Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конденсатори з оксидним діелектриком

 

До них відносяться:

- оксидно-електролітичні алюмінієві конденсатори (К50);

- обємно-пористі танталові конденсатори (К52);

- оксидно-напівпровідникові конденсатори (К53).

В конденсаторах з оксидним діелектриком одним електродом (анодом) є метал (алюміній, тантал, ніобій), а другим електродом (катодом) - електроліт. Між металом та електролітом виникає оксидна плівка, яка і є робочим діелектриком. В оксиднонапівпровідникових конденсаторах між електродами розміщують напівпровідник (двоокис марганцю).

Оксидний шар між електродами має невелику товщину (долі мікрон), але високу пористість (розпушену поверхність), тому велику площину і велике значення діелектричної проникності (є = 10... 100). Це дозволяє створювати конденсатори з великим значенням ємності (від 0,5 до 5000 мкФ).

Однак, наявність у оксидних конденсаторах електроліту, який має більший питомий опір ніж металеві електроди, призводить до підвищених втрат. Крім того оксидні конденсатори мають низький температурний та частотний діапазони, а також низьку стабільність параметрів в часі завдяки висиханню електроліту.

В залежності від матеріалу анода, конденсатори з оксидним діелектриком, поділяють на алюмінієві, танталові та ніобієві. Танталові та ніобієві конденсатори мають велику питому ємність, оскільки оксидний шар на танталі та ніобії має більшу діелектричну проникність і електричну міцність, а велика хімічна стійкість тантала і ніобія дозволяє застосовувати більш агресивні електроліти, які мають малий питомий опір, що призводить до зменшення втрат і зростанню стабільності параметрів конденсаторів

Робоча напруга не перевищує: на алюмінієвіх - 450В, на танталових і ніобієвих -100-150В.

Нормальна робота оксидних конденсаторів забезпечується тільки при вірному його підключенні в ланцюг, тобто тоді, коли позитивний потенціал підключається до анода, а негативний - до катода. Невірне підключення конденсатора призводить до проходження великого струму крізь нього і виходу його з ладу. Це відноситься до полярних конденсаторів.

 

 

Тому полярні конденсатори можуть застосовуватися тільки для роботи в ланцюгах постійного та пульсуючого струму - в фільтрах джерела живлення, в перехідних та розподільчих контурах.

Для електричних ланцюгів, де полярність напруги змінюється, застосовуються неполярні конденсатори. Вони можуть розглядатися, як два полярні конденсатори, які включені назустріч один одному та поєднані в спільному корпусі. Практично, іноді при відсутності неполярних конденсаторів, включають зустрічно два однакових полярних.

До нових оксидно - напівпровідникових конденсаторів відноситься

конденсатор К53 - 59, який зроблений на основі травленої алюмінієвої фольги (аноду). Він має структуру - метал - окисел - напівпровідник (МОН). Напівпровідником є катод




Переглядів: 937

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конденсатори з неорганічним діелектриком | Конденсатори з газоподібним діелектриком

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.