Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Вибір зварювальних матеріалів

 

При виборі зварювальних матеріалів (електродів при ручному дуговому зварюванні, флюсів, зварювальних дротів, захисних газів) необхідно виходити зі зварюваності сталей і можливості одержання швів, рівноміцних основному металу, стійких до поро- і тріщиноутворення. Забезпечення зазначених властивостей можливо тільки з урахуванням особливостей протікання металургійних процесів залежно від прийнятого способу зварювання.

При виборі електродів для ручного дугового зварювання необхідно мати на увазі, що характер протікання металургійних процесів залежить від типу покриття і його товщини. Це обумовлено тим, що хімічний склад покриття визначає характер протікання окислювально-відновлювальних реакцій у зварювальній ванні, а отже, і властивості наплавленого металу. Наприклад, електроди з основним типом покриття, що містять значну кількість активних розкислювачей, дозволяють одержати метал з високими пластичними властивостями.

При виборі зварювальних флюсів необхідно мати на увазі, що металургійні процеси дуже інтенсивно протікають між рідким флюсом і металом, у результаті чого змінюється склад металу шва. Склад флюсу (окислювальна здатність) значно впливає на інтенсивність і характер протікання металургійних процесів, що призводять до зміни властивостей металу шва. При виборі флюсів для зварювання високолегованих сталей необхідно мати на увазі, що не можна застосовувати оксидні флюси, які сприяють утворенню важковіддільної шлакової корки.

Характер впливу захисного газу на властивості металу шва залежить від активності газу. При використанні інертних газів не відбувається окислювання металу зварювальної ванни, але можливе утворення пор у зварних швах. При зварюванні в СО2 відбувається інтенсивне окислювання легуючих елементів.

Вибір зварювальних дротів повинен виконуватися з урахуванням способу зварювання. При зварюванні під флюсом вибір зварювального дроту виконується не тільки з урахуванням механічних властивостей зварювального металу, але й активності обраного флюсу. Правильний вибір системи «флюс-дріт» дозволяє одержати добре сформовані шви при хорошій віддільності шлакової корки й наплавлений метал з необхідними механічними властивостями. При виборі дроту в сполученні із СО2 необхідно враховувати його високу окислювальну здатність. Для отримання металу шва з необхідними механічними властивостями зварювальний дріт повинен бути легований не тільки легуючими елементами, але й активними розкислювачами, незалежно від структурного класу зварювальної сталі.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обгрунтування вибору способу зварювання | Розрахунок і вибір режимів зварювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.