Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модуль 2

ПЕРЕМІШУВАННЯ ВОД В ОКЕАНАХ І МОРЯХ. Вертикальна сталість вод Світового океану. Поняття про водні маси. Основні типи водних мас у Світовому океані.

РІВЕНЬ ОКЕАНІВ І МОРІВ. Рівнева поверхня. Причини коливання рівня. Середній рівень моря. Нуль глибин, статистична обробка рівневих спостережень. Практичне і наукове значення вивчення коливань рівня океанів і морів.

ДИНАМІКА ВОД СВІТОВОГО ОКЕАНУ

Хвилювання в морях і океанах. Класифікація хвиль. Елементи хвиль. Основні теорії хвиль. Групова швидкість і енергія хвиль. Структура хвиль. Фізичні умови виникнення і розвитку вітрових хвиль. Поширення вітрових хвиль у прибережній зоні. Рефракція хвиль. Методи спостереження і розрахунку хвиль. Вітрові хвилі в океанах і морях. Внутрішні хвилі. Цунамі. Сейші. Практичне значення вивчення хвилювання.

Припливи. Поняття про припливи. Нерівності припливів. Основи статичної теорії припливів. Динамічна теорія припливів. Поняття про гармонічний аналіз припливів. Таблиця припливів. Карти припливів. Роль конфігурації берегів і рельєфу дна. Припливи в гирлах річок. Припливні течії. Класифікація припливів. Величина припливів та їх характер у Світовому океані. Використання енергії припливів.

Течії в океанах і морях. Походження морських течій та їх класифікація. Течії, які виникають за участю сил тертя. Градієнтні (густині) течії. Згінно-нагінні течії. Стокові та бароградієнтні течії. Припливно-відпливні течії. Глибинні течії. Вплив на морські течії рельєфу дна і обрисів берегів. Схема течій Світового океану. Течії в морях. Обмін вод у протоках. Вплив течій на режим океанів і морів і на клімат Землі.

ЖИТТЯ В ОКЕАНАХ І МОРЯХ, ВИКОРИСТАННЯ ЇХ РЕСУРСІВ. Умови розвитку біологічних процесів у Світовому океані. Біологічна структура Світового океану. Рослинний світ. Тваринний світ. Використання біологічних багатств океанів і морів. Рибний промисел. Мінеральні ресурси Світового океану. Енергетичні ресурси Світового океану. Охорона вод морів і океанів.

ЧОРНЕ І АЗОВСЬКЕ МОРЯ. Гідрологічна характеристика. Гідрохімічна характеристика. Господарське використання. Екологічні проблеми Чорного і Азовського морів.

 

 




Переглядів: 317

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модуль 1 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.