Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інформаційний текст

Індивідуальна робота

з предмету: Комунікативні технології

 

«Проблема питної води у світі»

 

 

Виконав: Студент групи ЖР-22

Ганущак Олег

Перевірила: Климанська Л.Д.

 

 

Львів 2014

Проблема води у ХХ1 столітті

 

Проблема питної води є сьогодні однією з найбільш актуальних у світі. Вода є одним із важливих елементів довкілля. Основними проблемами екології, які пов'язані з гідросферою планети, є умови забезпечення населення водою, її якістю та можливості її підвищення. До надавнього часу ці проблеми не стояли так гостро, в зв'язку з відносною чистотою природних джерел водопостачання та їх достатньою кількістю. Але в останні десятиріччя ситуація різко змінилася. Значна концентрація міського населення, різке збільшення промислових, транспортних, сільськогосподарських, енергетичнихта інших антропогенних викидів призвели до порушення якості води, появі в джералах водопостачання невластивих природньому середовищу хімічних, радіоактивних та біологічних агентів. Все це робить ефективне водозабезпечення населення провідною проблемою сучасності…

Інформаційний текст

За інформацією ООН, вже найближчим часом нашу планету може спіткати глобальна катастрофа – нестача питної води.

У XVIII-XIX століттях війни відбувалися за територію чи земельні володіння. В XX столітті – за право контролювати нафту та газ. У ХХІ столітті війни відбуватимуться за право контролювати не землю, не нафту, не газ, а передусім прісну воду.

За останні 50 років на нашій планеті вже відбулося понад 500 конфліктів між країнами у зв'язку з нестачею води, 21 з яких – із застосуванням зброї. 2011 року в Лівії найперші масові повітряні атаки припали на найбільший у світі водогін "Велика питна вода", який побудував Каддафі. Ця війна дасть назву для майбутніх конфліктів, яку вже було названо в Лівії "битвою за воду".

Людство всього за 200 останніх років перетворило 43% нашої планети в безлюдні пустелі. Це сталося після шаленого та безконтрольного розвитку промисловости та її викидів у повітря, річки та озера. Сьогодні ми використовуємо на 30% більше води, аніж планета може самостійно продукувати. Поки наша Земля не була густо заселеною і не було великих підприємств та заводів, то води всім вистачало. Але за останні роки внаслідок зростання кількости населення та збільшення навантаження на біосферу, води стало катастрофічно не вистачати. Вуглеводневий напрям розвитку цивілізації та блокування з боку нафто-газових магнатів перспективних науково-технічних розробок призвело до значного погіршення стану навколишнього середовища, зміни клімату та загострення проблеми з водопостачанням.

Людство використовує більше ніж 200 мільйонів літрів прісної води за секунду тільки на виробництво продуктів харчування. Уже сьогодні 700 мільйонів людей у 43-х країнах світу живуть за умов постійної нестачі прісної води. 1/6 частина населення Землі ніколи не пила чистої води, а 1/3 населення не має можливости витрачати воду на повсякденні потреби.

2011 року чисельність біженців із сухих (посушливих) регіонів планети в декілька разів перевищила кількість біженців, які втікали через збройні конфлікти. Більше 20-ти мільйонів так званих "водних емігрантів" покинули свої домівки, щоби розв'язати проблему нестачі питної води. Для прикладу, в країнах Сходу питна вода коштує у три рази більше, ніж сира нафта. Тому ми маємо розуміти, що інтереси світових транснаціональних компаній до прісної води з кожним роком будуть все більше й більше зростати. А хто контролює воду, той контролює і життя. У багатьох країнах світу рівень підземних річок знижується з катастрофічною швидкістю. А забруднених річок та озер, у яких навіть купатися (не те, щоби воду пити) не можна, кожного року збільшується. І це за умови зростання кількости населення Землі.

Індія та Пакистан вже більше 50-ти років конфліктують через прісну воду. Проблема полягає в тому, що три найбільші річки регіону починають своє русло в одній країні, а закінчують в іншій. Уже сьогодні населенню цих країн бракує чистої води. Тільки уявити собі, що в Індії чи в Пакистані, або в Китаї зникне чиста прісна вода. Тоді їм доведеться йти на крайні заходи: або війна, або масове переселення. Куди ж будуть переселятися народи, яким не вистачає важливого для життя ресурсу? Очевидно, що до Європи. Але чи всіх їх прийме Європа, яка вже і так потерпає від емігрантів. Велика ймовірність того, що вони також осідатимуть на території України, де й так уже більше як 6 мільйонів чужоземців. Сьогодні в Україні майже немає кордонів із Росією. У нас ліберальна політика щодо переселенців. Окрім того, в державі майже немає армії, яка повинна захищати кордони України.

За даними науковців, Ємен стане першою країною, звідки зникне прісна вода. Вже сьогодні там відбуваються збройні конфлікти за право попити чисту воду.

Автор:Леонід Богдан (http://www.svoboda.org.ua/dopysy/dopysy/040720/)




Переглядів: 2354

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задание № 70 | Текст переконливого характеру

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.076 сек.