Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні проблеми забезпечення безпеки життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях.

1.Попередження або зниження наслідків надзвичайних ситуацій.Суть цієї проблеми заключається у визначенні комплексу заходів з підвищення стійкості роботи об’єктів в надзвичайних ситуаціях. Вирішення цієї проблеми, перш за все, повинно базуватися на науково обґрунтованій суті поняття “Стійка робота об’єктів господарської діяльності (ОГД) в надзвичайних ситуаціях”, а також на визначенні факторів, які впливають на стійкість об’єкту.

Важливість і масштабність цієї проблеми ставить завдання мати пакет загально-державних нормативних документів обліку заходів з підвищення стійкості не тільки окремих об'єктів, але і населених пунктів (міст) в цілому. При цьому вимоги цих нормативних документів повинні бути обов’язковим до виконання на всій території держави при плануванні і будівництві нових об’єктів і при реконструкції діючих об’єктів. При цьому, в останньому випадку, оцінка стійкості повинна проводитись за єдиною методикою.

2. Захист населення в надзвичайних ситуаціях.Суть цієї проблеми заключається у визначенні принципів, способів захисту населення, а також комплексу заходів, що забезпечують виконання цього завдання. При вирішенні цієї проблеми потрібно здійснити захист населення від наслідків надзвичайних ситуацій (НС). Основним же наслідком НС є утворення осередків ураження, тобто території, в межах якої в результаті дії вражаючих факторів НС виникають пожежі, руйнування, зараження місцевості радіоактивними і сильнодійними отруйними речовинами (СДОР), а також може статися масове ураження людей і тварин. Тобто, проблему захисту населення необхідно вирішувати при дії багатьох вражаючих факторів, на всій території держави і для захисту великої кількості людей. Ось чому, ця проблема повинна вирішуватись комплексно, з використанням засобів, що є в наявності та з урахуванням конкретної обстановки що склалася.

3. Проведення рятувальних робіт.Суть цієї проблеми заключається у визначенні форм організацій, методів проведення рятувальних робіт, а також сил і засобів, які залучаються до їх проведення.

При вирішенні цієї проблеми виходять з того, що рятувальні роботи будуть проводитись в осередках ураження НС. При цьому будуть проводитись не лише рятувальні роботи, але і деякі інші невідкладні роботи не пов’язані з рятуванням людей, роботи, тобто будуть проводитись комплексно, як рятувальні, так і невідкладні роботи (РНР).

При вирішенні цієї проблеми велике значення має виконання певних умов, що підвищують ефективність проведення РНР. Такими умовами є своєчасне створення сил та засобів, що залучаються до проведення РНР, своєчасне ведення розвідки, швидке введення сил в осередок ураження, безперервне проведення РНР до їх повного завершення, оперативне управління силами, що залучаються до проведення РНР і всебічне забезпечення їх діяльності.

Проблеми забезпечення безпеки життєдіяльності в НС настільки важливі, специфічні і масштабні, що для їх вирішення у всіх розвинених країнах світу створена спеціальна система, що називається “Цивільна оборона”. Організаційна структура цивільної оборони України, її суть і завдання будуть розглянуті у другій частині програми. В Україні в 1993 р. прийнятий Закон “Про Цивільну оборону України”.

 




Переглядів: 245

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні проблеми забезпечення життєдіяльності в нормальних умовах середовища проживання. | Теоретичні основи безпеки життєдіяльності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.