Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток туризму в Білорусі та Молдові

Білорусь – центральноєвропейська країна, яка повністю лежить в межах Східноєвропейської рівнини. В рельєфі центру та півночі ни виділяються невеликі підвищення: Мінська, Ошмянська, Оршанська, Навагрудська височини. Поблизу столиці функціонує висококласний центр зимового відпочинку Раубічи. По всій країні багато цікавих форм рельєфу, пов'язаних з діяльністю давніх льодовиків.

Країна не має виходу до морів, однак внутрішні води відіграють важливу рекреаційну роль. Основні річки – Дніпро з Прип'ятю, Німан, Західний Буг. На півночі та в басейні Прип'яті багато озер (понад 10 тис.). Найбільші з них придатні для плавання на човна ходіння під парусом, риболовлі, купання. На берегах річок та озер знаходяться відпочинково-розважальні комплекси. Країна багата на родовища торфових лікувальних грязей та джерела мінеральної води. Користуються популярністю серед жителів сусідніх краї бальнеологічні та бальнеогрязьові курорти країни: Нароч, Ждановічи, Бобруйськ, Рогачов.

Приблизно половина території вкрита лісами, переважно сосновими. Важливим природоохоронним та туристичним ресурсом є національний парк Біловезький ліс, де в природі вільно живуть зубри.

Сучасна столиця Білорусі, Мінськ виник більше 900 років тому на природному острові в місці злиття річок Свіслочи і Неміги. До основних історичних визначних пам'яток столиці відносяться передмістя Троїцкоє – інтенсивно відновлюваний куточок старовинної архітектури, Верхнє місто, Замчище, Колегіум єзуїтів (XVIII в) і церква Марії Магдалини (1847 г) на площі Свободи, меморіальна церква Олександра Невського на Військовому кладовищі (побудована в 1896-98 рр. на честь перемоги російських військ в російсько-турецькій війні 1877-1878 рр.), костьол Пресвятої Трійці (Троїцький Золотогорський костьол Святого Роха, 1861-1864 рр.) із стародавньою іконою Богоматері з Ісусом і чудотворною статуєю Святого Роха, більше відома як "Червоний Костьол" неороманська церква Святих Сімеона і Олени (1908-1910 рр.) на площі Незалежності, символ середньовічного Мінська – міська ратуша (XVI-XIX вв, відновлена на початку XXI в).

У радянський період і після війни столиця Білорусі придбала безліч нових пам'ятників. До нових визначних пам'яток міста прийнято відносити головну вулицю міста – проспект Ськоріни, Академмістечко (1936 р), бульвар Толбухина з братською могилою, де поховані 10000 партизан і мирних жителів, Будинок уряду (1930-1934 рр.), Резиденцію Президента (колишня будівля ЦК КПБ, 1939-1947 рр.), монумент Перемоги (1954 р) і Вічний вогонь (1961 р), Меморіальний комплекс "Яма" – місце масового розстрілу євреїв і пам'ятник жертвам Холокоста на території зруйнованого єврейського кладовища.

Мінськ – визнаний культурний центр країни, тому недивно, що тут можна виявити безліч музеїв, серед яких найцікавіші літературний музей Я. Купали в однойменному парку, Білоруський Національний музей історії і культури, Білоруський Державний Художній музей з чудовими зборами картин XVII-XX ст та ін.

Навколо Мінська також немало цікавих місць – озеро Нарочь (площа 79,6 кв. км. – найкрупніше водоймище республіки), етнографічний комплекс "Дудутки" (40 км. від Мінська), гірськолижний комплекс "Логойськ" (30 км. на північ від столиці), знаменитий спорткомплекс "Раубічи", залишки кріпосних споруд і будівля духовного училища (1767 р.) в Слуцке. Але головними точками тяжіння для туристів в Мінській області є стародавні міста Заславль і Несвіж, і трагічний меморіал Хатині.

