Досягнення генної інженерії, використання генно-інженерних препаратів у медицині.
Завдяки генетичній інженерії розширився асортимент продуктів біотехнологічного походження. В багатьох країнах світу створені рекомбінантні штами мікроорганізмів, які синтезують значні кількості амінокислот, інсулін, соматстропін, ренін та інші важливи речовини.
Генетична інженерія розпочала роботи з генетичного удосконалення біологічної азотфіксації і перенесення генів азотфіксації від симбіотичних і вільноживучих азотфіксаторів до інших ґрунтових мікроорганізмів. Вже одержані лабораторні штами бульбочкових бактерій Rhisobia з посиленою азотфіксацією, але вони поки що не можуть колонізувати кореневу систему бобових, оскільки не витримують конкуренції з малопродуктивними але життєздатними природними штамами.
Засвоєння азоту у ризобій забезпечується координованого роботою 17 nif-генів, які мають складну систему регуляції. Вчені мають на меті перенести ці гени в інші грунтові мікроорганізми і створити асоціації і симбіози азотфіксуючих мікроорганів з небобовими рослинами, насамперед із злаками. Успішне розв'язання цієї проблеми зможе посилити біологічну фіксацію азоту на нашій планеті і матиме важливі економічні наслідки