Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пропозиція робочої сили на ринку праці з недосконалою конкуренцією.

У дійсності ринок праці далекий від ідеальної моделі досконалої конкуренції.

Недосконала конкуренція виникає за наявності невеликої працівників чи роботодавців, які можуть помітно вплинути на ринкову ціну робочої сили.

Обстеження, проведені в масштабах країни, виявили існування значної іммобізації праці протягом як короткочас-ного, так і тривалого періоду. Через незнання, інертність, приналежність до певного місця або певної спеціальності оволодіння новими високооплачуваними професіями може виявитися не під силу робітникам. Тому зберігаються відмінності у розмірах заробітної плати.

Обмежена рухливість заробітної плати свідчить про те, що конкуренція на ринку праці не є досконалою. Обмеженість руху заробітної плати зумовлена певними обмеженнями:

· Географічні – робітники суто географічно прив’язані до своїх місць проживання

· Інституціональні – встановлюються певними установами (наприклад, профспілками)

· Соціологічні – різні верстви населення отримують різну заробітну плату за однакову роботу.

Політика, що проводиться фірмами в галузі заробітної пла­ти є додатковим свідченням недосконалості конкуренції на ринку праці. Окрема фірма будь-якого розміру повинна здійснювати певну політику заробітної плати. Коли на ринку праці панують умови досконалої конкуренції, фірмі не треба встановлювати свої ставки заробітної плати.

Конкуренція не має на 100% характеру досконалої, але це не означає, що роль її повинна дорівнювати нулю. І дійсність є сполученням конкуренції та певних елементів монопольної могутності, які впливають на розміри сплачуваної заробітної плати.

Тому пропозиція робочої сили впливає на рівень заробітної плати, яку встановлює роботодавець за реальних умов недосконалої конкуренції. Якими б не були розміри підприемства, у будь-якому випадку роботодавець визначає суму заробітної плати за кожен вид робіт, а потім вирішує, скільки чоловік з тих, хто згоден працювати за таку плату, буде прийнято. Встановивши кількість цих робітників, працедаваць може з часом змінити ставку заробітної плати на своєму підприємстві.

Навіть ї випадках відсутності профспілкових організацій дослідники вважають ринок праці найнедосконалішим ринком. Робітники, як правило, не мають інформації про наявність вакантних місць роботи у межах свого міста, а також в інших місцях. Якби хоч невелика частина робітників стежила за можливостями перейти на більш високооплачувану роботу, цього би вистачило для зникнення відмінностей у розмірах заробітної плати. Проте дослідження показують, що навіть у межах одного району вони існують, і цей факт неможливо пояснити, виходячи з припущення про існування на ринку праці досконалої конкуренції.




Переглядів: 410

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пропозиція факторів виробництва | Попит на досконало конкурентному ринку праці.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.