Місто Заславль засноване в кінці Х століття київським князем Володимиром Святославичем. В даний час на території Заславля розкинувся державний історико-культурний заповідник, широко відомий своїми історичними пам'ятниками далеко за межами Білорусі. Тут можна побачити замкові зміцнення XVI-XVII століть, що непогано збереглися, напівзруйновані замкові ворота, Спасо-преображенську церква (XVI-XVII ст.), костьол Діви Марії (1774 р.), етнографічний комплекс "Млин", залишки оборонних споруд періоду Великої Вітчизняної війни, Музей музичних інструментів і Музей народних ремесел.

Несвіж є одним з найстаріших міст в країні. Перша згадка про нього зустрічається в літописах XIII сторіччя, але розквіт міста доводиться на в середину XVI сторіччя, коли Несвіж стає резиденцією княжого роду Радзівіллов. Видатним пам'ятником архітектури є Несвіжський палацово-замковий комплекс (XVI-XVIII ст.), побудований італійським архітектором Джованні Бернардоні з явним наміром затьмарити королівські палаци тієї епохи. Оточений обширною системою водоймищ і кріпосних валів, замок був практично неприступний, і довгий час був зразком для наслідування при будівництві подібних споруд.

Монументальний комплекс "Хатинь" – священне місце для кожного білоруса. Нацисти спалили це маленьке село разом зі всіма його жителями (149 чоловік, в т.ч. 75 дітей) 22 березня 1943 р. Тепер на місці села розкинувся (площа близько 50 га) меморіал, зосереджений навколо скульптури "Нескорена людина", яка зображає єдиного живого хатинця Юзефа Камінського. Також тут знаходиться символічне "Кладовище Сіл", створене на згадку про 185 інших білоруських сіл, знищених окупантами, символізуючі ще 433 зруйновані села "Дерева Життя", набат" "Хатинський, меморіальний комплекс "Дими Хатині", а також страшна за своїм змістом "Стіна Пам'яті" - список нацистських концентраційних таборів в Білорусії і їх жертв, з меморіальною плитою і Вічним вогнем.

Могильов (1267 р.) – одне з якнайдавніших міст Білорусі. Заслуговують уваги Ануфрієвськая (1798 р.) і Борісоглебськая (1869 р.) церкви, палац архієрея Георгія Конісського (1762-1785 рр.) і його брами (брама, 1853 р.), колоритна будівля поземельно-сільського банку (1903-1914 рр.), каплиця-усипальня Сеножатських (1904 г), Будинок Рад (1937-1939 рр.).

Сучасну славу Бресту принесли захисники Брестської фортеці, яка до 1941 року вже втратила все своє стратегічне значення, але її крихітний гарнізон під керівництвом П. М. Гаврілова, І. Н. Зубачева і Е. М. Фоміна затримав німецьке настання на декілька місяців, явивши приклад мужності і героїзму простих солдатів різних народів СРСР. У 1965 Брестській фортеці привласнено звання "Фортеця-герой" з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка".

У селищі Мір Корелічського району Гродненської області лежить шедевр білоруської архітектури – Мирський замок. Цей унікальний пам'ятник, включений в список Усесвітньої спадщини ЮНЕСКО, будувався і перебудовувався впродовж декількох століть (з XV по XVII ст.), білоруськими магнатами Ільінічамі. Замком є квадратна в плані споруда з виступаючими по кутах могутніми баштами заввишки близько 25 м. В кінці XIX століття навколо замку був розбитий красивий парк із ставком, а в 1904 р. в парку збудований храм-усипальня. Також тут можна побачити костьол Святого Миколи (1594-1604 рр.) і церкву Троїцьку (XVI в).

Визначними пам’ятками Полоцька є Собор Cвятої Софії (1044-1066 рр., перебудований в XVIII в, спочатку побудований за замовленням Всеслава Чародія як точна копія собору Cвятої Софії в Києві, він вважається найстарішою будівлею в Білорусії. Пошкоджений пожежею в XV столітті, він був перетворений на військовий штаб і повністю відновлений тільки в XVII сторіччі як католицький костьол у стилі бароко). Руїни Борисоглебського монастиря (XII в), "камінь (XII в, так місцеві жителі називають гігантські валуни з вибитими на них написами, багато учених вважають їх прообразами дороговказних каменів з російських билин) Борисова".

