Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

Спадкування (Inheritance) — це процес, за допомогою якого один об'єкт може здобувати властивості іншого. Точніше, об'єкт може успадковувати основні властивості іншого об'єкта і додавати до них риси, характерні тільки для нього. Спадкування є важливим, оскільки воно дозволяє підтримувати концепцію ієрархії класів. Застосування ієрархії класів робить керованими великі потоки інформації. Наприклад, подумайте про опис житлового будинку. Будинок — це частина загального класу, названого будівлею. З іншого боку,будівля — це частина більш загального класу-конструкції, що є частиною ще більш загального класу об'єктів, який можна назватистворенням рук людини. У кожнім випадку породжений клас успадковує всі, зв'язані з батьком, якості і додає до них свої власні визначальні характеристики. Без використання ієрархії класів, для кожного об'єкта довелося б задати всі характеристики, які б вичерпно його визначали. Однак при використанні спадкування, можна описати об'єкт шляхом визначення того загального класу (або класів), до якого він відноситься, з тими спеціальними рисами, що роблять об'єкт унікальним.

Стосовно до мови C, спадкування — це механізм, за допомогою якого один клас може успадковувати властивості іншого. Спадкування дозволяє будувати ієрархію класів, переходячи від більш загальних до більш спеціалізованих.

Для початку необхідно визначити два терміни, які звичайно використовують під час обговорення спадкування. Коли один клас успадковується іншим, клас, що успадковується, називають базовим класом (base class). Клас, що успадковує, називають похідним класом (derived class). Звичайно процес спадкування починається з завдання базового класу. Базовий клас визначає всі ті якості, що будуть загальними для всіх похідних класів. По суті, базовий клас являє собою найбільш загальний опис ряду характерних рис. Похідний клас успадковує ці загальні риси і додає властивості, характерні для даного класу.

Класи, що знаходяться ближче до початку ієрархії, поєднують у собі найбільш загальні риси для всіх нижчележащих класів. В міру просування вниз по ієрархії класи здобувають усе більше конкретних рис. Множинне спадкування дозволяє одному класу мати властивості двох і більш батьківських класів.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Варіант 6. | Ключі доступу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.