Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Наші земляки-музиканти

Хмельниччина була колискою багатьох пісень, зокрема таких загальновідомих, як "Гандзя", "За Сибіром сонце сходить", "Дивлюсь я на небо", "Закувала та сива зозуля". Тут народились або тривалий час жили і творили композитори Владислав Заремба, Антон Шашкевич, Микола Леонтович... Сьогодні традиції музичної культури наших земляків примножуються в творах нових митців.

Уродженець міста Кам'янця-Подільського П.А. Ладиженський після закінчення композиторського факультету Київської консерваторії вже 12 років працює викладачем Криворізького музичного училища. В його творчому доробку балети "Вій" за мотивами повісті М.В. Гоголя і "Місяць росте на небосхилі", симфонія, чотири кантати, кілька сонат, прелюдій, дитячих п'єс, пісень, обробок для різних інструментів. У 1976 році Петро Анатолійович видав збірник диктантів для музичних училищ і консерваторій.

У селі Подільське Летичівського району народився Г.Н. Цицалюк, який закінчив Львівську консерваторію. У 1953-1957 роках був художнім керівником Вінницької філармонії, потім став викладачем у Харківському інституті мистецтв, де нині виконує обов'язки професора. Він - голова правління Харківської організації Спілки композиторів України, член правління СК СРСР. За заслуги в підготовці музичних кадрів та композиторську діяльність у 1973 році удостоєний звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР. Створив поеми "Легендарні партизани", "Отакар Ярош", симфонію, кілька сюїт, фуги, пісні, музику для театральних вистав. Має нагороди.
Наймолодший представник Хмельниччини у Спілці композиторів України О. М. Яковчук народився 21 травня 1952 року в с.Черче Чемеровецького району. Закінчив Київську консерваторію і в 1976-79 роках був редактором музичного мовлення Українського радіо. Нині на творчій роботі. У 1977 році вперше була виконана його опера "Незабутнє" за мотивами однойменного твору О.Довженка. За останні роки створив "Баладу про безсмертя", симфонічну поему "Золоті ворота", "Рондо", цикл п'єс для дітей "Пастелі", романси, естрадні пісні, музику до театральних вистав і кінофільмів.

Музикознавець О.Я. Шреєр-Ткаченко народилась у селі Красноставці Чемеровецького району. У 1940 році закінчила історико-теоретичний факультет Київської консерваторії, у 1947 році - аспірантуру і захистила кандидатську дисертацію з теми "Українська пісня-романс в її витоках розвитку". За довгі роки роботи видала такі монографії та брошури: "М.В. Лисенко". "Чайковський та Україна", "Нариси з історії української музики в 2-х томах", "Народжена Жовтнем" (про українську масову пісню першого післяреволюційного десятиліття) та інші, її статті вмішено у Великій Радянській енциклопедії. Всесвітній енциклопедії "Музика в історії і сучасності", Українській Радянській Енциклопедії.

Крім уродженців області, в нашому краї працювали: у 1953-54 роках диригент Хмельницького музично-драматичного театру імені Г.І. Петровського музикознавець і композитор Л.3. Мазепа, а в Хмельницькому музичному училищі у 1981-му був викладачем композитор В.І. Степурко...

 




Переглядів: 376

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія розвитку музейної справи в Україні | Національно-культурні осередки у нашому місті.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.