Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правові основи метрологічної діяльності

Відповідальність за порушення метрологічних норм і правил встановлена Законом України "Про забезпечення єдності вимірювань".

До юридичним і фізичним особам, а також до державних органів управління, винним у порушенні метрологічних правил і норм, що застосовуються відповідні положення чинного адміністративного, цивільного чи кримінального законодавства. Відповідно до законодавства про працю фізичні особи можуть залучатися до дисциплінарної відповідальності адміністрацією підприємства.

 

Міжнародне співробітництво в галузі метрології

Міжнародна організація мір і ваг (МОМВ) була створена в 1875 р. на основі підписання Метричної конвенції, мета якої - уніфікація національних систем одиниць вимірювання фізичних величин і встановлення єдиних еталонів.

Міжнародне бюро мір і ваг (МБМВ) - перша міжнародна науково-дослідна лабораторія, яка зберігає і підтримує міжнародні еталони. Головна практичне завдання МБМВ - звірення національних еталонів з між народними.

Міжнародна організація законодавчої метрології (МОЗМ) заснована на основі міжурядової Конвенції в 1956 р. Мета МОЗМ - розробка загальних питань законодавчої метрології, в тому числі встановлення класів точності засобів вимірювань, забезпечення однаковості визначення типів і зразків систем вимірювальних засобів, рекомендації з випробувань з метою встановлення однаковості метрологічних характеристик засобів вимірювань незалежно від країни-виробника, визначення порядку повірки та калібрування засобів вимірювань.

Україну в МОЗМ представляє Держстандарт України, а також ряд міністерств і відомств. Облік нових рекомендацій, прийнятих МОЗМ, дозволяє удосконалювати метрологічну діяльність у країні, гармонізувати її з міжнародними правилами та нормами, що необхідно для подальшого вдосконалення міжнародних торгово-економічних зв'язків.

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ

Контрольна робота включає три питання по одному з розділів дисципліни, питання береться з розділу дисципліни по останній цифрі в заліковій книжці.

 




Переглядів: 398

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Похибки вимірювань | Стандартизація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.