Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Одиниці фізичних величин

Одиниця фізичної величини - фізична величина, якій за визначенням присвоєно числове значення, рівне 1. Різні одиниці однієї і тієї ж величини відрізняються один від одного своїм розміром. Так, розмір кілограма в 1000 разів більше розміру грама, розмір хвилини в 60 разів більше розміру секунди. Одиницю фізичної величини можна вибрати довільно, тобто незалежно від інших одиниць: одиниця довжини - метр, одиниця маси - кілограм, одиниця температури - градус і т.д.

Для більшості величин одиниці отримують за формулами, що виражає залежність між фізичними величинами. У цьому випадку одиниці величин будуть виражатися через одиниці інших величин. Наприклад, одиниця швидкості - метр за секунду (м / с), одиниця щільності - кілограм на метр в квадраті (кг / м 2). Одиниці, утворені за допомогою формул, - похідні одиниці.

Одиницю можна отримати також множенням або поділом основної або похідної одиниці на ціле число, зазвичай на 10. Такі одиниці називають кратними (наприклад, 1 км - 103 м, 1 кВт - 103 Вт) або слушними (наприклад, 1 мм - 10-3 м).

Сукупність основних і похідних одиниць, що відносяться до деякої системі величин і утворена відповідно до прийнятих принципами, - система одиниць фізичних величин.

Виникла необхідність мати єдину систему, яка б включала в себе одиниці величин для всіх розділів фізики. У 1960 р. на XI Генеральної конференції з мір та ваг Міжнародної організації мір і ваг (МОМВ) була прийнята Міжнародна система одиниць (Sİ), що складається з семи основних одиниць, двох додаткових і необхідного числа похідних.

Основними одиницями є: довжини - метр (м), маси - кілограм (кг), часу - секунда (с), сили електричного струму - ампер (А), термодинамічної температури - коливань (К), сили світла - кандела (кд), кількості речовини - моль (моль).

Три перші одиниці (метр, кілограм, секунда) дозволяють утворити похідні одиниці для вимірювання механічних і акустичних величин. При додаванні до них четвертої (Кельвіна) можна утворити похідні одиниці для вимірювання теплових величин.

Метр, кілограм, секунда, ампер служать основою для утворення похідних одиниць в галузі електричних, магнітних вимірювань та вимірювань іонізуючих випромінювань, а моль використовується для утворення одиниць у галузі фізико-хімічних вимірювань.

Додатковими у Міжнародній системі є одиниця плоского кута (радіан) і одиниця тілесного кута (стерадіан). Вони використовуються для утворення похідних одиниць, пов'язаних з кутовими величинами (наприклад, кутова швидкість, світловий потік та ін.) У практичних завданнях для вимірювання кутових величин використовуються кутовий градус, хвилина, секунда.

 




Переглядів: 597

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізичні величини та їх вимірювання | Еталони одиниць фізичних величин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.