Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Італія та Мальта як туристичні центри

Італіярозташована на півдні Європи, займає Апеннінський півострів, острови Сицилія, Сардинія, Ельба та ін. На півночі межує з Австрією, Швейцарією, на північному заході – з Францією, на північному сході – зі Словенією. Омивається на сході Адріатичним морем, на заході – Лігурійським і Тірренським, на півдні – Іонічним та Середземним морями. В межах Італії розташовані дрібні держави Сан-Маріно і Ватикан.

Сіцілія – найкрупніший острів Середземного моря (площа 25,7 тис. кв. км), відокремлений від Апеннінського півострова Мессінською протокою. Він названий так за іменем давньоіталійського племені сикулів, яке було витіснене з Італії і переселилося близько IX ст. до н.е. в Сіцілію. Зараз острів знаменитий найвищим в Європі діючим вулканом Етна і мафією.

Сардінія – другий за величиною острів Середземного моря (площа 24 тис. кв. км). Назву острова пов'язують з іберійським племенем сарди (XIV ст. до н.е.). За іншою версією, вона походить від карфагенського сара-до – «ступня» (через форму острова у плані). Існує легенда, що Сардінія – це слід сандалії Господа. Коли він ступив ногою у води Світового океану, на цьому місці утворилася твердь земна. Це перша у світі частина суші, яка піднялася з води, і саме тут зародилося життя на нашій планеті.

Ельба – острів у Тірренському морі (площа 233 кв. км). Древні греки називали його Аthalia - «яскравий, блискучий». Однак сучасна назва, швидше за все, походить від етруського Еlbа – «залізо» (в давнину острів був відомий як постачальник залізної руди). Острів знаменитий завдяки Наполеону, який сумував тут у вигнані з 3 травня 1814 до 26 лютого 1815 р.

Берегова лінія країни має довжину 7600 метрів. Загалом приморські курорти Італії можна об'єднати в три курортні райони. Так, курорти Адріатичного моря розміщені в основному між Анконою і Трієстом. Найвідоміші з них – Річчоне, Червія, Ґрадо, Ріміні, Пезаро. Центром іншого розвиненого курортного району є Неаполітанська затока (курорти Сорренто і Касамічола-Терме) з островами-курортами Капрі та Іск'я. Даний район охоплює частину узбережжя Тірренського моря, що простягається в напрямку Риму (курорти Анці, Лідо-ді-Остія), а також о. Сіцілія зосереджені переважно у східній частині острова; (найбільший з них – Таорміна). Ще один курортний район країни – італійська Рів'єра (Рів'єра-Ліґуре), що займає прибережну смугу вздовж Ліґурійського моря між французьким кордоном і містом Спеція – поділяється на дві частини: Рів'єра-ді-Поненте (Алассіо, Сан-Ремо, Альбісола-Маріне, Бордіґера) та Рів'єра-ді-Леванте (Рапалло, Нерві, Сестрі-Леванте, Портофіно, Лєванто, Віареджо, К'яварі). Оздоровчо-лікувальні можливості таких курортів, як Іск'я, Червія, Лако-Амено, Касаміччола-Терме, розширюються за рахунок використання бальнеологічних ресурсів. Престижні і дорогі європейські курорти виникають на о. Сардінія.

Найвідоміші міжнародні гірські курорти Італії знаходяться в Альпах:Ґарда, Борміо, Кортіна-д'Ампеццо, Комо, Мерано, Ріва-дель-Ґарда, Мадона-ді-Кампільо, Курмайєр, Червінія, в той час як Апеннінські гори задовольняють потреби у відпочинку місцевого населення.

Італія – країна, де високо розвинене виноробство. З тосканських вин найбільш популярне к'янті, лікер Амаретто виробляють у Вероні (на батьківщині Ромео і Джульєтти винороби стверджують, що мигдальна гірчинка нагадує про трагічне справжнє кохання). Популярними є також «Кампарі» і виноградна горілка «Граппа».

Кожна провінція має свої кулінарні секрети. Винахід піцци приписують давньоримському полководцю та гурману Лукуллу. Вважається, що макарони привіз із Китаю Марко Поло, як сувенір, а морозиво винайшов у XV ст. флорентійський архітектор Бернардо Буонталенті.

