Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Вуглекислотно-брометилові вогнегасники

Призначені для гасіння електроустановок під напругою до 380 В, тліючих матеріалів (бавовна, текстиль, ізоляційні матеріали), твердих горючих речовин, за винятком лужних металів та їх карбідів, оскільки вони можуть підсилити горіння або призвести до вибуху, а також речовин, що здатні горіти без доступу повітря (наприклад, кіноплівка).

За будовою та принципом дії ці вогнегасники подібні до вуглекислотних, але мають тонкостінні сталеві балони та замість розтруба (снігоутворювача) – пряму насадку (рис. 5). Їх заряджають бромистим етилом (97% об’єму) і діоксидом вуглецю (3%), які на виході з вогнегасника створюють струмінь із дрібнодисперсних краплин. Для створення надлиш-кового тиску, в балон закачують стиснуте повітря завдяки якому вогнегасна речовина виходить із насадки-розпилювача.

Масу і тиск заряду контролюють не рідше одного разу на рік. Втрата заряду з вогнегасника не має перевищувати 100 г, а зниження тиску – понад 0,6 МПа.

Рис. 5. Схема будови вуглекислотно-брометилового вогнегасник ВБ-3: 1 – корпус; 2 – сифонна трубка; 3 – ручка; 4 – важіль керування клапаном; 5 – запобіжна чека; 6 –розпилювач
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вуглекислотні вогнегасники | Порошкові вогнегасники

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.