На початковій стадії проводяться роботи з формування вихідних вимог до продукції, які, як правило, включають: складання заявки на розробку і освоєння, створення аванпроект, науково-дослідні роботи та підготовку технічного завдання.
Технічне завдання, як правило, складається з наступних розділів: найменування і область застосування продукції, підстава для розробки, мета та призначення розробки, технічні вимоги, економічні показники, стадії і етапи розробки, порядок контролю і приймання, додатки.
Замовник формує вихідні вимоги, для створення продукції необхідного технічного рівня.
Розробник здійснює розробку технічного завдання на основі вихідних вимог замовника, а також з урахуванням результатів виконаних науково-дослідних і експериментальних робіт, аналізу передових досягнень вітчизняної та зарубіжної техніки, прогресивних типажів і систем машин і устаткування, вивчення патентної документації, вимог зовнішнього та внутрішнього ринків.
Замовник разом з розробником в технічному завданні визначають порядок процесу здачі та приймання результатів розробки:
- Види виготовлених зразків (експериментальних, досвідчених, головних);
- Категорії випробувань;
- Розгляд результатів на приймальній комісії та її склад;
- Документи, надані на приймання.
Виробник визначає необхідність участі розробника у підготовці і освоєнні виробництва продукції. При необхідності вони спільно розробляють документи, що входять до складу технологічної підготовки виробництва, проводять кваліфікаційні випробування.
Дія технічного завдання закінчується після затвердження акту приймальної комісії.