Італія входить в десятку провідних туристичних країн світу. Щороку країна приймає понад 35 млн. туристів і займає 4 місце в світі за доходами від туризму (близько 35 400 млн. дол. США).

Готельна база Італії нараховує близько 40 тис. готелів. До найбільш помітних особливостей італійських готелів слід віднести їх невеликі розміри (50-80 номерів). Як правило, маленькі готелі не часто претендують на високу категорію і відповідають рівню 2-3-х зірок, хоча на альпійських курортах зустрічаються невеликі готелі, оснащення і рівень обслуговування в яких відповідають найвищим вимогам.

У слові «карнавал» два латинських корені – саrnо («м'ясо») і vale («прощавай»). Це свято віддавна проходило за 40 днів до Страстного тижня і було своєрідним рубежем, за яким починався Великий піст. Свого розквіту венеціанські карнавали досягли у XVIII ст. Тоді вони були головною подією року. Потім, під час революцій, свято майже забулося, і лише у 1980 р. карнавали відродилися. Щороку венеціанський карнавал відвідують близько 500 тис. чол.

На території Італії величезна кількість природних та історико-архітектурних пам'яток. Найдревнішими на території Італії є залишки етруських міст Вейї (перша половина І тис. до н.е. – IV ст. до н.е.), Тарквіній, Вульчі, Помпей, рисунки в долині Камоніне.

В Римі – Пантеон, Колізей, Форум, Терми Каракалли, Тріумфальна арка, собор Св. Петра, ансамбль площі Капітолію, церкви, палаци, вілли та ін.; Капітолійський музей з античною колекцією, Галерея Боргезе, Національний римський музей та ін.

У Мілані – оперний театр «Ла Скала», монастир Санта-Марія делле Граціє (XV ст.) з фрескою «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі, готичний собор Дуомо (ХІV-ХІХ ст.) з 4400 статуями, а також Морський музей, Театральний музей, Музей науки і техніки з галереєю Леонардо, Картинна галерея Пінакотека ді Брера.

В Турині – древньоримський театр і Порта Палатіна, церкви і палаци у стилі барокко; Єгипетський музей, Міський музей старовинного мистецтва, Галереї Альбертіна і Сабауда.

В Генуї – палаци і вілли ХVІ-ХVІІ ст. Міжнародна морська виставка, Будинок-музей Н.Паганіні, Будинок Христофора Колумба і Галерея Палаццо Бьянко.

В Палермо – романські будівлі з елементами арабського та візантійського зодчества ХІ-ХVІ ст. (церкви Сан-Джованні дельї Ереміті і Марторана, палаццо Реале).

У Пізі – ансамбль Соборної площі («Площа чудес») із собором ХІ-ХІІ ст., баптистерієм XII ст., Кампосанто і кампанілою включений до списку Всесвітньої спадщини. «Падаюча вежа» – унікальна мармурова вежа висотою 54,4 м була побудована понад 800 років тому (1174-1372 рр.), і майже одразу почала відхилятися від перпендикуляра в південну сторону. За останні 10 років кут нахилу сягнув 6°. В результаті проведених реставраційних робіт величина відхилення від перпендикуляру буласкорочена до 4,4 м (стільки, скільки вона становила у 1838 р.).

У Равенні – Мавзолей Галли Плацидії V ст., християнські базиліки. 8-гранна церква Сан-Вітале і Мавзолей Теодоріха VI ст., гробниця Дайте XV ст.

У Вероні – античні пам'ятники (арена, театр та ін.), церква Сан-Дзено Маджоре V-ХІІ ст. і Палаццо дель Комуне XII ст., Палаццо дель Говерно ХІІ-ХІІІ ст., замок Кастельвеккьо XIV ст. з мостом Скалігерів; Археологічний музей, Галерея сучасного мистецтва.

