Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологічні процеси автоматизованої обробки економічної інформації. Типові технологічні операції. Виконання типових технологічних операцій в інформаційних системах обробки даних.

Технологічний процес обробки інформації — це сукупність взаємозв'язаних операцій, які виконуються над інформацією у певній послідовності. Технологічні операції у технологічному процесі можуть поєд­нуватися по-різному. Це визначає тип технологічного процесу: операційний, предметний, змішаний.
В операційному технологічному процесі за окремими праців­никами закріплюються одна або кілька споріднених операцій (частіше одна) з обробки будь-яких видів інформації. Наприклад, за робітником закріплюється операція перенесення інформації на «вінчестер» ПК та операція контролю такого перенесення. Цей робітник вводитиме в ПК інформацію з усіх використовуваних документів.
У предметному технологічному процесі за окремими праців­никами закріплюється одна або кілька (частіше кілька) операцій з обробки інформації одного виду (або з одного документа). На­приклад, за робітником закріплюються операції щодо вводу в ПЕОМ, контролю вводу, обробки та видачі результату з обліку видачі матеріалів зі складу.
У разі змішаного типу побудови технологічного процесу час­тина операцій виконується за операційним типом, а частина — за предметним. Наприклад, на АРМ бухгалтера ввід інформації про рух матеріалів на складі виконує один працівник, про нарахуван­ня заробітної плати — другий, а обробку інформації і видачу ре­зультатів по всіх ділянках бухгалтерського обліку — третій.
Кожний з цих типів організації технологічного процесу має свої недоліки і свої переваги. Операційний тип дає змогу підви­щити продуктивність праці, а предметний — достовірність да­них. Змішаний технологічний процес має недоліки і переваги обох типів Які з них домінуватимуть, залежить від обсягів інфор­мації, яка переробляється, кваліфікації працівників і т.ін.
Операції можуть виконуватися послідовно та паралельно. При послідовному виконанні кожна наступна операція на почнеться, поки не закінчиться попередня, при паралельному — кілька з них можуть виконуватись одночасно.
Звичайно в технологічному процесі вирізняють три етапи: пер­винний, підготовчий та основний. На первинному етапі викону­ється збір, реєстрація інформації та передача її на обробку. На підготовчому етапі відбувається перенесення інформації на ма­шинні носії та контроль такого перенесення.
----Типові технологічні операції. Виконання типових технологічних операцій в інформаційних системах обробки даних

1.Операції збору та реєстрації інформації
Збір інформації — це підрахування, зважування, вимі­рювання або інші варіанти визначення обсягів тієї або іншої госпо­дарської операції. Реєстрація — це занесення зібраних відомостей на носій інформації. Практично завжди збір та реєстрація пов'язані одне з одним. Немає сенсу збирати інформацію, не реєструючи її.
Збір інформації може виконуватися вручну, автоматизовано або автоматично. Автоматизований збір виконується за допомогою вимірювальних приладів (наприклад, електронні ваги). Автоматич­ний збір виконується за допомогою спеціальних приладів, до яких підімкнені різні датчики та обчислювальна техніка (наприклад, сис­тема автоматичних телефонних станцій дає змогу фіксувати без втручання людини початок і кінець міжміської розмови).
Реєстрація інформації також може виконуватись у трьох варі­антах: автоматичному, автоматизовану та ручному.
Ручна реєстрація — це виписування первинних паперових до­кументів, а автоматизована (машинно-ручна) — це виписування первинного документа за допомогою технічного пристрою, яке дуже часто доповнюється паралельним формуванням машинного носія. У разі автоматичного збору інформації вона найчастіше автоматично реєструється. Лише іноді є потреба знати та записа­ти показники приладів вручну.

Коли на підприємстві існує система, що реєструє прихід і ви­хід робітників з роботи (діє спеціальний пристрій, куди кожний робітник, минаючи прохідну, вставляє свою перепустку), тобто дає змогу обчислити час перебування кожного з них на роботі, то це — автоматичний варіант збору інформації.

