Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технічна характеристика регулятора контактного зварювання типу РКС-801-1

Номінальна робоча напруга живлення мережі, В………..………….………..

Номінальна частота живлення мережі, Гц…………………………...........50±0.75

Мережі регулювання тривалості позиції зварювального

циклу (в періодах частоти мережі)*

попередне стискання……………………………………………….........................3

стискання………………………………………..…………………………….. 01-99

зварювання 1…………..……………………………….…………….01-99

зварювання 2………………………………….………….…………..01-99

охолодження……………………………………………………………..1-9

проковування 1**………………………………………..……………01-99

проковування 2**…………………………………….…………….…01-99

пауза…………………………………………………...………………01-99

включення зусилля проковуванням (підвищеного зусилля 2)

відносно кінця позиції “Зварювання 1”***……….…..………….....…1-9

Середнє значення напруги живлення електропневмоклапанів на опір 51±5%Ом при номінальній напрузі живлення мережі, В………………………….…24±2.5

Параметри імпульсу включення тиристорів на опір 6.02м±5%

амплітуда, В…………………………………………………….……..20±5

тривалість, мкс……………..………………………..........………200±100

Нижня границя регулювання діючого значення зварювального струму, % не більше………………………………………………………………………….…..50

Зміна діючого значення зварювального струму при коливаннях напруги живлення мережі від +5 до –10%, не більше ****………………………...……±3

Максимальний час модуляції переднього фронту першого імпульсу зварювального струму позиції “Зварювання 1”(при значенні позиції “Охолодження” рівний 1 періоду), с………………….……..….…….…0.2±0.08

Число імпульсів зварювального струму…..………………...……………..(1¸9)+1

ПРИМІТКИ:

 

* Перша межа вказана для множника “х1”

Друга межа вказана для множника “х2”

** Діапазон вказаний без врахування впливу на тривалість позицій зміни полярності включення першої напівхвилі зварювального струму. З врахуванням цього вплив тривалості зменшується на 0.5 періоду в порівнянні з вказаним.

*** Підвищення зусилля не включається, якщо значення позиції “Проковування” менше значення затримки (1…9 періода).

**** Значення приведено для випадку встановлення тумблера “Стабілізація струму” в положення включеної системи стабілізації зварювального струму і cos j =0.4. Для інших значень cos j допускається стабілізація в межах ±5%.

 

Регулятор контактного зварювання РКС-801-1 (рис. 3.6) складається з корпусу 1, ручки для транспортування 2. На передній панелі встановлені цифровий покажчик 3 параметрів режиму зварювання і приведені функціональні символи 4, змонтовані сигнальні лампочки 5, перемикачі режимів 6 і запобіжник 7.

Конструктивно регулятор розділений на функціональні блоки:

- блок живлення, який складається із трансформатора і блока стабілізаторів на печатній платі і служить для перетворення напруги живлення мережі в напругу необхідної форми і величини для живлення всіх блоків регулятора;

- блок циклу, елементи якого розміщені на печатній платі, призначений для задання необхідної циклограми роботи контактної машини;

- блок рахунку, призначений для перетворення двійково-десяткового ходу і погодження з заданими значеннями тривалості позицій перемикача;

- блок регулювання струму, призначений для керування фазою включення тиристорного контактора. В схему фазового регулювання входить також понижувальний трансформатор, через який вводиться напруга з тиристорів контактора;

- блок підсилювачів, призначений для підсилення імпульсів керування тиристорним контактором, а також для включення клапанів.

 

Керування регуляторами проводиться шляхом замикання і розмикання контактів зварювальної машини.

Розглянемо роботу регулятора в режимі одиничного зварювання. При подачі на регулятор напруги мережі засвічується світло діод “∞” на передній панелі.

При замиканні контактів кнопки зварювальних кліщів, сигнал подається на блок циклу і починається “Попередній стиск”. Одночасно, на блоці рахунку лічильник виробляє імпульси рахунку для позиції “х1”, а для “х10”. При збіганні кількості імпульсів на дешифраторах з кількістю періодів встановлених на перемикачі позицій “Передній стиск”, в блок циклу поступає сигнал, що запускає рахунок позиції “Стиск”. Потім відпрацьовуються позиції циклу “Зварювання 1”, “Проковування 1”, “Зварювання 2”, “Проковування 2”.

