Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ:

 

Навчальним планом для студентів денної форми навчання передбачено вивчення курсу шляхом прослуховування лекцій, самостійної роботи, семінарських занять, участі у роботі студентського наукового гуртка "Правова культура суспільства та проблеми становлення правової держави", підготовка та складання заліків.

Основні форми оволодіння курсом такі: робота з конспектами лекцій, навчально-методичною та спеціальною літературою, підготовка до семінарських занять, підготовка та написання рефератів та студентських наукових робіт.

Першим видом самостійної роботи є робота з конспектом лекцій, який служить найважливішим посібником з вивчення курсу. Ефективність самостійної роботи студента з конспектом залежить від вміння конспектувати, вміти виділити все суттєве, основне в лекції. Практика показує, що студенти не завжди вміють грамотно вести конспект лекцій. Перші намагаються записати все сказане лектором, не намагаючись навіть відділити головне від другорядного, інші роблять окремі не зв`язані однією ідеєю записи. Декотрі студенти зовсім нічого не фіксують, розраховуючи на свою пам`ять, що як правило не виправдовується. Дослідження показали, що матеріали лекції забуваються вже через 3-4 дні на 70-80 %( відсотків) і не можуть бути відновленими без відповідних записів. Під час слухання лекцій з "Основ права", необхідно стежити за логікою викладання матеріалу, звертати увагу на визначення основних понять і категорій, теоретичну систему аргументації положень, висновки і узагальнення з основних питань теми. Якщо в ході лекції положення, що цитуються, записати не вдається, слід фіксувати посилання на джерела ( Конституція, статті закону, кодексу та ін.), а потім при обробці лекційного матеріалу, звертатися до даного джерела і з`ясувати необхідні положення на полях конспекту.

Корисно при роботі з конспектом звертатися до довідкової літератури, а також законодавчих матеріалів, що відповідають темі, - законам, підзаконним актам, постановам Верховної Ради, Президента, Уряду України, кодексам з галузей права. Студенти також повинні вивчати літературу, яка відповідає окремим питанням теми і коротко викласти її у конспекті лекцій.

Важливою формою самостійної роботи студентів є підготовка до семінарських занять і поточних контрольних робіт по окремим темам курсу. Питання для підготовки до семінарських занять і контрольних робіт відомі заздалегідь. Студенту слід уважно ознайомитись із питаннями: знайти в конспекті лекцій, довідковій юридичній літературі, спеціальній літературі матеріал з конкретного питання і законспектувати його. Така робота має бути зроблена до кожного питання, і тоді на будь-яке з постановлених запитань студент матиме змогу дати задовільну відповідь, добре засвоїти його. Особливу увагу слід звернути на юридично-правові поняття, процеси, вміти дати чіткі їх визначення, розкрити сутність.

Найважливіша роль у самостійній роботі студентів надається набуттю ними науково-дослідницьких навичок, написанню рефератів і студентських наукових робіт. Ця робота, як правило, здійснюється під керівництвом викладача-консультанта. Починаючи роботу, студент має визначити для себе проблему, яка його цікавить, виділити коло найбільш важливих питань і після цього сформулювати тему реферату або наукової роботи самостійно чи разом з викладачем. Вона повинна бути чітко і конкретно сформульована. Після визначення теми необхідно ретельно розробити план, визначити метод розкриття кожного питання, яке сформульоване у плані. Після цього слід розпочати роботу по підбиранню та дослідженню відповідної літератури, це, як правило. Призводить до виходу за межі проблеми, що розглядається, охоплює багато близьких та суміжних питань. Задача студента полягає в тому, щоб скласти свої погляди на питання, що вивчаються, навчитися відділяти головне від другорядного, робити висновок і узагальнення, скласти список літератури, посилання на джерела, логічно викладати матеріал. Після цього слід переходити до написання реферату чи наукової роботи, а також підготувати усний виступ по даній проблемі в аудиторії.

Якщо ця робота буде проведена у повному обсязі, вона сприятиме формуванню глибоких навичок науково-дослідної діяльності майбутніх спеціалістів, засвоєнню важливіших проблем курсу "Основи права", підвищенню правової культури студентів.

 




Переглядів: 218

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модуль 1. | Навчальне видання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.