У Флоренції – історичний центр, який включає собор Санта-Марія дель Фьоре XIII-XV ст., ботанічний сад, Палаццо Веккьо XIII ст., Лоджія деі Ланці XIV ст., Пітті, Медічі-Рікарді та ін., мости, споруди цехів та гільдій, систему площ. В Палаццо Пітті розташований Художній музей (італійський та фламандський живопис XV-XVII ст.).

В Неаполі – ранньохристиянські катакомби, замки XII-XV ст., церкви і палаци в стилі готики, ренесансу і барокко; історичний центр найбільший в Європі Археологічний музей; Національний музей з колекцією античної скульптури і знахідок, зібраних у Помпеях, руїни древнього міста Помпеї (музей).

Венеція – місто-музей, історичний центр якого розташований на 118 островах, оточених 150 каналами, що з'єднані 400 мостами. Основними пам'ятками є собор (ІХ-ХV ст.) на площі Сан-Марко, Палац дожів (XIV-XV ст.), бібліотека Сан-Марко (XVI ст.), монастирі і споруди скоул (релігійних братств).

В Сан-Ремо розташований найбільший у Європі ринок квітів.

В Південному Тіролі понад 50 замків (романський замок Тіроло дав назву всій області), в одному з яких за легендою жила принцеса зі «Сплячої красуні».

В Ріміні – Палаццо дель Аренго XIII ст., руїни замка Малатеста XV ст. На півночі від Ріміні знаходиться тематичний парк «Італія в мініатюрі». На площі 85 тис. кв. км розташовані 270 чудових мініатюр найвизначніших пам'ятників Італії (в масштабі від 1:25 до 1:50). Щороку парк відвідують 600 тис. туристів. Поблизу Ріміні знаходиться ще один парк розваг «Мірабіландія», який вважається одним з найпопулярніших в Італії.

Важливими туристичними центрами-осередками історико-культурної спадщини країни є Берґамо, П'яченца, Трієст, Модена, Перуджа, Сіракузи, Урбіно тощо. Також туристів приваблюють курортні міста: Сорренто, Сан-Ремо, Салерно, Мерано, Комо, Кортіна-д'Ампеццо та ін.

В Італії існує державна монополія на продаж тютюнових виробів. Купити їх можна в кіосках зі спеціальною емблемою. З 1 січня 2005 р. палити в громадських місцях заборонено.

Мальта – острівна країна в Середземному морі, яка знаходиться південніше о. Сіцілія. Територію країни формують два більших (Мальта і Ґоцо) та декілька дрібних островів.

Найважливішим природним туристичним ресурсом є сприятливі кліматичні умови. Важливими курортно-туристичними зонами є Буджібба, Аура, Сент-Полс-Бей, Мджар. Найкращим місцем для занять дайвінГом вважається Блакитна лагуна на о. Коміно.

Палаци і церкви Валлетти на скелях 60-метрової височини оточені кільцем мурів та захищені фортом Сант-Ельмо наочно показують беззмістовність завойовницьких планів. Серед пам'яток столиці: храми Пресвятої Діви, Санта-Катаріна д'Італія, св. Джона, Палаци великих магістрів та Парізіо, Італійське подвір'я, Собор ордена іоаннітів, Орденський госпіталь, театр Маноель, університет, житлові будинки з дерев'яними балконами та еркерами.

Унікальний мегалітичний храмовий комплекс Джґантія на о. Коміно є найстарішою культовою спорудою світу (4 тис. до н.е.). Підземне святилище в Хал-Сафлієні, обладнане біля 5000 тис. років тому, включає декілька приміщень загальною довжиною біля 10 метрів, які були місцем поховання приблизно для 7000 тис. людей. Загалом мегалітичні споруди Мальти вважаються найдревнішими у світі. Такі святилища як Та Хаграт, Хагар Кім, Мнайдра та інші щедро прикрашені каміними ідолами, тваринами та оракулами.

Центром рицарської культури і зодчества свого часу була Коттонера. Тут збереглися найбільш давні оборонні споруди, собри і базиліки рицарської доби.

Особливою подією на островах є щорічна регата (8 вересня) у Великій бухті Валлети та лютневий карнавал.




Переглядів: 1649

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Туристичні ресурси Франції та Німеччини | Розвиток туризму в Альпійських державах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.