2.Операції передачі інформації на обробку
Якщо операція збирається і реєструється не в місці її обробки, то постає потреба її переданий. Порядок передання інформації на обробку залежить від типу носія інформації та наявності техніч­них пристроїв і якості носіїв інформації, які передаються.
Якщо інформація реєструється в документах, то передача їх на обробку виконується кур'єром вручну. Якщо документів багато, то вони обов'язково за ознаками споріднених господарських опе­рацій комплектуються в пачки.
Сучасні технічні засоби здебільшого автоматично виконують необхідний контроль, тому контроль коректності передачі інфор­мації по каналах зв'язку не виділяється в окрему технологічну операцію. В таких умовах увага приділяється контролю повноти прийнятої інформації. Для перевірки повноти передачі роздруковуються різноманітні протоколи та довідки з переліком джерел надходження інформації.
3.Операції підготовки машинних носіїв
Якщо інформація передавалась на обробку, то в місці обробки інформація приймається, реєструється і контролюється. Якщо будуть виявлені неточності, відсутність підписів, нечіткі записи, збої при читанні машинного носія, то інформація повертається туди, де вона формувалася. Якщо з інформацією все гаразд, то починається підготовка машинних носіїв для обробки.
При автоматичній передачі з прийнятих масивів знімаються страхові копії на знімні машинні носії, котрі можна використати, якщо пошкоджено основні масиви.
Можливі три ва­ріанти набору й перенесення інформації.
1. Кожний атрибут документо-рядка повністю посимвольно на­бирається на клавіатурі і без змін заноситься на машинний носій.
2. Серед документів пачки або рядків документа виокремлю­ються атрибути з однаковими значеннями для всіх документо-рядків пачки або документа, так звані загальні атрибути.

3. Серед документів пачки або рядків документа виділяються атрибути з однаковими значеннями для всіх документо-рядків пачки або документа.
Вибір варіанта набору інформації на клавіатурі і формату роз­міщення атрибутів залежить від технічних пристроїв для переносу інформації на машинний носій, виду машинного носія, мов прог­рамування або СУБД, які використовуються для обробки інфор­мації, та конкретних програм, призначених для введення даних.
Для контролю переносу інформації на машинний носій вико­ристовується кілька методів:
1) метод верифікації (метод повторного набору інформації на клавіатурі та автоматичного порівняння інформації, яка по­вторно набирається, з тією, яка вже була набрана раніше, за до­помогою технічного пристрою або спеціальної програми),
2) візуальний метод;( може виконуватись у двох варіантах. 1. Зміст масиву на машинному носії роздруковується на папе­рі за допомогою ЕОМ або спеціального пристрою, а потім по ряд­ках звіряється оператором зі змістом первинного документа. 2. Інформація в процесі набору на клавіатурі висвічується на дисплеї. Зміст рядка на екрані оператор порівнює зі змістом пер­винного документа.

3) програмний метод.( потребує застосування спеціаль­них програм контролю даних.. Ці програми виконують контрольні дії з інформацією. Найпоширенішими серед них є такі:
• перевірка наявності окремих кодів у довідниках на машин­них носіях;
• розрахунок і порівняння залежностей між окремими атрибу­тами або рядками;
• перевірка діапазонів зміни атрибутів)
4) розрахунковий метод
(дає змогу розрахувати і порів­няти залежності між окремими атрибутами або рядками. Здебі­льшого він потребує виконання додаткових дій для підготовки інформації до набору її на клавіатурі. )

4.Операції обробки інформації на ЕОМ
Коли підготовлено машинні носії інформації, починаються обчислення на ЕОМ. Такі розрахунки виконуються автоматично за допомогою раніше створених програм. Під час обчислень мож­ливі переривання процесу обробки, які пов'язані з тим, що потріб­но вибрати подальший режим роботи або прийняти те чи інше управлінське рішення. Процес обробки інформації на ЕОМ закін­чується формуванням носіїв інформації або її відображенням — на екрані чи папері.




Переглядів: 2930

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.