Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



IV Універсал ЦР. Брестський мир.

Війна, яку розгорнула проти УНР Радянська Росія, спонукала ЦР рішуче відмежуватися від режиму більшовицької диктатури. Крім того, треба було самостійно виступити на мирних переговорах у Брест–Литовську, які вже почалися.

Закрите засідання Малої ради, на якому обговорювався текст 4 універсалу, почалося 22(9) січня 1918р. і тривало 3 дні. У ніч на 25 січня на відкритому засіданні в будинку Педагогічного музею М. Грушевський оприлюднив останній Універсал ЦР.

Зміст Четвертого універсалу:

1.Проголошено самостійність і незалежність УНР як вільної суверенної держави українського народу й наголошено на її прагненні мирно співіснувати з сусідніми народами.

2.Підтверджено всі демократичні свободи, оголошені ІІІ універсалом, наголошено на праві всіх націй УНР на національно-персональну автономію.

3.Підтверджено повноваження влади УЦР до моменту скликання Українських установчих зборів.

4.Повідомлено про перетворення Генерального Секретаріату на Раду Народних Міністрів та доручено їй продовжувати переговори з Центральними державами й укласти мирний договір.

5.Призначено вибори до місцевих органів влади.

6.Встановлено термін передачі соціалізованої землі – до початку весняних робіт.

7.Викладено вимоги РНМ негайно приступити до відновлення промисловості, з переведенням її на виробництво мирної продукції.

8.Оголошено про державний контроль над банками, найважливішими галузями торгівлі, експортом-імпортом та ціноутворенням, з встановленням монополії на найбільш прибуткову продукцію.

9.Заклик до уряду та громадян уряду УНР дати відсіч більшовикам. Оголошено про цілковитий розпуск постійної армії та організацію замість неї народної міліції.

Центральна рада оголосила Четвертий універсал у ситуації кризи національного руху і втрати довіри до своїх дій з боку суспільства. Російські війська швидко захоплювали територію України. Керівники УЦР не змогли протиставити їм істотні військові сили.

9 лютого (27 січня) 1918р. ухвалено перший у світовій війні мирний (Брестський) договір між УНР з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною давали згоду на передачу їй Холмщини з Підляшшям і на відокремлення західноукраїнських земель у складі Австро-Угорщини в окремий коронний край. Сторони відмовлялися від взаємних претензій на відшкодування збитків, спричинених війною, обмінювалися військовополоненими й зобов’язувалися відновити взаємні економічні відносини. Українська делегація не приховувала, що ЦР потребує негайної збройної допомоги.

 




Переглядів: 1172

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Українсько – Російська війна 1917-1918 рр. Бій під Крутами | Україна у добу Директорії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.