Помилки реєстрації можуть бути випадковими або систематичними.
Проблема надання органам державного управління, окремим підприємствам та організаціям, науковцям та фахівцям надійної, достовірної та репрезентативної статистичної інформації завжди була і залишається центральною у теорії та практиці статистичної науки. Точністю вважається міра відповідності даних спостереження дійсній їх величині, достовірністю — міра об'єктивного відображення суті явищ і процесів. Чим ближче значення показників, отриманих в результаті спостереження, їх фактичним значенням, тим вище точність статистичного спостереження.
Опитування може проводитись також у формі інтерв'ю. Цей спосіб допускає довільність відповідей респондентів на поставлені питання, з'ясування їх думок.
Прианкетному опитуванніанкети респондентам вручають особисто або висилають поштою.
4. Помилки статистичного спостереження та способи їх виправлення.
Розбіжності між даними спостереження і дійсним значенням показників, що вивчаються, називаютьпомилками спостереження, які можна класифікувати на кілька груп.
Помилки репрезентативностімають місце тільки при вибірковому спостереженні. Вони виникають внаслідок того, що відібрана для обстеження частина сукупності не досить точно відображає всю досліджувану сукупність.
Помилки реєстрації— це помилки, які виникли внаслідок неправильного встановлення фактів, або неправильного їх запису, або того і іншого разом. Вони допускаються як при суцільному так і несуцільному спостереженні.
Випадкові помилкивиникають внаслідок дії випадкових не-передбачуваних причин і спричиняють відхилення даних в сторону збільшення чи зменшення. Такі помилки частіше бувають ненавмисними, вони не є небезпечними, оскільки вплив їх на узагальнюючі показники урівноважується.
Систематичні помилкивиникають з якоїсь певної причини і діють, як правило, в одному напрямку: або заниження, або завищення. Причиною може бути несправність вимірювальних приладів, неправильне розуміння реєстратором окремих вказівок щодо заповнення бланків та ін.