 
 

Рисунок 3.6-Загальний вигляд передньої панелі регулятора контактного зварювання типу РКС-801

1-корпус регулятора контактного зварювання; 2-ручка; 3-цифровий покажчик; 4-функціональні символи; 5-сигнальні лампочки; 6-переключателі режимів; 7-запобіжник.

 

При постійно замкнених контактах кнопки автоматично повторюється зварювальний цикл, якщо тумблер режиму роботи в положенні “Серія зварювань” і дає тільки один цикл в положенні “Одиночне зварювання”, в режимі “Серія зварювань” витримка “Попередній стиск” включається після проходження витримки “Стиск” забезпечується проходження повного зварювального циклу. У випадку розмикання кнопки на витримці “Стиск” забезпечується повернення у вихідне положення електродів зварювальної машини.

Індикація проходження зварювального циклу здійснюється за допомогою світлодіодів, встановлених на лицевій панелі.

Для роботи регулятора за циклом тривалості кожної витримки повинні бути не менше “01” (1 період).

Блок регулювання струму забезпечує формування імпульсів керування тиристорним контактором, автоматичне регулювання cos j і стабілізацію зварювального струму.

Блок підсилювачів призначений для підсилення імпульсів керування тиристорним контактором і включення електромагнітних клапанів.

В блоці передбачений електронний захист кіл живлення клапанів від перевантажень за струмом. Індикація спрацювання здійснюється за допомогою світлодіода на лицевій панелі.

Величина зварювального струму для позицій “Зварювання 1” і “Зварювання 2” задається перемикачами “Нагрів 1” і “Нагрів 2” відповідно. Нульове положення перемикача відповідає мінімальній величині зварювального струму (50%), положення “9” – максимальне.

Перемикачем “Компенсація” можна відключити стабілізацію, що збільшує величину струму на 15 % .

Зварювальний струм можна відключити тумблером “Струм включений”. Такий режим необхідний при налагодженні машини.

Регулятор виконує також наступні функції:

- в режимі імпульсного зварювання позиції “Охолодження” і “Зварювання 1” може спрацьовувати до 9 разів в одному циклі. Кількість імпульсів задається перемикачем “Число імпульсів”.

- перший імпульс зварювального струму позиції “Зварювання 1” може бути модульований. Суть модуляції полягає в тому, що перша півхвиля зварювального струму має значення максимальної величини і за 10 періодів наростає до максимального значення (яке повинно бути встановлено перемикачем “Нагрів 1”). При встановленні перемикача “Наростання” в положенні “9” час модуляції найбільший і складає 0,2с. При встановленні перемикача в положення “С” імпульс не модулюється.

- електромагнітний клапан, що керується регулятором, здійснює додаткове обтискання деталі на позиціях “Стиск” (підвищене зусилля 1) і на позиціях “Проковування 1”, “Зварювання 2”, “Проковування 2” (підвищене зусилля 2). Підвищені зусилля можуть бути відключені відповідними тумблерами. Індикація роботи еклектромагнітного клапана здійснюється світлодіодом. Спрацювання електромагнітного клапана на “підвищення зусилля 2” можна затримати на 1…9 періодів з моменту закінчення позиції “Зварювання 1” за допомогою відповідного перемикача (тривалість позиції “Проковування 1” повинна бути не менше значення затримки).

 

3.2.1.4. Призначення контактора тиристорного

 

Контактор тиристорний КТ-О7УХЛ4, призначений для комплектації точкових, шовних та рельєфних контактних зварювальних машин і служить для комутації та керування однофазним струмом промислової частоти, при наявності блока керування з синхронним включенням зварювального струму.

 

Технічна характеристика тиристорного контактора КТ-07.

 

Параметри мережі живлення:

напруга живлення, В……………….………………………..……….…220–380

частота живлення мережі, Гц…………………………………….……………50

Номінальний струм при ПВ=20% і тривалість імпульсу

струму 0.5 с, А………………….………………………….…………...……480

 

Керування контакторам здійснюється від синхронних регуляторів зварювання типів РКС-502, РКС-801, що видають на виході однополярні імпульси з параметрами:

напруга 20 В ± 5 В на опорі 6.2 Ом ± 8%;

тривалість (на рівні не нижче 15 В) 200±100 мкс;

частота, в два рази перевищує частоту мережі.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРИЗНАЧЕННЯ БУДОВА ОСНОВНИХ ВУЗЛІВ І СИСТЕМ МАШИНИ. | Пневматична система машини типу МТП-1401

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.