таким чином: з незначним надлишком виділеного тепла – до 23 Дж/м³с (20 ккал/м³год) та із значним надлишком виділеного тепла – понад 23 Дж/м³с.

Оптимальні та допустимі значення параметрів мікроклімату наведено в додатку 1.

Оптимальні мікрокліматичні умови- це такі параметри мікроклімату, які за тривалого систематичного впливу на людину забезпечують нормальний тепловий стан його організму без напруги і порушення механізмів терморегуляції. Вони створюють відчуття теплового комфорту і забезпечують передумови для високого рівня працездатності.

Фізична діяльністьвизначається, в основному, роботою м'язів, до яких під час праці посилено припливає кров, забезпечуючи надходження кисню і видалення продуктів окиснення за активної роботи серця та органів дихання. При цьому відбуваються втрати енергії. За величиною загальних енерговитрат організму фізичні роботи поділяють на легкі, середньої важкості та важкі. Характеристику різних категорій робіт за важкістю наведено в додатку 2.

Чим вища категорія виконуваної роботи, тим більше навантаження на опорно-м’язову, дихальну та серцево-судинну системи. Так, частота серцевих скорочень, яка у стані спокою становить 65 - 70 скорочень на хвилину, під час виконання важких робіт може зрости до 150 - 170. Легенева вентиляція так само, як і частота серцевих скорочень, підвищується разом із зростанням інтенсивності виконуваної роботи.

Оптимальні параметри мікроклімату мають підтримуватися в приміщеннях, пов'язаних із виконанням нервово-емоційних робіт, які потребують підвищеної уваги (диспетчерські та управлінські приміщення, оснащені ПК, лабораторії, бухгалтерії, конструкторські бюро та ін.).

Допустимі мікрокліматичні умови- це такі показники мікроклімату, які за тривалого систематичного впливу на людину можуть призвести до дискомфортного тепловідчуття з напруженням механізмів терморегуляції, але в межах фізіологічних можливостей організму людини без ушкодження або порушення здоров’я. При цьому може дещо знизитися працездатність.

Допустимі норми мікроклімату застосовують для приміщень зі значними тепловими надлишками. Це виробничі цехи та дільниці, де встановлено технологічне обладнання, що випромінює тепло в довкілля, створюючи несприятливі умови для людей. Як правило, в таких приміщеннях через технічні чи економічні причини неможливо забезпечити оптимальні параметри мікроклімату.

У приміщеннях зі значними надлишками явного тепла, де на кожного працівника припадає від 50 до 100 м2 площі підлоги, дозволено знижувати температуру повітря проти норми в зоні поза постійними робочими місцями до 12 °С - для легких робіт, до 10 °С - для робіт середньої важкості і до 8 °С - для важких робіт. Якщо на кожного працівника припадає понад 100 м2 площі підлоги, то нормативні температуру, відносну вологість і швидкість руху повітря забезпечують лише на постійних робочих місцях.

Низькі температури під час роботи на відкритому повітрі взимку негативно впливають на стан людини. Так, за температури повітря до мінус 25 °С охолоджуються відкриті поверхні тіла і знижується дотикова чутливість кінцівок людини, а періодичне обігрівання поновлює працездатність.

Але за температури від мінус 25 до мінус 30°С навіть періодичне обігрівання не відновлює працездатність і дотикову чутливість кінцівок. Перебування за таких низьких температур протягом зміни призводить до різко вираженого переохолодження організму. Робота на морозі за температур нижче мінус 30°С навіть за періодичного десятихвилинного обігрівання через кожну годину призводить до стійкого зниження температури всього тіла і тактильної (дотикової) чутливості пальців рук і ніг, підвищення артеріального тиску, почастішання пульсу тощо.

 




Переглядів: 1109

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процеси терморегуляції організму людини | Прилади для вимірювання параметрів мікроклімату

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.