Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Відчуження Майна

Лис 16 2012 / 11:06 am Написав: adminПрокоментуй!

   

Відчуження майна передбачає передачу речей у власність інших осіб, а також право власності на нього, включаючи права, виражені в цінних паперах. Не є відчуженням відмова від права на майно, передача речей в користування, надання тимчасового права на користування майном, інтелектуальною власністю, а також надання прав на відчуження у майбутньому.

Відчуженню підлягають лише речі, грошові кошти, права. Не можна відчужувати послуги та об’єкти інтелектуальної власності.

Підставами виникнення права власності можуть виступати: виготовлення речі для себе; придбання речі на основі договорів дарування, міни, купівлі-продажу, а також інших угод; спадкування; привласнення знайденого майна. Право власності може переходити як на рухоме, так і нерухоме майно. Перелік нерухомого майна, а також рухомого, на яке може закріплюватися право власності, який закріплений в законодавчих актах, не є вичерпним.

При відмові або втрати права власності на річ, її знищенні, а також відчуженні власником речі іншим особам, інших випадках право власності припиняється.

За законом відчуження нерухомого майна можливе у зв’язку з вилученням відповідного ділянки, на якій воно знаходиться у разі неналежного використання землі або необхідністю її використання для державних потреб.

Відчуження майна проводиться на підставі договорів: дарування, купівлі-продажу, міни та інших. При укладенні договору купівлі-продажу, що продає сторона передає річ у власність покупця, а той у свою чергу приймає товар і оплачує його вартість. Це ж правило відноситься і до продажу майнових прав.

При відчуженні за договором міни одна особа передає у власність іншій свій товар в обмін. При цьому кожна зі сторін фактично є продавцем і покупцем і зобов’язується передати свій товар і прийняти товар іншої особи.

При договорі дарування дарувальник на безоплатній основі передає обдаровуваному майно або право на майно у власність або звільняє від майнових обов’язків перед собою або має відношення до угоди третьою особою.

Відчуження майна може виражатися у формі пожертвування, під яким розуміють його дарування в суспільно корисних цілях. Так, пожертвування передають у різні установи соціального захисту, виховні установи, лікарні та інші лікувальні організації, благодійні та релігійні організації, громадянам, підприємствам.

При внесенні передбаченої договором ціни викупу за договором оренди, а також після закінчення терміну оренди, орендоване майно стає власністю орендаря.

Відчуження майна за договором ренти передбачає передачу одержувачем ренти майна у власність виплачує ренту особі, а той в свою чергу за це періодично виплачує певну грошову суму на його утримання. За договором рента може бути постійною, тобто безстроковою, або довічної. Договір ренти повинен бути нотаріально посвідчений, а в разі, якщо майно є нерухомим, то договір підлягає держреєстрації. Відчужуване майно під виплату ренти може передаватися у власність платника ренти платно або безкоштовно. При платній передачі застосовують правила купівлі-продажу, а при безоплатній – правила договору дарування.

Майно може бути відчужене і шляхом звернення стягнення на нього за наявними зобов’язаннями. В оновному це відбувається за рішенням суду. При цьому право власності припиняється з моменту передачі його іншій особі, у якої в свою чергу виникає право власності на цю річ.

Відчуження земельних ділянок не може проводитися без вагомих підстав. Його власник не пізніше ніж за рік має бути письмово попереджений про відчуження для державних потреб за допомогою викупу.

Коли вилучення ділянки у цілях державних потреб без припинення права власності неможливо, майно можуть вилучити за допомогою викупу або реалізації з публічних торгів.

Однак у випадку, якщо на суді державний орган не зможе довести, що відчуження ділянки не можна зробити, не припиняючи права власності на нього, то вилучення неможливо.

Державне підприємство (ДП) — підприємство, засноване на державній власності, в тому числі казенне підприємство.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Україні існує 11 175 утворених при міністерствах і відомствах державних госпрозрахункових підприємств, установ та організацій. Зокрема, 7 608 з них входять до сфери управління міністерств, 3 567 – інших центральних органів виконавчої влади[1].




Переглядів: 299

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адміністративні правовідносини | Законність і правопорядок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.