Найвідоміший фестиваль – «Слов'янський базар» – проходить щоліта у Вітебську.

Молдова– центральноєвропейська держава у міжріччі Дністра та Пруту. Територія країни – рівнинна. Найбільш припідняті ділянки знаходяться на півночі та в районі Кодр. В Молдові багато цікавих об’єктів природи: Бутушенський і Бринзенський рифи, Фетешенська і Каракушанська ущелини, скелі Жабка і Миґла, природні ландшафти Сахарна і Делакеу, Антонівські плавні, Турецький сад та ін. Яри центральної частини багаті на цінні палеонтологічні знахідки.

Країна не має виходу до морів, однак річкова мережа – відносно густа. По Дністру і Пруту проходять цікаві водні туристичні маршрути. Є джерела мінеральних вод і родовища лікувальних грязей (Кагул, Тирджаукські джерела).

Ліси займають менше 10% території. Натомість, парки (загалом 68): Пушкінський (Кишинів), Кугурештський, Редю-Маре, Цаульський, Темелеуцький, Павлівський, Іванчський, Ґінкауцький, Стольничеський, Мілештський тощо виконують важливу рекреаційну роль. Важливим символом для країни є понад 600-річний дуб Стефана Великого в с. Кобильне.

Кишинів(Кишинеу) – дивне зелене місто на семи горбах, витягнуте уздовж притоки Дністра, річки Бик, серед парків і озер. Місто було засноване близько 1436 р. На горбах "старого Кишинева" збереглися Мазаракиевськая (1752 р.), Ришкановськая (1777 р.) і Благовещенськая (1807 р.) церкви. Вони мають характерний для молдавської середньовічної архітектури трьохпелюстковий план і так зване "молдавське зведення" - два яруси арок, що підтримують барабан з куполом.

Майже всі монументи Кишинева, за винятком пам'ятників А.С. Пушкіну (поет провів тут роки посилання) і Міхаю Емінеську, – військові меморіали. Усередині доглянутого міського парку Штефан-чел-маре (що був ім. Пушкіна) на західній стороні однойменного бульвару розташований пам'ятник господарю (правителеві) країни і національному героєві Стефану Великому, який привів свій народ до процвітання і популярності в період короткої незалежності в 1457-1504 рр.

Молдова - країна виноградників і виноробства. Крікова, що знаходиться в 15 км. на північ від Кишинева, – відправна точка для "винних" турів. Це практично повністю підземне місто з лабіринтом підземних вулиць, що протягнулися більш ніж на 60 км. Всі вулиці названі на честь сортів вин, так що можна побродити по вулиці Каберне, а потім відвідати вулицю Піно або бульвар Ізабелли.

Ермітаж Бутушені був побудований ченцями в XIII сторіччі і є класичним прикладом середньовічної архітектури. Він був задуманий не тільки як храм, але і як добре укріплений притулок в пору тяжких ситуацій. Його інтер'єр майже позбавлений геометричних ліній або гострих поворотів. Світло проникає тільки через прямокутні двері, висічені в камені. У XVIII сторіччі прихожани з навколишніх сіл вирили тунель до каплиці, щоб молитися в таємниці від турецьких загарбників.

Бендери (Tигина) – одне з найстаріших міст в Молдові. Його красива фортеця XVII сторіччя, також як і саме місто, була серйозно пошкоджена в ході недавніх міжетнічних конфліктів.

В країні періодично проходять різноманітні етнографічні та музичні фестивалі («Мерцішор», «Запрошує М.Бієшу», «Єуджен Іонеско»).

Найкращі молдовські вина отримують із сортів Фетяска, Трамінер, Піно сірий, Аліготе, Мускат, Оттонель, Перлина Саба, Шасла білий, Коарне.





Переглядів: 771

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика туристичних ресурсів Прибалтійських країн | ТЕМА 4. МІСЦЕ КРАЇН ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ТА ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ НА СВІТОВОМУ ТУРИСТИЧНОМУ РИНКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.