Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Сальвадор Далі — яскравий виразник модерністських течій в культурі XX ст.»

11.05.1904—23.01.1989) — видатнийіспанськийхудожник-сюрре- аліст.

Талант Сальвадора Далі до живопису проявився у досить юно­му віці. Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому виповнилося 10 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійни­ми фарбами. У містечку Фігерасі Далі брав уроки рисунка у професора Жоана Нуньєса. На початку 1920-х років Далі захоплювався роботами футури­стів, проте був сповнений рішучості створити власний стиль у жи­вописі. У цей період інтерес Далі був прикутий до витворів велико­го генія кубізму Павло Пікассо. У тогочасних картинах Далі мож­на помітити вплив кубізму («Молода дівчина», 1923).

Вступивши до гурту, що об'єднався навколо Андре Бретона, він почав створювати свої перші сюрреалістичні роботи («Кров солод­ша за мед», 1928; «Світлірадощі», 1929). У цей період Далі закохався в Олену Дьякову (Галу). На той час вона була дружиною письменника Поля Елюара. Саме ця жінка на все життя стала музою генія Далі. 1934 року Далі та Гала побра­лися. Гала жила життям Далі, а він обожнював її, захоплювався нею. Наприкінці 1960-х років взаємини між Далі й Галою зміни­лися на гірше.

Картини, що принесли йому популярність («Час, що розплився»; «Постійність пам'яті»). Незмінними те­мами його творінь були руйнування, тлінність, смерть.

1937 року Далі відвідує Італію з метою ознайомлення з живо­писом епохи Відродження. Після окупації Франції німцями (1940) Далі їде до Каліфорнії (США), де відкриває нову майстерню. Са­ме там великий геній пише, напевно, одну з найкращих своїх книг — «Таємне життя Сальвадора Далі, написане ним самим». Коли цю книгу 1942 року було видано, вона відразу викликала критику з боку преси і прихильників пуританського товариства.

1953 року відбувається велика ретроспективна виставка Саль­вадора Далі в Римі (24 картини, 27 малюнків і 102 акварелі). Ра­ніше, 1951 року, напередодні «холодної війни», Далі розробляє теорію «атомарного мистецтва», опубліковану в цьому ж році в «Містичному маніфесті». Він ставить собі за мету повідомити глядачеві ідею про сталість духовного буття навіть після зникнен­ня матерії («Голова Рафаеля, що відривається», 1951).

Наприкінці 1950-х років геніальність великого художника бу­ла поза сумнівом. Полотна, написані Далі у 1960-ті роки, оцінюва­ли у величезні суми. Багато хто із мільйонерів уважав за необхідне мати у своїй колекції картини Далі.

У листопаді 1988 року Далі потрапив до клініки із діагно­зом «серцева недостатність». Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року. Його тіло забальзамували (на його прохання) та поховали в центрі однойменного музею під нічим не позначеною плитою. Життя цієї людини було яскравим і геніальним. Сальва­дора Далі можна сміливо назвати неповторним найбільшим генієм сюрреалізму XX ст.

Сальвадор Далі — людина, чий багатогранний талант уплинув на розвиток світової культури і мистецтва.Генієві було тісно в рідній країні і своєму часі: проникаючи у суть речей, охоплюючи своїм незвичайним розумом, здається, увесь Усесвіт, він оголяв свій світогляд, створюючи сюрреалістич­ні картини, сповнені яскравими і суперечливими образами.




Переглядів: 1380

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | На яких традиціях ґрунтується архітектурне мистецтво польсько-литовської доби?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.